KULTURA

ŠPeK fest vstupuje do pátého ročníku

5. června 2010, 00:00, sumperk.cz
ŠPeK fest vstupuje do pátého ročníku Šumperk - Zpěvák roku 2009 Tomáš Klus, loňští držitelé ceny Anděl za Objev roku skupina Toxique, legendární kapela Mňága a Žďorp či slavná sourozenecká dvojice Hana a Petr Ulrychovi. Ti a mnozí další vystoupí na festivalu ŠPeK fest, který se uskuteční v prostorách Pavlínina dvora v polovině června.
„Hudební festival v areálu šumperského Pavlínina dvora vznikl před pěti lety, a založil tak novou tradici „velkého hudebního festivalu pod širým nebem“. Ten má v centru města oživit letní kulturní nabídku nejen mladým hudebním fanouškům, ale také posluchačům středního věku,“ vysvětluje ředitel Domu kultury Vladimír Rybička.

Letošní pátý ročník ŠPeK festu zahájí ve čtvrtek 17. června komorní recitál Hany a Petra Ulrychových v doprovodu skupiny Javory. „Soubor uvede průřez úspěšnou tvorbou, takže se posluchači mohou těšit na známé skladby Díky za každé nové ráno, Javory či Za vodou, za horou,“ prozrazuje dramaturg Domu kultury Ondřej Polák a dodává, že v programu se objeví také ukázky z loňské přelomové desky Javory Beat, na které se „Ulrychovci“ vrátili ke svým bigbítovým začátkům.

Druhý festivalový den nabídne, ve srovnání se zahajovacím večerem, daleko delší a tvrdší koncer t n í program. Již v 17 hodin vtrhne na scénu šumperská rocková kapela Second Hand Husband, jež pak přenechá pódium mladé nadějné partě Caledonia z Havířova. Čerstvý držitel Anděla v kategorii Zpěvák roku Tomáš Klus vystoupí od sedmé večerní a po něm se dostanou k mikrofonům domácí O5&Radeček. Ti mají připravený speciální program, během něhož zazní i společný duet s Klárou Vytiskovou. Známá zpěvačka a moderátorka poté přivítá na pódiu i svou domovskou kapelou Toxique. „Finále večera bude patřit zlidovělým hitům skupiny Mňága a Žďorp v čele s Petrem Fialou a závěrečnou tečku za ŠPeK festem napíše extravagantní elektronická formace 100 °C z Mariánských Lázní,“ nahlíží do programu Polách.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.