Sport

Kapitán Draků se ohání lopatou místo hokejky. "Makám na stavbě, abych si vydělal na živobytí," přiznává Petr Gewiese

ŠUMPERK – Neměli na růžích ustláno. Hokejisté hrající první ligu v předchozích dnech nepřipomínali profesionální sportovce ani z rychlíku. Na živobytí si vydělávali nejrůznějšími způsoby, hokejky v nejednom případě měnili za lopaty a jiné pracovní náčiní.

Petr Gewiese (uprostřed) netrávil pracovní týden bruslením po ledě, ale prací na stavbě. Foto: hokej.cz

„Rád bych tvrdil, že trávím dopoledne i odpoledne v posilovně, ale vzhledem k současné těžké ekonomické situaci nám bude vyplaceno jen deset procent z výplaty. Proto celý den makám na stavbě,“ prozradil Petr Gewiese. „Jsem tam od rána do večera. Nedá se nic dělat. Člověk prostě musí zaplnit finanční díru, kterou nám covid udělal,“ vysvětloval kapitán šumperského hokejového týmu.

"Těším se na každý zápas i trénink"

Draci odehráli poslední mistrovské utkání 10. října proti Benátkám. Od té doby se měli udržovat v kondici v domácích podmínkách, společný trénink na ledě jim znemožňovala koronavirová opatření. „Čas od času není špatné, když si sportovec něco takového zkusí. O to víc si potom vážím možnosti, že můžu hrát hokej na takové úrovni. Že můžu dělat věc, co mám rád… Těším se na každý zápas i trénink. Přitom vím, že po sezóně zase přijde dřina rukama, která je taky potřeba,“ řekl Gewiese.

Hokej v osadě Šumperk

„Platíte náklady na rozhodčí a hráče. Máte mandatorní výdaje, ale nemáte plánované příjmy ze vstupného,“ postěžoval si šéf mužského hokeje v Šumperku Vladimír Velčovský. „Zákonitě přemýšlíte, jak dlouho se to dá vydržet a jaký to má vůbec smysl,“ nezastíral šéf Draků. „Už jsme doma odehráli některá atraktivní utkání a jsem přesvědčený o tom, že za normálních okolností by se kapacita stadiónu z velké části naplnila. To jsou hrozné ztráty. Nejsme velkoměsto. S oblibou říkám, že se snažíme dělat profesionální hokej v osadě Šumperk, aby to lidi bavilo.“ 

Petr Gewiese „ekonomickému“ naříkání svého zaměstnavatele rozumí. „Chápu, že pro kluby je hokej bez diváků prodělečná záležitost. I pro nás hráče je těžké se před prázdnými tribunami dostat do správných obrátek. Na druhou stranu to všichni hokejisté máme nastavené tak, že hlavně chceme hrát. Zároveň připouštím, že je to bez fanoušků složité.“ 


  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.