ZPRÁVY

Sprejeři se s radnicí nedomluvili

17. listopadu 2015, 12:00, Hana Písková
Šumperk - Návrh graffiti, které mělo ozdobit parkovací dům ve Finské ulici, radní neschválili. S nápadem pomalovat šedou stavbu přišli samotní „grafiťáci“, město si však dalo podmínku, že autoři graffiti předloží radě nejméně tři návrhy. Ti dodali pouze jeden a představy radních se streetovými umělci se tak zatím nepotkaly.

 „Místo tří návrhů jsme do rady města obdrželi pouze jeden, který u mnohých vzbudil rozpaky. Proto jsme realizaci zatím neschválili, ale nebráníme se tomu. Věc je zatím otevřená a je možné, že v budoucnu graffiti na parkovacím domě bude, pokud někdo přijde s další iniciativou," říká šumperský starosta Zdeněk Brož. V případě, že by byl návrh graffiti schválen, chtělo město zaplatit tvůrcům lešení a barvy.

Je tu problém

Tvůrci graffiti mají se zadáním radnice problém. „Graffiti je volné umění, je to něco jako v muzice jamování. Takže musím říct, že dlouze promýšlet a tvořit tři návrhy, to už by vlastně nebylo graffity, ale práce pro designera. My jsme představili přibližnou vizualizaci toho, co by na parkovacím domě mohlo vzniknout s tím, že i tak by se některé věci v průběhu tvoření asi měnily. Rozhodnutí rady města samozřejmě respektujeme,“ reagoval za tvůrce pouličních malířů Petr Zámečník.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.11.2015 21:27
Titulek: Provinční politici
Autor: Anonym
28
na něco takového nepřistoupí, možná příští generace
Reagovat
Datum: 17.11.2015 22:01
Titulek: Parkovací dům na Finské čili Cekrovo betonové monstrum
Autor: Anonym
31
stálo daňové poplatníky Šumperka 21 milionů 700 tisíc korun. Za tuto sumu by se dalo pořídit 22 sociálních bytů pro osoby, které nemají finanční možnosti, aby si zajistily bydlení jinak (bezdomovci, důchodci, samoživitelky, mladá manželství).
Reagovat
Datum: 20.11.2015 05:52
Titulek: Nepochopitelné
Autor: Jerry
32
Vždy jsem měl zato, že poničené vagony,zdi domů a jiných veřejných objektů těmito pseudoumělci jsou aktem vandalizmu ale nyní nabývám dojmu, že když je znám mluvčí této spodiny, asi jsem se mýlil.Možná dost dobře nevím co anebo kdo, je pouliční malíř.
Reagovat
Datum: 21.11.2015 07:23
Titulek: Bez titulku
Autor: pouliční malíř
133
Peníze (v řádech milionu) z města se utápí někdě jinde. Dát možnost ukázat writerům , že to je doopravdy umění a né vandalismus za pár tisíc prostě neprojde.
Pripadá mi to jak výběrové řízení na toho "nejlepšího" asi jako při výběru firem na zrekonstruovaní Šumperka.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).