KULTURA

Srpnová invaze revivalových kapel

1. srpna 2011, 08:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce, dksumperk.cz
Srpnová invaze revivalových kapel Šumperk - Těžká jízda revivalových úderníků dobude v pátek 12. srpna centrum Šumperka. Na akci s názvem Revival Invaze míří koaliční armáda švédských, slovenských, australských a amerických muzikantů.


Rockoví fanoušci se mohou těšit například na revival kultovní kapely AC/DC. Australská hard rocková skupina, kterou v roce 1973 založili bratři Angus a Malcolm Youngovi, je spolu s Deep Purple nebo Black Sabbath považována za průkopníky hard rocku a heavy metalu. Ostatně zmiňovaní Black Sabath zahrají v Šumperku také, a to ve společném programu s Ozzy Osbourne revival.
 

„Opravdovou lahůdkou pro milovníky staré rockové klasiky a vrcholem 3. ročníku šumperské revivalové přehlídky bude koncert kapely Legendy se vrací. Seskupení tvoří slavní muzikanti Libor Pyško, Andonis Civopulos, Izzi a Petr Šiška, kterého zná veřejnost také coby charismatického televizního moderátora pořadů Nic než pravda či Vysoká hra,“ představuje účinkující dramaturg DK Šumperk Ondřej Polák a dodává, že kapelu Legendy se vrací zdobí brilantní vokály, virtuozní hra na akustické nástroje i poutavé průvodní slovo představující posluchačům jednotlivé „legendární“ skladby.
 

„V programu dále vystoupí šoumen Pepa Devátý, který si získal republikový věhlas jako DJ Kofola, tentokrát se u nás ale představí coby Peter Nagy. Již podruhé na Invazi dostane prostor pražský revival Roxette, a to s ohledem na nedávný comeback této švédské kapely, která v Česku vyprodala oba červnové koncerty,“ připomíná Polák.

Revival Invaze se koná v pátek 12. srpna od 18 hodin na Pavlínině dvoře v centru Šumperka. V případě deště se akce uskuteční ve velkém sále DK Šumperk. Vstupné na celý festival je 150 korun v předprodeji.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.8.2011 16:31
Titulek: .........
Autor: Yarkin
20
Jděte už do pr...e s těma revivalovejma blbinama. Uznávám raději autentický projev ve zpěvu, než nějaké hraní si na někoho kdo byl slavný... komedianti
Reagovat