KULTURA

Srpnová invaze revivalových kapel

1. srpna 2011, 08:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce, dksumperk.cz
Srpnová invaze revivalových kapel Šumperk - Těžká jízda revivalových úderníků dobude v pátek 12. srpna centrum Šumperka. Na akci s názvem Revival Invaze míří koaliční armáda švédských, slovenských, australských a amerických muzikantů.


Rockoví fanoušci se mohou těšit například na revival kultovní kapely AC/DC. Australská hard rocková skupina, kterou v roce 1973 založili bratři Angus a Malcolm Youngovi, je spolu s Deep Purple nebo Black Sabbath považována za průkopníky hard rocku a heavy metalu. Ostatně zmiňovaní Black Sabath zahrají v Šumperku také, a to ve společném programu s Ozzy Osbourne revival.
 

„Opravdovou lahůdkou pro milovníky staré rockové klasiky a vrcholem 3. ročníku šumperské revivalové přehlídky bude koncert kapely Legendy se vrací. Seskupení tvoří slavní muzikanti Libor Pyško, Andonis Civopulos, Izzi a Petr Šiška, kterého zná veřejnost také coby charismatického televizního moderátora pořadů Nic než pravda či Vysoká hra,“ představuje účinkující dramaturg DK Šumperk Ondřej Polák a dodává, že kapelu Legendy se vrací zdobí brilantní vokály, virtuozní hra na akustické nástroje i poutavé průvodní slovo představující posluchačům jednotlivé „legendární“ skladby.
 

„V programu dále vystoupí šoumen Pepa Devátý, který si získal republikový věhlas jako DJ Kofola, tentokrát se u nás ale představí coby Peter Nagy. Již podruhé na Invazi dostane prostor pražský revival Roxette, a to s ohledem na nedávný comeback této švédské kapely, která v Česku vyprodala oba červnové koncerty,“ připomíná Polák.

Revival Invaze se koná v pátek 12. srpna od 18 hodin na Pavlínině dvoře v centru Šumperka. V případě deště se akce uskuteční ve velkém sále DK Šumperk. Vstupné na celý festival je 150 korun v předprodeji.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.8.2011 16:31
Titulek: .........
Autor: Yarkin
20
Jděte už do pr...e s těma revivalovejma blbinama. Uznávám raději autentický projev ve zpěvu, než nějaké hraní si na někoho kdo byl slavný... komedianti
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).