SPORT

Spartan Race v Koutech přilákal šest tisíc závodníků! „Kdo nezažije, nepochopí,“ tvrdí o extrémních překážkových bězích sportovní dobrodruzi

17. května 2017, 17:00, Petr Fišer
Spartan Race v Koutech přilákal šest tisíc závodníků! „Kdo nezažije, nepochopí,“ tvrdí o extrémních překážkových bězích sportovní dobrodruzi Kouty nad Desnou - Spartan Race je v kurzu. V seriálu extrémních překážkových běhů se nestačí uspokojovat zájem všech nadšenců o nevšední dobrodružství. V plné nahotě to potvrdil víkend v Koutech nad Desnou. I když venku nepanovalo příznivé počasí, po náročné trati se ve dvou dnech prohánělo šest tisíc startujících všech věkových kategorií.

 Žádná jarní idylka se nekonala. Závodníci se na některých místech brodili až po kolena ve sněhu. Jejich odolnost důkladně prověřilo bláto, ledová řeka, nepříjemná zima a přes dvacet těžkých a strastiplných překážek a úkolů. Obstát mohli jen ti nejlepší z nejlepších.
Delší sobotní zápolení se natáhlo na 14 kilometrů. Vražedné bylo celkové převýšení, aktéři „našplhali“ 950 metrů. „Byla to nádherná zkouška plná překvapení, nečekaných nástrah, zábavy, potu, krve a neuvěřitelné energie, kterou všichni kolem dohromady vytvářeli. Pro mě je hrdina každý, kdo se postaví na start. Na to, abyste něco takového podstoupili, musíte mít patřičnou odvahu,“ rozpovídal se Marek Novotný, člen SRTG Šumperk. „Podíváte se svému strachu do očí, vystoupáte na vrchol a vyjdete z boje jako vítěz. Zažijete něco, co normálně nezažijete. Lidé, kteří přihlíželi jako diváci, si neumí představit, co se nahoře děje a odehrává v každém z nás. A už vůbec nemůžou rozumět tomu, když člověk doběhne s úsměvem a šťastný,“ tvrdil Novotný a pokračoval: „Spartan Race má zajímavé motto. Říká se v něm, že pochopíš až v cíli. Dlouhá cesta začíná prvním tréninkem a pokračuje další přípravou. V závodě už jde jen o změření sil. Je to cesta, která nikdy nekončí, neustále se máte kam posouvat.“
Podle Marka Novotného, jednoho ze zástupců šumperské skupiny, nejde o výsledek. „Společně jsme zdolali další metu. Není důležité, kdo byl první nebo poslední, kdo je odolnější nebo slabší. Jsme tým, jsme jeden celek, a to má mnohem větší sílu než jednotlivec. V překonávání překážek a sebe sama nás spojuje motivace, přátelství a obrovské kamarádství,“ vysvětlovala součást družstva, které se v konkurenci 183 celků prokousalo na dvacátou příčku. „Pro nás je to nádherné umístění. Někteří dokončili své snažení bez újmy, někteří se zraněním. Jsem hrdý na každého, kdo v tom jede s námi. Zjistili jsme, jaké máme slabiny a na čem je potřeba zapracovat. Neochvějný pocit je, když můžeme reprezentovat své město,“ ujišťoval správně zapálený nadšenec. „Člověk by měl zažít všechno, co mu život nabízí, a zjistit, co je schopen dokázat a zvládnout. Mrzí mě, že spousta lidí tráví většinu volného času v krabici, které říkají domov, a jako prostředek zábavy volí televizi. Cesta začíná první krokem, který bývá tím nejtěžším. Prvním krokem začíná život. Stárneme jen tehdy, když přestáváme žít,“ prohlásil Novotný. V cíli získanou medaili nepovažuje za pouhý kus kovu. „Je za ní spousta dřiny, přípravy a vynaloženého úsilí. Máte vztyčené ruce a jste šťastní, že jste to zmákli. Každá medaile má svůj příběh a musíte jí něco obětovat,“ pronesl na závěr.
 

Rozhodně se nejednalo o žádnou procházku rozkvetlou zahradou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).