KULTURA

Spejbl a Hurvínek zavítají do Zábřehu

27. května 2011, 06:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Spejbl a Hurvínek zavítají do Zábřehu V pondělí 6. června vystoupí toto legendární loutkové divadlo vůbec poprvé v Zábřehu. Představí se příběhem o jednom zamotaném víkendovém odpoledni, ze kterého jde hlava kolem nejen Hurvínkovi, Máničce, panu Spejblovi a paní Kateřině, ale i dvěma medvíďatům, která utekla z cirkusu. Představení trvající více než hodinu je plné písniček a groteskních situací a jistě potěší nejen nejmenší diváky, ale i dospělé, kteří budou moci ocenit vodičské mistrovství pražských loutkoherců.
Spejbla a Hurvínka mluví tradičně jeden herec, v současné době je jejich interpretem Martin Klásek. Jeho uměleckým protějškem v roli Máničky a paní Kateřiny je ředitelka divadla Helena Štáchová, která je zároveň režisérkou zábřežského představení s názvem Hurvínkův popletený víkend.

 

 
Divadlo Spejbla a Hurvínka založil jako první profesionální loutkovou scénu u nás Josef Skupa v Plzni roku 1930. V lednu 1944 byl prof. Skupa zatčen gestapem, odsouzen za protifašistický odboj a divadlo bylo nacistickými úřady zavřeno. V únoru 1945 se Skupovi podařilo uprchnout z hořícího vězení v Drážďanech a po skončení války otevřel stálou scénu Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze, kde sídlí dodnes. Po Skupově smrti převzal role obou hlavních protagonistů jeho žák Miloš Kirschner. Divadlo uvedlo od svého založení přes 250 premiér a doposud s úspěchem hostovalo ve 33 zemích čtyř kontinentů.
 


Představení začíná ve velkém sále kulturního domu v 17 hodin. Dětské vstupné bylo stanoveno na příznivých 90 korun, dospělí zaplatí za vstup o čtyřicet korun více. Zbývající volné vstupenky lze získat v zábřežském nebo štíteckem infocentru, Cestovní agentuře Atlas v Šumperku a mohelnické prodejně Darka.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.