KULTURA

ŠPeK Fest dává prostor talentovaným zpěvačkám

10. dubna 2018, 20:00, Roman Tyčka
ŠPeK Fest dává prostor talentovaným zpěvačkám Šumperk - Šumperská přehlídka umění Olomouckého kraje s názvem ŠPeK Fest pokračuje v úterý 17. dubna koncertem dvou talentovaných zábřežských zpěvaček Maki a Elišky Bröcklové. Hlediště bude navíc umístěno přímo na jevišti velkého sálu Domu kultury Šumperk, a proto se hudební fanoušci mohou těšit na bezprostřední umělecký zážitek.

 Písničkářku a malířku Markétu Stejskalovou alias Maki provází nadšení pro hudbu odmalička. V patnácti letech se začala věnovat skládání vlastní hudební tvorby, ve které se snaží popisovat své pocity, zážitky a emoce. Dnes vystupuje jako sólistka s kytarou na komornějších hudebních akcích. Svůj styl sama zařazuje do kategorie „jemného popu“ s prvky indie a folku. Mimo hudbu ráda maluje.
Druhá protagonistka šumperského koncertu Eliška Bröcklová tíhne k umění už od narození, kdy se zamilovala do zvuku klavíru, poezie, zpěvu, tance a malby. Jejím největším přáním je, aby hudba, kterou vytváří, otevírala lidská srdce. Přestože je Eliška stále ještě velmi mladá, za svou kariéru působila v mnoha kapelách a hudebních tělesech. Natočila také několik singlů a videoklipů.
Společný koncert Elišky Bröcklové a Maki se uskuteční v úterý 17. dubna od sedmi hodin večer v DK Šumperk. Vstupné činí v předprodeji 120 korun.

Eliška Bröcklová a Markéta Stejskalová.


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.