ZPRÁVY

Špičky zážitkové pedagogiky se sjedou do Šumperka

29. října 2012, 07:01, redakce, MB
Špičky zážitkové pedagogiky se sjedou do Šumperka Šumperk – O víkendu 17. – 19. listopadu se na Základní školu Sluneční sjede přes šest stovek vedoucích nejrůznějších dětských spolků a sdružení z celé České republiky. Dobrovolníci ze Šumperka totiž před dvěma roky zvítězili v nominaci na pořádání 20. ročníku Celostátní vzájemné výměny zkušeností (CVVZ), největšího setkání dobrovolníků pracujících s mládeží ve střední Evropě.
Na ZŠ Sluneční se tak společně potkají nejen vedoucí skautských, tábornických, pionýrských, uměleckých, hasičských a mnoha jiných oddílů, klubů a spolků, ale také česká profesionální pedagogická špička. Specialisté na psychologii, pedagogiku, výchovu a volný čas dětí povedou na 150 různých programů, přednášek a workshopů. Účastníky však nečekají pouze odborné přednášky o protidrogové prevenci, ochraně přírody a práci s dětmi, ale také praktické dílny, hry, diskuze a kulturní představení. Mezi avizovanými semináři je například žonglování pro začátečníky, výuka mexických tanců či domácí zpracování mléčných výrobků.

Část akce je letos poprvé díky podpoře Nadace Vodafone otevřena také veřejnosti ze Šumperka a okolí. Děti i dospělí se budou moci po celou sobotu v přízemí školy zdarma zapojit do 16 „otevřených“ programů a vyzkoušet si například skládání obrazců z čajových sáčků, výrobu šperků ze smaltu, korálek či kůže, malování na obličej nazvané „XichtArt“, skládání motýlů z pedigu nebo lepení vánočních ozdob a přání z korálků a fleecu.

Letošní ročník CVVZ pořádá Česká tábornická unie ve spolupráci se Sdružením přátel Jaroslava Foglara a oddílem TOPaTOM ze Zábřeha na Moravě za podpory Nadace Vodafone, města Šumperka a Lesů České republiky.

Vedoucí velkých i malých organizací, spolků a klubů se každý rok setkávají, aby v duchu hesla Jana Šimáně-Galéna „přátelství rozrůzněných“ porovnávali své zkušenosti s volnočasovými aktivitami pro děti a mládež, debatovali o společných problémech a popularizovali činnost neziskových organizací, zaměřujících se na formování vzájemné tolerance a pozitivního vztahu dětí k přírodě. Tradice Celostátní vzájemné výměny zkušeností sahá už do počátku 90. let. V roce 1992 hostilo první ročník Brno. Příští rok převezme záštitu nad akcí Třebíč.

Akce je určena nejen vedoucím oddílů, ale i dalším zájemcům o volnočasové aktivity dětí z řad učitelů mateřských škol či zaměstnanců domů dětí a mládeže. Případní zájemci se stále mohou registrovat do hlavní části programu, přihlášku lze nalézt na oficiálním webu pořadatelů www.cvvz.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.