ZPRAVODAJSTVÍ

Spojení Tříkrálové sbírky s uprchlíky byla fáma

19. ledna 2016, 07:00, Vladimíra Bartoňová
Spojení Tříkrálové sbírky s uprchlíky byla fáma Šumperk, Zábřeh - Tříkráloví koledníci obcházeli obce a města od 2. do 10. ledna. Do akce se pustily stovky dobrovolníků, kterým se v Šumperku podařilo vybrat rekordní sumu peněz. Podle pracovníků Charity půjde většina financí potřebným v našem regionu. Obavy velké části lidí z toho, že peníze skončí v rukou běženců, prý nejsou na místě. Fáma o možné podpoře uprchlíků se začala šířit těsně před začátkem sbírky.

 „Za Šumperk mohu říci, že záměr podpořit uprchlíky v plánu nemáme. Výtěžek poslouží na zachování dostupnosti služeb centra v Šumperku a na rozšíření sortimentu půjčovny rehabilitačních a kompenzačních pomůcek. Dále peníze použijeme na přímou pomoc osobám, které se ocitnou v nouzi,“ vyjmenovává priority roku 2016 ředitelka šumperské Charity Marie Vychopěnová. Ve sbírkových kasičkách letos na Šumpersku skončilo 725 tisíc korun, což je o přibližně 35 tisíc více než vloni.
Na Zábřežsku hojná účast
V zábřežském děkanátu se loni vybralo více než jeden milión a dvě stě tisíc korun. Na jaké částce se zastaví letos, bude jasné až tento týden. „Žádný záměr na pomoc běžencům, který bychom financovali z výtěžku právě probíhající Tříkrálové sbírky neplánujeme a neuskutečníme,“ uvedl ředitel zábřežské Charity Jiří Karger.
Na Zábřezsku obešli koledníci všechny obce, které spadají pod tamní děkanát. „Tříkrálová sbírka je unikátní v tom, že se na využití peněz mohou podílet i samotní dárci. Se svými nápady se během koledování mohli obracet přímo na pracovníky Charity," uvedla Jana Skalická z oddělení propagace Charity.


Foto: archiv Charity Zábřeh

V Šumperku se letos do tříkrálového koledování zapojili členové pěveckého sboru Motýli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.1.2016 12:40
Titulek: fáma?
Autor: aNONYM
79
Fáma se začala šířit, protože na stránkách tuším Olomoucké arcidiecéze byla část výtěžku sbírky pro uprchlíky vyloženě vypsána. Ale po vlně nelibosti to rychle alibisticky stáhli.
Reagovat
Datum: 19.1.2016 14:08
Titulek: O loupeživé katolické církvi Re: fáma?
Autor: Sommer II.
77
Výtěžek pošle katolická církev babce do Polska, kterou katolíci vyeexpedovali v rámci církevní rozkrádačky:

"I osud dlouhodobých obyvatel, jako jedné stařenky, která byla vystěhována z domova do plesnivého přívěsu poté, co její dům byl vrácen církvi a pak zbourán, protože se na jeho místě začal stavět supermarket, zdá se nepřipravil biskupy o žádný spánek." - See more at: http://blisty.cz/art/73556.html#sthash.XY2YuWrB.dpuf

Reagovat
Datum: 23.1.2016 09:18
Titulek: Re: fáma?
Autor: Jana
34
Je horší věc než charita a její sbírka.Uprchlíky nám dají do Králík,už to odsouhlasil Hejman sousedního kraje a premiér a z Králík a to je do Šumperka co by většího města kousek
Reagovat
Datum: 23.1.2016 10:26
Titulek: Re: fáma?
Autor: aNONYM
24
Já bych se toho až tak nebál. Za prvé je otázka, jestli vůbec nějací uprchlíci do naší milé, ale pro ně krajně nepřátelské, vlasti vůbec dorazí. A zadruhé - pokud dorazí a z Králík utečou, věřte mi, že nepoběží na východ znásilňovat Šumperandy, ale povalí na západ směr Dojčland a na vás si ani nevzpomenou.
Reagovat
Datum: 19.1.2016 17:14
Titulek: Stamiliardové majetky katolíků
Autor: Zmanipulované děti
38
Jestlipak katolická církev vyslala koledníky do Vatikánské banky? A jestlipak nám katolická církev prozradí kolik zlatých cihel v ní má uloženo?

http://img.ihned.cz/attachment.php/190/46246190/p5lu7W4PTsfkn13GedDqvKgyxMo9FQLS/EK09_08.gif
Reagovat
Datum: 20.1.2016 00:31
Titulek: Re: Stamiliardové majetky katolíků
Autor: Heinrich Franz Boblig
62
Reagovat
Datum: 19.1.2016 18:29
Titulek: tříkrálový peníz
Autor: Laďa
80
Doufám, že mezi akce pro osoby v nouzi nebude v budoucnu patřit financování předvolební kampaně Mgr, a Bc. Brože na jeho aktivity do krajského zastupitelstva. Ale zase na druhé straně se můžeme těšit i na to, až se odhalí drobné krádeže z městské kasy a městského majetku, že nám pro ty osoby v nouzi zbyde více.
Reagovat
Datum: 19.1.2016 23:53
Titulek: Cháááá jaký magistr Brož
Autor: Žiletka
58
Učitelé před rokem 1990 žádný akademický titul neměli. Taky proč, učitelství není žádné vzdělání, MAGISTRY BYLI JEN MAGISTŘI FARMACIE. Tituly Mgr. jim rozdali noví mocní neoprávněně retroaktivně zákonem č. 172/1990 Sb., o vysokých školách. Pedagogické fakulty jim prostě jen na požádání vydaly papír.

Reagovat
Datum: 21.1.2016 08:41
Titulek: Re: Cháááá jaký magistr Brož
Autor: radka
23
To bych neřešila. Zkratka Mgr. tu byla již dříve. Nyní nikde není napsáno, že to musí znamenat určitý počet ukončených semestrů na vysoké škole. Povšímněte si i toho Bc. To už zvládl pan Brož při starotování. Je to pracovitý člověk. Kéž by nemyslel jen na sebe.
Reagovat
Datum: 20.1.2016 12:13
Titulek: Inspirativní katolické dovednosti
Autor: Pecař Multikatolík
64
Himmler ocenil vynalézavost katolické církve (při upalování jen v Evropě shořelo dle historiků více než milión čarodejnic) a nechal se (taky jako praktik na manipulaci a zastrašování obyvatelstva) inspirovat při stavbě svých MULTIPECÍ na vyřešení jiné Bohulibé otázky.
A dokonce tento vynález katolické církve má blízkou souvislost s naším krajem!

Na popud panovníka a v jedné osobě současně také vratislavského světícího římskokatolického biskupa Liesche se magistrát v Nyse pustil už v roce 1639 do výstavby zvláštní pece, ve které měly být po šesti až osmi najednou čarodějnice upalovány. V této peci shořelo 42 žen. Upalování čarodějů a čarodějnic se k nám, tedy do Šumperka a Velkých Losin, rozšířilo v roce 1678 právě z nyského knížectví (v dnešním Polsku) a vyžádalo si 112 obětí. Inkviziční tribunály se poměrně brzy přestaly zabývat čaroději a čarodějnicemi z řad chudiny a zaměřily se systematicky za vydatné pomoci mučidel na bohaté měšťany, s cílem získat velmi surovým způsobem pod pláštíkem vypuzování ďábla jejich majetek. Bylo samozřejmé, že náklady za třeba několikaletý pobyt ve vězení museli platit příbuzní odsouzeného. Zaplatit museli nejen celému biskupskému inkvizičnímu tribunálu, ale také za úkony provedené katem a jeho pacholky v mučírně a nakonec i za provedení popravy, tedy za stavbu hranice a za dřevo...
Reagovat
Datum: 20.1.2016 13:46
Titulek: dotaz
Autor: Honza
33
Mě by zajímalo, jestli jsou k dispozici nějaká čísla, kolik se vybralo před Poslaneckou sněmovnou a před Senátem, a co pan Kalousek, kolik přihodil do kasičky?!
Reagovat
Datum: 20.1.2016 21:32
Titulek: Tupohlavci
Autor: johanes
25
Milý tupohlavci, jak je vidět z článku přes vaše nenávistném vřeštění( a různejch tzv. národních a proruských webů)se vybralo víc. To co píšete je trapné je vidět vaše iq, drtivé většině občanů nestojíte ani za ...Mimochodem až bude staří tak budete rádi, že od charity dostanete pemprsky. Gustav Husák když byl u moci tak pronásledoval církve, když umíral tak si zavolal biskupa. A vy soudruzi až budete ležet ve sračkách někde v LDN a bude mít na kahánku tak budete volat pánaboha.
Reagovat
Datum: 21.1.2016 06:46
Titulek: Re: Tupohlavci
Autor: aNONYM
29
Uklidni se, opičáku. Chápu, že úhybný manévr charity ti nevoní, ale je to fakt, se kterým se musíš smířit. Strkat hlavu do písku, jak to vy ovce umíte, pravdu nezmění. Prostě se to stalo a popravdě neočekávám, že se k tomu postavíš čelem, protože to vy ovečky neumíte. A tvrdit, že kdo nemá rád církev je soudruh? To je příliš jednoduché vidění světa, ale na druhou stranu pro tupé ovečky s miniIQ typické. Takže teď mazej do kostela a popros Ježíška, aby ti do té tvé duté kebule přisypal aspoň trošku rozumu, ať nám tady na diskuzi nekazíš průměr.
Reagovat
Datum: 24.1.2016 11:03
Titulek: normalizátor katolík lidovec Gustáv Husák Re: Tupohlavci
Autor: Ruka ruku myje
56
A to ta katolická církev (a její politické chapadlo KDU-ČSL) je taková prodejná děvka, že na zapískání zločince Gustáva Husáka k němu přiběhne a požehná mu na jeho cestě do věčných lovišť?!

Reagovat
Datum: 24.1.2016 23:54
Titulek: Hajlující katoličtí biskupové Re: normalizátor katolík
Autor: Moralizátor
21
Kdyby jen Husákovi! Katoličtí biskupové poslušně salutují na počest Hitlerovi!

http://s108.photobucket.com/user/okployd/media/Hitler/NaziPriestsSaluteHitler.jpg.html

Reagovat
Datum: 25.1.2016 11:29
Titulek: Re: Hajlující katoličtí biskupové Re: normalizátor
Autor: aNONYM
34
Vatikán taky nebyl pozadu a mohutně velebil fašismus a Mussoliniho.
Reagovat
Datum: 24.1.2016 23:44
Titulek: Katolík Adolf Re: Tupohlavci
Autor: Moralizátor
60
Křesťanská ideologie je holt ta pravdivá pravda: http://www.unbowedatheist.com/images/adolf_hitler-Chrisitan-morality.jpg
Reagovat
Datum: 21.1.2016 03:16
Titulek: Jak pomoci napřímo postiženým
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
67
RADA ZDARMA všem dobrým a měkkosrdcatým Čecháčkům:
Jestliže nejlepší pomocí pro občany země postižené přírodní katastrofou je koupě produktu dané země, tak jako pomoc Makarónům si kupte Ferrari nebo Lamborghini. Vaše dobročinnost tak bude doslova OČIVIDNÁ.
Reagovat
Datum: 21.1.2016 06:26
Titulek: Re: Jak pomoci napřímo postiženým
Autor: johanes
28
to RSDr hovoří za vše (RSDr - rodné strany doktor, dostávali zasloužilý komunisté) - vzpomeňte na známky solidarity, třeba na angolu na nákup zbraní jiných humanitárních potřeb...................
Reagovat
Datum: 28.1.2016 12:45
Titulek: Tak nevím...
Autor: paad
26
...zatím nikdo nepřišel. Říkali, že peníze budou rozdávat potřebným. Asi jsem nepotřebný. Budu se muset postarat sám o sebe, ale to zase nepočítejte s příspěvkem do kasičky. Tam už jsem dal. Tam už jsme dali v restitucích všichni, a ne málo.
Reagovat
Datum: 28.1.2016 15:02
Titulek: Služebníček (z)bóží Re: Tak nevím...
Autor: Lucy Férová
26
Společným postupem při nákupu komodit či zajišťování služeb se stává společenství věřících také zajímavým a cenným obchodním partnerem. Tohoto potenciálu využíváme a získáváme pro naše organizace i jednotlivé věřící výhodné podmínky a ceny. Zlepšujeme kvalitu a cenu služeb poskytovaných církvi. Zisk vracíme zpět do církve v podobě podpory církevních institucí a organizací . http://www.ado.cz/adresarReagovat