SPORT

„Spartanka“ Tereza Havránková: Jdu do toho, i kdybych ze sebe měla sedřít kůži!

30. srpna 2017, 15:00, Petr Fišer
„Spartanka“ Tereza Havránková: Jdu do toho, i kdybych ze sebe měla sedřít kůži! Litovel, Šumperk - Byla to „láska na první pohled“. Jakmile na vlastní oči viděla, co jeden z nejpopulárnějších překážkových závodů na světě obnáší, okamžitě se chtěla stát jeho aktivní součástí. Velkou premiéru, na kterou hned tak nezapomene, si odbyla o víkendu v Litovli. Společně s ní zamířilo na stejné místo několik tisíc podobně zapálených nadšenců z celého světa.

 TEREZA HAVRÁNKOVÁ

„Ještě před rokem jsem nevěděla, co Spartan Race znamená. Proto jsem jela do Koutů nad Desnou zjistit, o co přesně jde. Stála jsem v aréně u Multi Rigu a všechno se zájmem sledovala. Jak ženy a muži vyčerpáním padají z překážek, jak je to náročné a že za tím musí být mnoholetá příprava a spousta dřiny. V cíli mě nadchla radost závodníků. I když za sebou měli mnohakilometrovou trať plnou nelehkých výzev, zářili nadšením. A protože na mě dýchla celková atmosféra, řekla jsem jsi: Jdu do toho, i kdybych ze sebe měla sedřít kůži!
Po týdnu, co jsem se snažila připravovat sama individuálně, jsem se dozvěděla, že je přímo ve městě tréninková skupina SRTG Šumperk. Už druhý den ráno jsem s novou partou běžela svůj úvodní trénink. Koupila jsem si první registraci na závod, abych měla stanovený cíl a mohla si za ním jít.
Po čtvrt roce pravidelného drilu jsem se dočkala v Litovli. Do poslední vteřiny jsem netušila, do čeho jdu. Na jednu stranu jsem se trochu bála, na druhou moc těšila. Stála jsem ve startovním koridoru a hlavou se mi honilo, že už není cesty zpátky a že právě teď to musím dát nejlíp, jak umím. Běžela jsem nejrychleji, jak to šlo, a míjela jednu překážku za druhou. Plavala jsem přes řeku, přelézala zdi, házela oštěpem, brodila se po kolena v bahenním peklu, plazila se pod ostnatým drátem, ručkovala ve vzduchu, a i když jsem byla párkrát zdržena třiceti trestnými angličáky, nenechala jsem se vykolejit a bojovala až do cíle. Tam už na mě čekal přítel Majk, který závod absolvoval přede mnou. Po hodině a osmnácti minutách jsem měla hotovo a dostala svou první medaili. Byla jsem od hlavy až k patě špinavá od bahna, k tomu vyčerpaná a unavená. A přesto šťastná, že jsem to zvládla.
Jsem ráda, že jsem mohla reprezentovat Šumperk, být součástí Spartan Race Training Group Šumperk a přispět ke krásnému třináctému místu v hodnocení týmů. Díky společným tréninkům jsem se naučila mít sport ráda a snažit se v něm dál zlepšovat. Také jsem našla partu kamarádů, která mě dokáže podpořit a dobře připravit.
Díky patří trenérovi Davidu Nákonečnému, který naši skupinu drží pohromadě a plánuje a vymýšlí tréninky. Zapomenout nesmím ani na Barboru Horkou. Od začátku do toho šla se mnou a i v Litovli mi dělala závodní parťačku.
Koncem září nás důkladně prověří nejtěžší závod pořádaný na území České republiky. I když je mi už teď jasné, že mě Beast v Liberci bude stát mnoho sil, věřím, že si všechno užiju stejně jako Sprint v Litovli. Aroo!“Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.8.2017 20:24
Titulek: ...
Autor: aNONYM
43
Borka. Stejně jako všichni, kdo si Spartan nebo podobné závody vyzkouší.
Reagovat
Datum: 31.8.2017 09:31
Titulek: Re: ...
Autor: Občan
52
Pouze módní záležitost. Za našich mladých let jsme normálně řádili v přírodě, plavali řekou, tahali šutry na stavbu hrázek, v lese stavěli chýše a milión dalších věcí.
Dneska se kvůli tomu musí pořádat komerční záležitost a hlavně si všichni nezapomeňte dát fotky na FB, jací jste borci/borkyně.
Reagovat
Datum: 31.8.2017 11:56
Titulek: Re: ...
Autor: aNONYM
45
Chápu, že závidíš mladým dnešní možnosti. Ty jsi svoje fotky z Pionýrské 15 nebo z Partyzánského samopalu neměl kam dát :) A to tě žere.
Reagovat
Datum: 31.8.2017 13:08
Titulek: Re: ...
Autor: M
48
Zajímavé je, že i já jsem jak píšete řádil v přírodě, tahal šutry a větve na bunkry atd. I před Spartan race jsem byl aktivní sportovec. A Spartan race mě přitom nadchl tak, že už jsem druhou sezónu aktivním závodníkem a na tento sport bych si nenechal "sáhnout". Zkuste pár závodů Vy a pak po zkušenostech s atmosférou, lidmi a závody samotnými nám sem napište objektivní názor a ne takovéto žblebty zpoza monitoru...Díky ;)
Reagovat
Datum: 1.9.2017 08:47
Titulek: Re: ...
Autor: Emil
40
A kolik Kč tě stojí jedna taková ta účast v závodě? A kolik Kč stojí startovné do jednoho závodu?

Reagovat
Datum: 1.9.2017 09:43
Titulek: Re: ...
Autor: aNONYM
32
Týdenní nákupku cigaret.
Reagovat
Datum: 1.9.2017 10:51
Titulek: Re: ...
Autor: Emil
31
cigarety nekupuji, tak nevím kolik za týden utratíš za cigára.
Reagovat
Datum: 1.9.2017 11:24
Titulek: Re: ...
Autor: aNONYM
24
Tolik, co ty.
Reagovat
Datum: 1.9.2017 15:32
Titulek: Re: ...
Autor: Emil
29
pak ale nevím, proč se pleteš do mého dotazu adresovanému M
Reagovat
Datum: 1.9.2017 15:35
Titulek: Re: ...
Autor: aNONYM
25
Protože vím, kolik stojí cigára, i když si je nekupuju, už chápeš?
Reagovat
Datum: 1.9.2017 15:38
Titulek: Re: ...
Autor: Emil
32
tak mi prosím do té tvé rovnice ještě doplň hodnotu té (pro mě) neznámé: "týdenní nákupka"
Reagovat
Datum: 1.9.2017 17:09
Titulek: Re: ...
Autor: aNONYM
25
Denně krabka a půl za 90Kč x 7 jest skoro litr.
Reagovat
Datum: 31.8.2017 11:56
Titulek: Dotaz na redakci
Autor: Jenda Benda
34
Proč je promo foto zrcadlově otočené?
Podotýkám, že to není poprvé.
Reagovat
Datum: 1.9.2017 10:05
Titulek: Bez titulku
Autor: Libor
30
Kdyby jsi hulil 60 denně, tak možná jo viz. http://www.spartan-race.cz/cs/race/detail/2468/overview. Na jedné straně je dobře, že lidi pro sebe něco dělají, ale na druhé straně je to šaškárna, módní věc a stroj na prachy.
Reagovat
Datum: 1.9.2017 10:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Martin H.
49
Kazdeho vec, jak travi svuj volny cas, kdyz je to v ramci zdraveho zivotniho stylu. Jestli je Spartan modni nebo nemodni je uplne jedno, asi tak jak TRX, cross fit a kdovi co vsechno. Lepsi, nez sedet doma na zadku a nebo chodit klopit skopky do hospody a palit hubu cigaretama. A kdyz clovek da fotky na chlubitko (FB), tak tim muze do jiste miry inspirovat kulevalose, kteri nedelaji nic ....
Reagovat
Datum: 5.9.2017 16:17
Titulek: ... hnily jak pes
Autor: Nanosekunda ®
21
Reagovat
Datum: 6.9.2017 14:52
Titulek: Bez titulku
Autor: a
35
profi zavodnici se ucastni me, ms, olympiady a za umisteni dostanou odmenu. tady si ucastnici hradi startovne, v cili dostanou medaili, piti,banan, triko. jsem tam jako divak a fanda synovi a vnukovi a jsem na ne moc pysna, ze to dokazou.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.