SPORT

Sportovní gymnastky měřily síly v závodě Ostravský čertík

15. března 2012, 00:00, rejdakce
Sportovní gymnastky měřily síly v závodě Ostravský čertík V sobotu 10. března praskala tělocvična Sokola Moravská Ostrava I ve švech. Na 100 děvčat od těch nejmenších až po juniorky sem přijelo z celé ČR a také ze Slovenska zahájit jarní závodní sezónu 2012. Závod byl nekonečným maratónem táhnoucím se od rána do pozdního odpoledne, diváci ale mohli vidět několik velmi pěkných výkonů. Ke kvalitě závodu přispěly nemalou měrou i šumperské sportovní gymnastky Gymnastického klubu Šumperk. Závodilo se na dvou nářadích, na kladině a prostných.

V kategorii začínajících žákyň předvedla dobrý výkon Eliška Talandová a obsadila velmi pěkné 9. místo. V této kategorii se představily také její oddílové kolegyně Michaela Pavlů /19. místo/, Stejskalová Ludmila /24. místo/ a Hrozová Julie /26. místo/.

V další kategorii mladších žákyň vybojovala v silné konkurenci 28 závodnic Veronika Veselá krásné 8. místo.
 

Medailové úspěchy přišly v kategorii starších žákyň. Kde do předních míst zasáhly závodnice GK Šumperk, členky žákovského úseku ČR Marie Nevrklová a Vendula Měrková. Po předvedení velmi obtížných sestav na kladině zvítězila a zlatou medaili si z Ostravy odvezla Marie Nevrklová, Vendula Měrková skončila s minimálním rozdílem 0,05 bodu na druhém místě. Mezi nejlepší v této kategorii se zařadila i Bára Fricová /5. místo/ a Adéla Měrková /6. místo/. Sabina Maršálková obsadila 15. místo.
V kategorii juniorek skončila na nepopulárním 4. místě Tereza Vařeková.
 

GK Šumperk zve všechny příznivce sportovní gymnastiky na 18. ročník Memoriálu Petry Urbáškové. Jedná se o mezinárodní závod ve sportovní gymnastice dívek, který se uskuteční dne 14.4.2012 v tělocvičně na ZŠ Sluneční. Zahájení závodu je v 10°° hod. Přijďte a podpořte naše nadějné gymnastky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).