SPORT

Spartan Race v Koutech přilákal šest tisíc závodníků! „Kdo nezažije, nepochopí,“ tvrdí o extrémních překážkových bězích sportovní dobrodruzi

17. května 2017, 17:00, Petr Fišer
Spartan Race v Koutech přilákal šest tisíc závodníků! „Kdo nezažije, nepochopí,“ tvrdí o extrémních překážkových bězích sportovní dobrodruzi Kouty nad Desnou - Spartan Race je v kurzu. V seriálu extrémních překážkových běhů se nestačí uspokojovat zájem všech nadšenců o nevšední dobrodružství. V plné nahotě to potvrdil víkend v Koutech nad Desnou. I když venku nepanovalo příznivé počasí, po náročné trati se ve dvou dnech prohánělo šest tisíc startujících všech věkových kategorií.

 Žádná jarní idylka se nekonala. Závodníci se na některých místech brodili až po kolena ve sněhu. Jejich odolnost důkladně prověřilo bláto, ledová řeka, nepříjemná zima a přes dvacet těžkých a strastiplných překážek a úkolů. Obstát mohli jen ti nejlepší z nejlepších.
Delší sobotní zápolení se natáhlo na 14 kilometrů. Vražedné bylo celkové převýšení, aktéři „našplhali“ 950 metrů. „Byla to nádherná zkouška plná překvapení, nečekaných nástrah, zábavy, potu, krve a neuvěřitelné energie, kterou všichni kolem dohromady vytvářeli. Pro mě je hrdina každý, kdo se postaví na start. Na to, abyste něco takového podstoupili, musíte mít patřičnou odvahu,“ rozpovídal se Marek Novotný, člen SRTG Šumperk. „Podíváte se svému strachu do očí, vystoupáte na vrchol a vyjdete z boje jako vítěz. Zažijete něco, co normálně nezažijete. Lidé, kteří přihlíželi jako diváci, si neumí představit, co se nahoře děje a odehrává v každém z nás. A už vůbec nemůžou rozumět tomu, když člověk doběhne s úsměvem a šťastný,“ tvrdil Novotný a pokračoval: „Spartan Race má zajímavé motto. Říká se v něm, že pochopíš až v cíli. Dlouhá cesta začíná prvním tréninkem a pokračuje další přípravou. V závodě už jde jen o změření sil. Je to cesta, která nikdy nekončí, neustále se máte kam posouvat.“
Podle Marka Novotného, jednoho ze zástupců šumperské skupiny, nejde o výsledek. „Společně jsme zdolali další metu. Není důležité, kdo byl první nebo poslední, kdo je odolnější nebo slabší. Jsme tým, jsme jeden celek, a to má mnohem větší sílu než jednotlivec. V překonávání překážek a sebe sama nás spojuje motivace, přátelství a obrovské kamarádství,“ vysvětlovala součást družstva, které se v konkurenci 183 celků prokousalo na dvacátou příčku. „Pro nás je to nádherné umístění. Někteří dokončili své snažení bez újmy, někteří se zraněním. Jsem hrdý na každého, kdo v tom jede s námi. Zjistili jsme, jaké máme slabiny a na čem je potřeba zapracovat. Neochvějný pocit je, když můžeme reprezentovat své město,“ ujišťoval správně zapálený nadšenec. „Člověk by měl zažít všechno, co mu život nabízí, a zjistit, co je schopen dokázat a zvládnout. Mrzí mě, že spousta lidí tráví většinu volného času v krabici, které říkají domov, a jako prostředek zábavy volí televizi. Cesta začíná první krokem, který bývá tím nejtěžším. Prvním krokem začíná život. Stárneme jen tehdy, když přestáváme žít,“ prohlásil Novotný. V cíli získanou medaili nepovažuje za pouhý kus kovu. „Je za ní spousta dřiny, přípravy a vynaloženého úsilí. Máte vztyčené ruce a jste šťastní, že jste to zmákli. Každá medaile má svůj příběh a musíte jí něco obětovat,“ pronesl na závěr.
 

Rozhodně se nejednalo o žádnou procházku rozkvetlou zahradou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.