Šumperská kanoistika zářila ve Veltrusech. Michal Urban je mistrem republiky

ŠUMPERK - Skvělé výkony předvedli v polovině září šumperští kanoisté na mistrovství ČR ve Veltrusech. Reprezentanti TJ Šumperk vybojovali individuální i týmové úspěchy.

O největší úspěch se postaral singlíř Michal Urban, který si svojí excelentní jízdou bez sebemenšího zaváhání dojel pro zlatou medaili a stal se Mistrem ČR v kategorii C1M - DM. O druhý velký úspěch se zasloužilo kajakářské družstvo ve složení Jan Heřmanský, Michal Urban a Sam Rouča. Na trati skvěle zabojovali a mohli slavit bronz v kategorii K1M – DS. Navíc k tomu přidali 5. místo v kategorii C1M – DS.

Další dobré výkony šumperských vodáků

S náročnou slalomovou tratí se popral na výbornou i kajakář Jan Heřmanský, který obsadil ve své věkové kategorii DM krásné 5. místo. Ve stejné kategorii startoval také Matěj Loun a skončil na 33. místě. Za DS si vyjel solidní 9. místo kajakář Samuel Rouča.