KULTURA

Spejbl a Hurvínek zavítají do Zábřehu

27. května 2011, 06:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Spejbl a Hurvínek zavítají do Zábřehu V pondělí 6. června vystoupí toto legendární loutkové divadlo vůbec poprvé v Zábřehu. Představí se příběhem o jednom zamotaném víkendovém odpoledni, ze kterého jde hlava kolem nejen Hurvínkovi, Máničce, panu Spejblovi a paní Kateřině, ale i dvěma medvíďatům, která utekla z cirkusu. Představení trvající více než hodinu je plné písniček a groteskních situací a jistě potěší nejen nejmenší diváky, ale i dospělé, kteří budou moci ocenit vodičské mistrovství pražských loutkoherců.
Spejbla a Hurvínka mluví tradičně jeden herec, v současné době je jejich interpretem Martin Klásek. Jeho uměleckým protějškem v roli Máničky a paní Kateřiny je ředitelka divadla Helena Štáchová, která je zároveň režisérkou zábřežského představení s názvem Hurvínkův popletený víkend.

 

 
Divadlo Spejbla a Hurvínka založil jako první profesionální loutkovou scénu u nás Josef Skupa v Plzni roku 1930. V lednu 1944 byl prof. Skupa zatčen gestapem, odsouzen za protifašistický odboj a divadlo bylo nacistickými úřady zavřeno. V únoru 1945 se Skupovi podařilo uprchnout z hořícího vězení v Drážďanech a po skončení války otevřel stálou scénu Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze, kde sídlí dodnes. Po Skupově smrti převzal role obou hlavních protagonistů jeho žák Miloš Kirschner. Divadlo uvedlo od svého založení přes 250 premiér a doposud s úspěchem hostovalo ve 33 zemích čtyř kontinentů.
 


Představení začíná ve velkém sále kulturního domu v 17 hodin. Dětské vstupné bylo stanoveno na příznivých 90 korun, dospělí zaplatí za vstup o čtyřicet korun více. Zbývající volné vstupenky lze získat v zábřežském nebo štíteckem infocentru, Cestovní agentuře Atlas v Šumperku a mohelnické prodejně Darka.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.