SPORT

Sportovní gymnastky měřily síly v závodě Ostravský čertík

5. dubna 2011, 21:00, téma GYMNASTIKA, rejdakce, foto: Měrková
Sportovní gymnastky měřily síly v závodě Ostravský čertík Ostrava, Šumperk - V sobotu 25. března praskala tělocvična Sokola Moravská Ostrava I ve švech. Na 150 děvčat od těch nejmenších až po juniorky sem přijelo z celé ČR zahájit jarní závodní sezónu 2011. Závod byl nekonečným maratónem táhnoucím se od rána do pozdního odpoledne, diváci ale mohli vidět několik velmi pěkných výkonů. Ke kvalitě závodu přispěly nemalou měrou i šumperské sportovní gymnastky Gymnastického klubu Šumperk. Závodilo se na dvou nářadích, na kladině a prostných.

V kategorii začínajících žákyň předvedla dobrý výkon Agáta Kněžková a obsadila velmi pěkné 8. místo. Nikola Urbanová se nevyvarovala chyb na kladině a skončila na 31. místě, Nikola Muschálková, která si v Ostravě odbyla svou závodnickou premiéru, skončila na místě 48.
 

 
Medailové úspěchy přišly už v kategorii mladších žákyň. Kde do předních míst zasáhly závodnice GK Šumperk, členky žákovského úseku ČR sestry Měrkovy. Po předvedení velmi obtížných sestav na kladině vybojovala Adéla 2. místo a Vendula skončila na nepopulárním 4. místě. Mezi nejlepší v této kategorii se zařadila i mladičká Veronika Veselá /13. místo/.

 


2. místo Adéla Měrková, 4. místo Vendula Měrková
 

V kategorii starších žákyň byly na stupních vítězů hned 2 závodnice GK Šumperk, rovněž členky žákovského výběru ČR. Stříbro získala Marie Nevrklová a bronz Bára Fricová.

 
2. místo Nevrklová Marie, 3. místo Fricová BáraAni juniorky nejely domů s prázdnou – Viktorie Harásková vybojovala 3. místo a Tereza Vařeková místo páté.

 

3. místo Harásková Viktorie, 5. místo Vařeková Tereza
 
GK Šumperk zve všechny příznivce sportovní gymnastiky na 17. ročník Memoriálu Petry Urbáškové. Jedná se o mezinárodní závod ve sportovní gymnastice dívek, který se uskuteční dne 16.4.2011 v tělocvičně na ZŠ Sluneční. Zahájení závodu je v 10°° hod.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert zpěváka MICHALA HRŮZY, který se uskuteční v pátek 3. listopadu v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje kapela Michala Hrůzy?

A) M.H. Band
B) Kapela Hrůzy
C) Ready Kirken

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Alena Ondráčková z Olšan, Aleš Čermák ze Zábřeha, Daria Stejskalová ze Šumperka, Ilona Krátká z Rudy nad Moravou a Marta Pudilová z Loštic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).