Společnost

Jak zvládnout úkoly a nezbláznit se? Rodičům nabízí pomoc pedagogická poradna

KRAJ - Pedagogická poradna Olomouckého kraje může pomoct rodičům, kteří řeší problémy s domácím vzděláváním školáků. K dispozici je jim každý pracovní den od osmi do šestnácti hodin.

Odborníci na telefonu poradí třeba s tím, jak v klidu zvládnout domácí úkoly. „Současná situace představuje pro rodiče extrémní zátěž. Dostali se do situace, ve které nikdy nebyli a kdy potřebují odbornou radu. Právě tu mohou na lince pedagogicko-psychologické poradny získat,“ uvedl Ladislav Hynek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast školství a vzdělávání. 

Jak nahradit kontakt se spolužáky?

Odborníci na lince 800 601 020 pomohou rodičům například s tím, jak se vypořádat se stresem, skloubit domácí a školní režim, dále poradí s výchovou předškoláků a doporučí, jak dětem nahradit chybějící sociální kontakty s ostatními spolužáky.

Olomoucký kraj ve spolupráci s hasičským sborem zprovoznil už na začátku koronavirové epidemie také další psychologickou poradnu. Tu teď nově mohou využívat všichni obyvatelé regionu, a ne pouze lidé z dříve uzavřených oblastí Litovelska a Uničovska. Pomoc čeká na lince 950 770 604. Zavolat může každý, koho trápí nějaký problém, ale i ten, kdo si chce třeba jen popovídat a komu je v domácí karanténě smutno.


  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.