KULTURA

Sportovně–rekreační areál Kociánov představuje ráj pro malé i velké

12. srpna 2011, 22:59, rejdakce, J-SCR, foto: archiv J-SCR
Sportovně–rekreační areál Kociánov představuje ráj pro malé i velké Loučná nad Desnou - Svět Vikingů, skatepark, minigolf, hřiště na malou kopanou, multifunkční objekt se zázemím pro dobrovolné hasiče a bistrem či Tančírna jsou součástí Sportovně – rekreačního areálu v Loučné nad Desnou, který se dočká svého oficiálního otevření v sobotu 26. srpna v 16 hodin. Slavnostní otevření se uskuteční v rámci Dřevosochání.

Areál představuje ideální prostor pro vyžití všech generací od dětí, přes mládež až po dospělé. Láká jak návštěvníky obce, tak i místní obyvatele. „Denně zde stojí desítky aut a plně využívají vybudované atrakce,“ řekl starosta Loučné nad Desnou Pavel Martínek. Ze širokého okolí sem míří zejména mládež - trénovat na skateboardu. Malé děti zase se doslova vyřádí ve „světě Vikingů“, kterému vévodí hrad Stockholm s prolézačkami, skluzavkou a různými zákoutími. V letních měsících ocení rodiče s dětmi umělý potok, intenzitu jeho toku si mohou sami regulovat. Vodní hrátky na suchu nabízí loď Pinta.
Premiéru bude mít i Tančírna – objekt inspirovaný někdejšími prostory pro letní taneční večery s občerstvením a veškerým zázemím pro pořádání kulturních akcí. „V programu při slavnostním otevření zde vystoupí cimbálová kapela Primáš z Přerova,“ informoval Martínek.
 

V areálu se nachází Rybářská bašta, kde se mohou výletníci najíst. V jejím sousedství je rybník Kocián se sportovním rybolovem. Úlovek si mohou sváteční rybáři odvézt s sebou nebo jej za příplatek upraví právě v sousední baště. Naproti areálu se nachází zámecký park – klidová zóna. Ten v posledních letech prošel revitalizací, navíc do něj obec vrátila původní prvky jako sochu Neptuna či umělou jeskyni s vodopádem. „Máme v plánu zde vytvořit ještě arboretum a na rybníku vznikne dřevěné molo, tak jak jej měli původně Kleinové,“ doplnil starosta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.