SPORT

SPORTOVNÍ FANTAZIE: Orava si přivlastnil evropské zlato

28. května 2014, 06:16, Petr Fišer
SPORTOVNÍ FANTAZIE: Orava si přivlastnil evropské zlato Španělsko - To jsou hody, to jsou hody. Po Pavlu Petráskovi, který si na řeckém ostrově Santorini přivlastnil titul mistra světa v nejnáročnějším zápasnickém odvětví, se předvedl v plné kráse další silák ze Šumperka. I on tráví spoustu hodin v posilovně, tím ovšem jakákoliv podobnost končí. BORIS ORAVA (1985) se totiž prosadil na absolutní vrchol v klasické kulturistice.

 „Můj životní styl je velmi nabitý, pestrý a různorodý. Snažím se o všestranný pohybový a osobnostní rozvoj, který spojuje tělesnou kulturu, akční sporty a umění,“ popisuje sám sebe absolvent Univerzity Karlovy, jenž vyměnil provinční Šumperk za hlavní město. V Praze se vydal na dráhu profesionálního osobního trenéra.

Po svatbě s přítelkyní Martinou a narození prvorozeného syna Doriana zaujal fantastickým návratem do soutěžní kulturistiky. Hned první závod vyhrál, stal se absolutním mistrem republiky a výtečné rozpoložení prodal i na evropském šampionátu, kde skončil pátý.

O dva roky později se do španělské Santa Sussany vydal znovu. Tentokrát už na něj nikdo nestačil. Boris Orava si před několika dny přivlastnil vysněný primát MISTR EVROPY! „Vrchol přišel přesně, kdy měl. Konečně jsem předvedl stoprocentní výkon,“ svěřoval se nadšeně se zlatou medailí v ruce. „Podařilo se mi odkrýt všechny svoje přednosti a se značným náskokem porazit každého soupeře v nejvyšší kategorii. Pomohla mi k tomu porážka na republice a také na soutěži Mozolani Classic. Zkoušel jsem nový způsob závěrečné přípravy a postupně ho dolaďoval. Neúspěchy mě posílily a donutily mě ještě více se zmáčknout. Do třetice se to podařilo na maximum. Top forma vygradovala v pravý čas a s ohledem na předchozí týdny byla neporovnatelná,“ pochvaloval si novopečený šampión starého kontinentu. „Za titul jsem neskutečně rád. Cestu k němu jsem si musel najít a prosekat se ji krůček po krůčku. Minimálně stejnou hodnotu má způsob a metody, jakými jsem se na první místo probojoval. Cenné jsou i zkušenosti, které jsem během toho stačil posbíral. Díky českým a slovenským rozhodčím. Nenechali mě usnout na vavřínech a dali mi impuls být ještě lepší,“ svěřoval se šumperský rodák, který se do malého moravského města velmi rád vrací a stále za něj závodí. Mezi jeho sponzory patří místní firma NOVATRONIC v čele s Vladimírem Mikulcem. 

Prorazit v odvětví soutěžní kulturistiky není jednoduché. Boris Orava to dokázal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.