Společnost

Na Mohelnicku si vychutnáte jízdu na kole. Doslova

MOHELNICKO - Vede venkovskou krajinou a nabízí nevšední gurmánské zážitky. Zbrusu nová cyklostezka Ochutnej Moravu na kole omámí turisty vůní a chutí tvarůžků i originálních syrečkových produktů. Trasa cyklisty zláká také kvalitní čokoládou, zmrzlinou, vynikajícími ovčími sýry a řadou dalších podomácku vyrobených pochoutek.

„Cyklotrasa tvoří okruh dlouhý 91 kilometrů. Start i cíl je v Zábřehu na vlakovém nádraží, kde je také půjčovna kol Českých drah. Trasa je však variabilní a každý si ji může zcela přizpůsobit svým zájmům a možnostem. V terénu trasu najde podle žlutých značek s jejím názvem,“ řekla Jitka Macháčková, manažerka Mikroregionu Mohelnicko. 

Cyklotrasa nabízí třináct zastávek. Kromě sportovního výkonu a chuťového i čichového požitku, čeká cyklisty safari s hospodářskými zvířaty, sonda do místní historie a tradic nebo krásné výhledy do krajiny.

Trasa je vybavena stanicemi pro elektrokola

„Soutěživého ducha mohou turisté podpořit sbíráním razítek do hrací karty. Odměnou jim bude pamětní magnetka. Mapu, herní kartu i magnetku mohou získat na každé zastávce, kde jsou na cyklisty připraveni. Trasa je také vybavena dvěma dobíjecími stanicemi pro elektrokola,“ doplnila manažerka Mikroregionu Mohelnicko Lucie Grundová.

„Poznat náš region ze sedla kola je skvělá příležitost pro cyklisty samotáře, rodiny s dětmi a klidně i pro seniory. A pokud se takový výlet doplní právě ochutnávkou místních produktů, je také zárukou skvělého cestovatelského zážitku,“ dodal Vladimír Lichnovský, uvolněný člen Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Více informací najdou zájemci na připravovaných webových stránkách www.ochutnejmoravunakole.cz nebo ve video upoutávce ZDE


  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.