SPORT

SPORTOVNÍ ANKETA: zábřežským králem je Wagner

3. února 2016, 10:00, Petr Fišer
SPORTOVNÍ ANKETA: zábřežským králem je Wagner Zábřeh - V nostalgickém připomínání starých časů se mimo jiné neslo čtrnácté vyhlašování nejlepších sportovců z města Zábřeha a přilehlého mikroregionu. V Katolickém domě zazněla jména špičkových atletů, kteří patřili v někdejším Československu k absolutní elitě. V samotné anketě se vyšplhal na nejvyšší stupínek dráhový cyklista Robin Wagner.

 „Bylo pro nás velkým potěšením opět na jednom pódiu společně přivítat takové borce jako Miloslava Tempíra, Stanislava Paclíka, Jaroslava Jaška, Stanislava Hoška a Jirku Kozlanského, který běhával na dlouhých tratích s legendárním Emilem Zátopkem. V našem městě se značnou měrou zasloužili o vývoj atletiky,“ připomněl Jiří Nýdecký, jeden z organizátorů z dobrovolného občanského sdružení Burčáci. „Velkým aplausem byl oceněn i bývalý zábřežský sportovec Bohdan Knápek, držitel československého rekordu v běhu na 50 metrů. I přes svůj hendikep neváhal přijet na naši akci až z Prahy. Odměnou mu bylo přátelské přivítání jak od pořadatelů, tak i bývalých kamarádů,“ uznale smekl klobouk Nýdecký.
Hlavním bodem mezinárodního sportovního plesu bylo dekorování nového zábřežského krále, jenž usedl na pomyslný trůn. Nominaci si zasloužil za výsledky, na něž dosáhl v minulém roce. Výběr z elitní desítky nebyl jednoduchý.

JEDNOTLIVCI

1. ROBIN WAGNER (1993). Na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice zazářil v závodě na 1 kilometr s pevným startem. Mezi elitou starého kontinentu jej dokončil na třetím místě. Na stejně vrcholné akci do 23 let byl v oblíbené disciplíně druhý nejrychlejší. Jako první Čech se dostal pod hranici jedné minuty.
2. LUKÁŠ OSLADIL (1993). Vítězstvím v americkém Phoenixu si řekl o místo v prestižní kulturistické soutěži Mr. Olympia 2016. Ve věhlasném Las Vegas se z malé evropské země naposledy představil dvakrát jedenáctý Pavel Jablonický. Hodně výraznou stopu zanechal i na EVLS Prague Pro. Akce, která patří v daném odvětví k největším na světě, ho zastihla ve velmi dobré formě. Projevila se na konečné osmé pozici.
3. HANA WIEDERMANOVÁ (1988). Stálice na kuželkářském nebi se může pochlubit konstantní výkonností na vysoké úrovni. Nejlepší česká žena minulé sezóny byla bronzová na mistrovství světa družstev i ve Světovém poháru jednotlivkyň. Na domácím šampionátu si přivlastnila tři zlaté medaile.
4. PAVEL PUMPRLA (1986). Všestranně vybavený univerzál byl vyhodnocen jako třetí nejlepší basketbalista roku a hráč reprezentačního družstva. Na mistrovství Evropy s ním obsadil sedmou příčku. Po dvou zastávkách v klubech španělské ligy přestoupil do belgického Charleroi.
5. DANA WIEDERMANNOVÁ (1983). Stejně jako mladší sestra Hanka oplývá extrémně přesnou rukou. Přispěla k třetímu místu v soutěži družstev na světovém šampionátu kuželkářek a prvenství v českém mistrovství dvojic.
6. VÍT NOSÁLEK (1987). Člen národního autokrosového týmu si vyjezdil celkovou šestou pozici v nabitém mistrovství Evropy. V kubatuře do 1600 ccm byl v přetěžké konkurenci, která se v náročném seriálu pravidelně scházela, jednou druhý a čtvrtý.
DALŠÍ POŘADÍ: 7. David Jílek (triatlon a ironman), 8. Petr Horvát (orientační běh, plavání), 9. Radomír Huf (bikros), 10. Roman Křupka (plavání).

DRUŽSTVA

1. MAŽORETKY ZÁBŘEH. Úspěch slavily všude, kam přijely. Ze soutěží světového a evropského šampionátu přivezly bohatou medailovou nadílku obsahující šest nejcennějších kovů! Obzvlášť se dařilo Vágnerové, Theimerové, Baníkové, Frýdové a Hoškové.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).