KULTURA

ŠPeK Open Air, 6. ročníkVIDEO

2. června 2011, 07:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
ŠPeK Open Air, 6. ročník Šumperk - Slovenští hitmakeři NO NAME, mnohonásobná držitelka ceny Anděl ANNA K., světová kapela NOVEMBER 2nd či folklorní rockeři FLERET s Jarmilou Šulákovou. Ti a mnozí další vystoupí na open airu Špek, který se uskuteční v prostorách Pavlínina dvora v Šumperku od 16. do 19. června 2011.

„Hudební festival v areálu Pavlínina dvoru v Šumperku vznikl před šesti roky a založil tak novou tradici „velkého hudebního festivalu pod širým nebem“, který má v centru města oživit letní kulturní nabídku nejen mladým hudebním fanouškům, ale také posluchačům středního věku,“
popisuje akci ředitel Domu kultury Vladimír Rybička.

Letošní ročník Špeku zahájí ve čtvrtek 16. června recitál valašské kapely Fleret v čele s legendární popularizátorkou lidové písně Jarmilou Šulákovou. Koncert začne o půl osmé večer a vstupné je v předprodeji 170 korun.

Druhý festivalový den nabídne oproti zahajovacímu večeru daleko delší a pestřejší program. Již v 17 hodin se na scéně objeví crossoverová kapela Chuť z Plzně, jejíž tvorbu zdobí melodika a skotačivé aranže. Dále bude jeviště patřit v současné době velmi populární skupině Johnny said the Number z Nového Jičína hrající rokenrol.Známá broumovská kapela Imodium se dostane k mikrofonům kolem sedmé hodiny večerní a poté mladé rockery vystřídá populární zpěvačka Anna K., která uvede s kapelou průřez těmi největšími hity své bohaté kariéry jako jsou Nebe, Nelítej nízko, Stačí když se díváš, Večírek za koncem...

Další várku plnotučných hitů bude na Špeku servírovat jedna z nejúspěšnějších kapel slovenské historie No Name, která posluchačům nakrmí uši písněmi Nie alebo áno, Věčnost, Lekná, Duša a ja, Prvá, Čím to je? nebo debutovým megahitem Žily.

Závěrečnou tečku za hlavním festivalových večerem napíše kapela November 2nd v čele s charismatickou zpěvačkou Sašou Langošovou. Skupina, která má na svém kontě nominaci na Anděla za Objev roku, právě dokončuje v New Yorku a Nashvillu nové album s názvem Night Walk with Me, ze kterého uslyší ukázky už i návštěvníci šumperského festivalu. Vstupné na hlavní program je 220 korun v předprodeji.

Novinkou 6. ročníku festivalu Špek Open Air bude nedělní promenádní koncert úspěšného orchestru Moravia Big Band Zábřeh, který je určený příznivcům kvalitní jazzové a swingové hudby. V programu zazní klasické standardy tuzemských i světových autorů, avšak i úpravy moderních hitů, například Wonderwall od britských Oasis. Promenádní koncert začne v 16 hodin, vstupné je 90 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.