ZPRÁVY

Sraz motorkářů v Libině ukončila vražda

8. října 2013, 04:45, téma VRAŽDA MEZI MOTORKÁŘI, Jaroslav Kropáč
Sraz motorkářů v Libině ukončila vražda Libina - Krvavou tečku mělo setkání dvou motorkářských gangů v Libině. V neděli 6. října po půlnoci vytáhl jeden ze členů srazu pistoli a začal střílet. Jeho řádění nepřežil starší muž a další dva byli střelbou zraněni. Obec zažila policejní manévry, horní část vesnice, kde k události došlo, muži zákona neprodyšně uzavřeli.

„Na místě měla být asi padesátka až stovka motorkářů, někteří z nich byli namol opilí, další zase pod drogama. Sraz si dali v nějakým opuštěným baráku nahoře v Libině, proč jeden z nich začal střílet, nevím,“ řekl Týdnu s případem dobře obeznámený zdroj. Policejní vyšetřování je teprve na začátku. „Zastřelený muž byl cizinec, setkání se účastnili motorkáři z celé střední Evropy. Vzhledem k náročnosti případu zatím nebudeme zveřejňovat další informace,“ doplnila mluvčí krajské policie Marie Štrbáková. Další dva zranění muži jsou mimo ohrožení života. „Střela minula důležité životní orgány, pacientovi jsme vyndali kulku z těla a teď je na jednotce intenzivní péče,“ dodává mluvčí olomoucké fakultky Egon Havrlant. Účastníky srazu a svědky střelby policisté vyslýchali v tamním kulturáku. Policejní služebna totiž tak velké množství lidí nebyla schopna pojmout. Podle informací Týdne na severu se měli srazu účastnit kromě našich motorkářů i lidé z Polska a Slovenska.

Policisté vyhlásili zakázanou zónu

Už od nedělního rána rozestavila policie hlídky na všechny příjezdové trasy do Libiny. Řidiči směřující touto cestou ze Šumperka na Uničov museli obec objíždět směrem přes Obědnou. „Údajně to bylo proto, že plno těch motorkářů bylo tak opilejch, že policajti nechtěli riskovat jejich jízdu domů, a proto čekali, až všichni vystřízliví,“ uvedl výše citovaný zdroj. Mimo běžných kriminalistů se o případ zajímají i specialisté na potírání extrémismu, motorkářské skupiny totiž podle policie patří mezi časté příznivce radikálů. Místo, kde k vraždě došlo, měl koupit soukromý majitel teprve před nedávnem. Jedná se o areál bývalého obchodu, který nechal jeho nový vlastník ohradit vysokým plechovým plotem.


Foto: jak
Do horní části Libiny, kde se odehrál motorkářský sraz a později i vražda, nepustila policie ani nohu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.10.2013 20:37
Titulek: sracky
Autor: prazak
191
216
o nic nejde,lidi je jako sracek
Reagovat
Datum: 20.1.2014 13:41
Titulek: Re: asi ne no
Autor: Rades
souhlas
0
nesouhlas
1
kdyby se ti to stalo hned u tvyho baraku jako mě tak držíš ... ;)
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).