ZPRÁVY

Sportovní hala Gymnázia Šumperk otevřela v neděli dveře sportu a kráse

23. března 2015, 15:54, redakce, placená reklama
Sportovní hala Gymnázia Šumperk otevřela v neděli dveře sportu a kráse Ze soutěže ČESKO-SLOVENSKÁ TIPSPORT MISS AEROBIK Šumperk má vzniknout tradice.

Jako dlouhá barevná stuha se vinula šňůra děvčátek, dívek a slečen vstupujících do budovy šumperského gymnázia. V neděli osmého března tu změřily síly v soutěži Česko-Slovenská Tipsport Miss Aerobik. Soutěžilo se symbolicky na svátek žen.
Obdobná akce probíhá letos pouze v pěti městech České repubiky a čtyřech městech na Slovensku. V Blansku, Prešově a Nitře měly účastnice klání již za sebou, na účast v Šumperku napjatě čekala organizátorka akce Denisa Venosová, lektorka a trenérka aerobiku, dvojnásobná držitelka titulu vicemistryně České republiky a dalších ocenění. 
Soutěž rozlišila čtyři věkové kategorie – děvčátka „Minimiss“ ve věku od šesti do devíti let, kategorii „Miss Kadet“ od desíti do třinácti let, „Miss Junior“ ve věkovém rozpětí od čtrnácti do sedmnácti let, a konečně „Miss“ od osmnácti do dvaceti osmi let. V každé věkové kategorii byla navíc vyhlášena Miss Sympatie.
„V porotě zasedla polovina odborníků a polovina laiků hodnotících estetický dojem. Zaměřili jsme se hlavně na projev, úsměv a držení těla,“ řekla Denisa Venosová.
Ve čtrnáctičlenné porotě hodnotila soutěžící i mistryně Evropy a vicemistryně světa Tamara Jiříková. Tamara vedla volitelnou „Open hour“ pro všechny fandy aerobiku, kteří si pod jejím vedením mohli vyzkoušet, jak se jim v tomto sportu daří. Účastníci „Open hour“ si hodinku užívali tak, že jim chvílemi nestačil cvičební prostor.
Denisa Venosová letos Miss Aerobik zajišťovala poprvé. Že se jí šumperské kolo povedlo zvládnou na jedničku, svědčí nejen několikanásobně vyšší účast, než v ostatních městech, ale také slova druhé vicemiss Matyldy Konigové, osmnáctileté studentky Gymnázia Šumperk: "Z akce jsem nadšená, navíc jsem si ji užila hned dvakrát. Jednak se konala v Šumperku, a za druhé přímo v prostorách školy, kde studuji. Úžasné bylo cvičení pod vedením Tamary Jiříkové, nečekala jsem, že ji uvidím u nás v Šumperku, paráda,“ dodala.
Sama organizátorka se po akci vyjádřila :“I když jsem se snažila na nic nezapomnět, až do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jak se vše vydaří. Jsem strašně ráda za vysokou návštěvnost a za díky, které mi vyslovili účastníci. Chtěla bych, aby Miss Aerobik v Šumperku našla pravidelné místo a vybudovala si zde tradici. Proto pro mě bylo velmi důležité, aby první ročník dopadl co nejlépe,“ řekla Denisa Venosová. 
A jak dopadly samotné soutěžící?
V kategorii Minimiss se na prvním místě umístila Kristýna Mandousová z Poděbrad, na druhém místě Kateřina Šlégrová z Bratrušova a na třetím místě Zuzana Kudláčová ze Šumperka.
V kategorii Kadet se se na prvním místě umístila Erika Fenclová z Poděbrad, na druhém místě Jana Rektoříková ze Šumperka a na třetím místě Dominika Hanáčková ze Šumperka.
V kategorii Junior se na prvním místě umístila Karin Zemanová ze Šumperka, na druhém místě Karolína Klanicová z Olomouce a na třetím místě Aneta Vybíralová ze Šumperka.
V kategorii Miss zvítězila Kateřina Kautská z Ostravy, druhé místo získala Kristina O´Reilly ze Šumperka a třetí místo Matylda Königová ze Šumperka.
Deset vybraných závodnic z kategorie Minimiss a Miss postupuje do semifinále, které proběhne třináctého června v Olomouci.
Poděkování patří v první řadě organizátorce Denise Venosové, porotcům, dále studentkám Střední zdravotnické školy Šumperk, které zastávaly funkci zdravotníků, a všem ostatním, co za realizací akce stáli.

Poděkování za finanční a věcnou pomoc s realizací soutěže pak patří generálnímu partneru šumperského kola Česko - Slovenské Miss Aerobik 2015 společnosti HOKEJ ŠUMPERK 2003,s.r.o., gold partneru společnosti COQUI WORLD,s.r.o., silver partneru Fitness Korzo, bronz partneru Dámské a pánské spodní prádlo Mertl, společnosti DOLS - výroba Dveří, Oken, Listovních Schránek, a.s., obci Loučná nad Desnou, Městu Šumperk, Gymnáziu Šumperk a dalším, bez nichž by akce neproběhla.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.