SPORT

Špatné počasí, skotský fotbal: okresní derby v nejvyšší krajské soutěži kvalitou příliš nenadchlo

31. října 2018, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Špatné počasí, skotský fotbal: okresní derby v nejvyšší krajské soutěži kvalitou příliš nenadchlo Velké Losiny – Nebyl to zápas, na který se bude dlouho vzpomínat. Jako by fotbalové derby ve Velkých Losinách kopírovalo nevlídné deštivé počasí, které v den utkání panovalo. Zajímavé situace před oběma brankami by se daly hravě spočítat na prstech jedné ruky.

VELKÉ LOSINY - ZÁBŘEH
0:1 (0:0)
KRAJSKÝ PŘEBOR


Svým způsobem to nebylo žádné překvapení. Nad pohlednými akcemi a účelnými kombinacemi vítězil boj. Domácí mužstvo zabředlo do herní i výsledkové krize a zábřežské Sulko má plné zuby dlouhé série venkovních duelů a tréninků na umělé trávě. Kvalita hry tomu odpovídala. Balón se nejčastěji pohyboval ve středu pole mezi šestnáctkami, tedy v místech, kde brankářům Hatalovi a Tomanovi nehrozilo vážnější nebezpečí. „Je pravda, že to moc pohledné nebylo,“ souhlasil bez použití mučících prostředků univerzál Jakub Tejkl, jenž losinskému trenérovi Mikovi znovu scházel kvůli nedoléčenému zranění.
Opatrné utkání mohla posunout na vyšší level spíše ojedinělá šance Pavla Dostála. Přestože stál tváří tvář Lukáši Tomanovi, namísto jednoduché placírky zvolil zakončení nártem a bránu vůbec netrefil.

Zábřeh trpělivě vyhlížel svoji příležitost. Dostavila se v 59. minutě. Po přísně nařízeném trestném kopu se dostal k zahrávání výhodné standardky na úrovni šestnáctky. Defenzíva domácího mužstva nebyla schopna odvrátit centrovaný míč tak, aby si mohla oddechnout, a potom už šlo všechno rychle. Nepřehledná trma vrma, šťastně odražený balón k nohám volného Filipa Šincla a losinské trampoty z poslední doby měly další pokračování. Do brány zaplula přízemní střela umístěná k tyči, asistenci si připsal Radek Žák.
Snaha hostitelům nechyběla. Mika za nepříznivého stavu sáhl ke stažení sestavy na tři obránce a hrot útoku posílil o dva ofenzivní hráče. Nic nepomáhalo. Ani fakt, že do zábřežského vápna létala jedna ohnivá koule za druhou. S pokusem Matěje Šinogla si poradil pozorný Toman, hlavička stejného středopolaře si dala rande s brankovou konstrukcí a nulový efekt mělo i zakončení Marka Žídka. A když kanonýr Indra po průnikové přihrávce pálil rovnou z první na úkor toho, aby postupoval dál, Losiny vyšly naprázdno. Gólově i bodově. „V zápase bez obrovských šancí, který bych přirovnal ke skotskému stylu fotbalu, nám tam nic nespadlo. Nedáváme branky a dál na nás leží nepříjemná deka. Nikdo nám nemůže vytýkat, že bychom nemakali. Ale pořád tomu něco schází,“ hlesl zklamaně Jakub Tejkl.

„V závěru vyrovnaného utkání jsme se dostali pod tlak. Vedení jsme udrželi se štěstím a s pomocí gólmana, který nás několikrát podržel. Výhra v takovém zápase nás samozřejmě těší, derby s Losinami je vždycky hodně prestižní. I dnes obě strany překypovaly velkou bojovností. Škoda jen, že se kvůli špatnému počasí nesešla početnější divácká kulisa,“ zalitoval kormidelník Sulka Jaroslav Rolínek.

BRANKY
59. F. Šincl. Diváci: 135.

VELKÉ LOSINY
Hatala – J. Zatloukal, Kupčík, J. Gargulák, M. Gargulák – Pecháček, Šinogl, P. Dostál, Martin Kocourek, Linet – Indra. Střídali: 56. M. Kobza, 74. L. Kováč, 74. M. Žídek.

SULKO ZÁBŘEH
Toman – Laštůvka, Lepka, Schwab – Žanda, Okleštěk, F. Šincl, R. Žák, Michal Sitta – Marek Sitta, Hymr. Střídali: 69. Maistryzsin, 87. Janák.Foto: Petr Fišer

V derby se radoval tým, jehož kapitánským lídrem je Lukáš Okleštěk.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.