SPORT

ŠPATNÉ ZPRÁVY: basketbalisté sestoupili

13. května 2015, 17:12, téma BASKETBAL, Petr Fišer
ŠPATNÉ ZPRÁVY: basketbalisté sestoupili Ostrava, Šumperk - První basketbalová liga se v Šumperku ohřála pouze rok. A to v mužské i ženské kategorii. Svěřence trenéra Radima Šímy potkal stejný osud jako hráčské ovečky klubového kolegy Oldřicha Sládka. Sehraná parta se ve vyšší soutěži neudržela o malý kousek.

 PRVNÍ LIGA MUŽŮ
OSTRAVA – ŠUMPERK 92:84 (45:53)


BODY: Z. Wiesner 26, M. Müller 15, M. Kuchtík 11, Pajer 10, J. Skoumal 8, Vévoda 7, Gonda 5, Vláčel 2. Po čtvrtinách – 23:34, 45:53, 68:70.
Barážový thriller neuvěřitelné drama. Šumperští košíkáři mohli pomýšlet na záchranu v případě, že by v závěrečném kole porazili Ostravu a liberečtí Kondoři v domácím prostředí přetlačili pražský Vyšehrad. Základní podmínku ale nesplnili. I když vedli na severu Moravy po první, druhé i třetí čtvrtině, k potřebnému vítězství se nedopracovali. Vysokoškoláci pod taktovkou produktivních Číže a Urbánka zaveleli k obratu a čtvrtou část vyhráli rozhodujícím rozdílem. Hostům nakonec nebyl nic platný ani parádní výkon Zdeňka Wiesnera, jenž v největší míře táhl týmovou ofenzívu. Jeho útočné řádění se zastavilo na šestadvaceti nastřílených bodech.
„Vyděláno“ mají i šumperské ženy. Při pohledu na konečné pořadí skupiny o udržení jim musí být do breku. Od záchrany je dělilo velmi málo. „Část cíle se splnila, před sezónou jsme chtěli vyhrát minimálně pětkrát. Část se naopak nesplnila. V první lize jsme se bohužel neudrželi,“ hlesl neradostně trenér družstva Oldřich Sládek. „Kvalita soutěže se pohybovala na vyšší úrovni, než na kterou jsme byli dosud zvyklí. Na palubovkách jsme se setkávali s reprezentantkami z juniorských kategorií a také s hráčkami, které nastupují mezi ženskou elitou včetně evropských pohárů. O to víc mě těší, že většina našich holek výkonnostně stíhala a dokázala se jim vyrovnat. Přestože jsou pouze amatérky! Škoda některých těsných zápasů, které jsme nedotáhli do vítězného konce. Nemuseli jsme hazardovat v pásmu sestupu,“ litoval Sládek.
Cenné zkušenosti posbíralo během poučné sezóny i mužské béčko. Místenku v lepší skupině oblastního přeboru si zajistilo vítěznou baráží s rezervou Valašského Meziříčí. „Máme perspektivní mladý tým podpořený několika zkušenějšími hráči. Proto se nebojím prorokovat, že se v příštím ročníku hodně zlepšíme. A to ve smyslu zakotvení v opačných, tedy příznivějších tabulkových vodách,“ předpovídal v pozitivním duchu jeden z trenérských kormidelníků Marek Müller.

PRVNÍ LIGA MUŽŮ

BARÁŽ O 1. LIGU: 13. Ostrava 39, 14. Liberec 36, 15. Vyšehrad 35, 16. Šumperk 35. Sestupují Vyšehrad a Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Zdeněk Wiesner naskočil v závěru sezóny do rozjetého vlaku po návratu z pracovní mise strávené v zahraničí. Výhry se nedočkal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.