Sport

Lidé mají z koronaviru strach, na hokej přišla poloviční návštěva než obvykle

ŠUMPERK – Za normálních okolností by na zvučného soupeře posíleného o hvězdné hráče přišlo přes tisíc fanoušků. Strach a opatření spojená s narůstajícím výskytem koronaviru ale zapříčinily, že cestu na šumperský zimní stadión podstoupilo jen 538 platících diváků. Kdo zůstal doma, musel litovat. Hrál se velmi dobrý hokej.

V první lize se to hemží známými hokejovými jmény. Posílený Havířov přijel do Šumperka s bývalým útočníkem Třince Martinem Adamským a exvítkovickým forvardem Romanem Szturcem. Foto: Petr Fišer

Zazpíval „tenisový kanár“

Stačily dvě kola a Draci všechny přesvědčili o tom, že budou po návratu na prvoligovou úroveň schopni čehokoliv. Zatímco ve Vsetíně si nechali zanotovat posměvačnou melodii od „tenisového kanára“, proti nabušenému Havířovu nebyli daleko od prvního vítězství. 

Na slavném vsetínském Lapači jim zlomily vaz dva slepené góly ze druhé třetiny. V kombinaci s jalovou koncovkou a narůstající herní nadvládou valašského souboru z toho byl nepříjemný debakl 0:6.

„Chtěli jsme zachytit začátek zápasu, což se nám podařilo. Dokonce jsme jeli dvakrát sami na branku a orazítkovali tyčku. Problém nastal ve chvíli, kdy jsme inkasovali dvakrát za sebou po individuálních přehmatech. Je to pro nás bolavá facka. Spousta našich hráčů absolvovala ve vyšší soutěži premiérové utkání. Doufám, že si kluci uvědomili, že to není o jednotlivcích, ale že musí vystupovat jako tým,“ řekl trenér hostujícího celku Martin Sobotka.  

Daleko těsnější jiná partie

S ambiciózním Havířovem to byla daleko těsnější partie. Kapitán Petr Gewiese a spol. se sebevědomého protivníka nezalekli a v nejvydařenějších zápasových pasážích mu prostřednictvím srdnatého výkonu zle zatápěli. Mohlo to dopadnout jakkoliv. „Dělba bodů po šedesáti minutách byla spravedlivá, diváci sledovali hodně vyrovnané utkání. Někdy jsme se neudrželi a do útoku se hnali až příliš bezhlavě. Vyplynul z toho druhý inkasovaný gól,“ uvědomoval si po porážce v prodloužení kouč Sobotka.

„Pro někoho jsou možná dva body ze Šumperka málo. Soutěž ale bude ze začátku hodně vyrovnaná a nikdo vám zadarmo nic nedá. V kvalitní konfrontaci se nám podařilo otočit skóre na naši stranu a je škoda, že jsme si za stavu 1:2 neodpustili drobnou chybu,“ mrzelo trenéra Havířova Jiřího Režnara. O nejtěsnější dvoubodové vítězství jeho výběru se postaral bývalý extraligista Roman Szturc. Dlouholetá součást hokejových Vítkovic se blýskla dvěma góly a jednou brankovou asistencí.  

Pokud to situace dovolí, příznivci Šumperka si v dalších domácích duelech pošmáknou na vyhlášených sportovních laskominách. Ve Škoda aréně se mají představit dva kluboví velikáni se slavnější minulostí - Slavia Praha a Dukla Jihlava.

LOS ŠUMPERKA

1. KOLO – 12. září: Vsetín – Šumperk 6:0. 2. KOLO – 16. září: Šumperk – Havířov 2:3 pp. 3. KOLO – 19. září: 17.00 Litoměřice – Šumperk. 4. KOLO – 23. září: 18.00 Šumperk – Slavia Praha. 5. KOLO – 26. září: 17.00 Poruba – Šumperk. 6. KOLO – 28. září: 17.00 Šumperk – Dukla Jihlava. 7. KOLO – 30. září: Třebíč – Šumperk. 8. KOLO – 3. října: Šumperk – Frýdek-Místek. 9. KOLO – 7. října: Prostějov – Šumperk. 10. KOLO – 10. října: Šumperk – Benátky n. J. 11. KOLO – 14. října: Ústí n. L. – Šumperk. 12. KOLO – 17. října: Šumperk – Kadaň. 13. KOLO – 21. října: Sokolov – Šumperk. 14. KOLO - 24. října: Kolín – Šumperk. 15. KOLO – 28. října: Šumperk – Vrchlabí. 16. KOLO – 31. října: Kladno – Šumperk. 17. KOLO – 9. listopadu: Šumperk – Přerov.

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.