SPORT

Spanilá jízda dokončena: fotbalový pohár ukořistil hrabišínský trpaslík

18. října 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Spanilá jízda dokončena: fotbalový pohár ukořistil hrabišínský trpaslík Hrabišín - Spanilá jízda hrabišínských fotbalistů okresní fází Českého poháru měla senzační vyvrcholení. Mužstvo trenéra Netopila, které se v minulém ročníku nedokázalo udržet v I. B třídě, vyřídilo ve středečním finálovém duelu dalšího sebevědomého soka z vyšší soutěže. Pohár pro šampióny má nečekaného majitele.

HRABIŠÍN - MALETÍN
4:1 (1:1)
ČESKÝ POHÁR


Staré Město 7:0, Lesnice 5:1, Zábřeh 2:1 po penaltách, Maletín 4:1. O tom, že Hrabišín triumfoval zaslouženě, není pochyb. „Soupeři nás asi podcenili, ale to nám může být jedno. Makali jsme naplno a vyplatilo se nám to. Zahrajeme si krajské finále, což je pro celý klub docela úspěch. Podle mě jsou z toho všichni překvapení,“ hlásil hrdě kapitán vítězů Lukáš Zugar.
Zatímco v poháru jeho tým září, v okresním přeboru to taková sláva není. „Líp se nám hraje proti silnějším mančaftům, které drží míč a jde proti nim uplatňovat taktika založená na rychlých brejcích. Máme na ni vhodné typy hráčů. Jakmile musíme zápas kontrolovat a bušit do plných, tolik se nám nedaří,“ zamyslel se nad příčinami rozdílných výsledků Zugar.
O účinnosti bleskových kontrů v podání Baláže a spol. se na vlastní kůži přesvědčil i Maletín. Za nerozhodného stavu 1:1 lehkovážně pohrdl několika velkými šancemi a do otevřenější obrany sám inkasoval. A to hned třikrát za sebou! „Připadalo mi, jako by si mysleli, že se jim nemůže nic stát. Takhle ublížené a ubrečené mužstvo jsem dlouho neviděl,“ pronesl nekompromisně kapitánský vůdce Hrabišína.
Domácí premiérově vedli od 23. minuty, kdy se poprvé v utkání trefil Jakub Fiala. Hosté srovnali o chvíli později. Součástí povedené křídelní akce byla kolmice na Martina Chudáčka, jenž zahrál brankáři Effenbergerovi na housle. „Věděli jsme, v čem je hlavní síla Maletína. Vražednému útoku jsme chtěli čelit vyztužením středu pole, kam jsme nasadili jednoho defenzivního záložníka navíc. Zpočátku s tím měli problémy. Jejich pověstné kombinaci nesvědčilo ani rozbité hřiště. I když v některých fázích přebírali otěže a nepříjemně nás mačkali, dokázali jsme to ustát,“ oddechl si Lukáš Zugar.
Finálovému souboji hrozilo, že se nedočká zahajovacího hvizdu. V čase oficiálního výkopu pobývalo v Hrabišíně jen šest maletínských fotbalistů, zbývající část výpravy byla teprve na cestě. „Rozhodčí si stáli za svým. Že v poháru žádná čekačka není a že za problémy Maletína nemůžou. Nejspíš měli obavy z toho, aby k případným penaltám nedošlo za tmy. Museli jsme je přemlouvat a ukecávat. Získat pohár s pomocí kontumačního vítězství, to by nás netěšilo. Chtěli jsme hrát za každou cenu,“ ujišťoval Zugar.

BRANKY

23. a 70. Fiala, 78. D. Hejl, 83. Baláž – 26. Chudáček.

HRABIŠÍN
Effenberger – Fuhrmann, A. Hejl, D. Hejl, Žižka, Fuchs, Zugar, Fiala, Baláž, Šindler, J. Žalman. Střídali: 55. Fidra, 75. L. Tomaj, 76. P. Faltýnek, 83. T. Horák, 86. Pastyřík.

MALETÍN

Šikl – Hlaváč, A. Heidenreich, D. Beran, L. Michalčák, Mičker, M. Beran, Kloss, Chudáček, Gronych, Pagáč. Střídal: Kotrlý.


 „Bílý balet“ s nádechem fotbalové senzace vyřadil ze hry čtyři soupeře z vyšších soutěží včetně Zábřeha a Maletína. S pohárem pro vítěze s chutí zapózovala trojice Baláž, Tomaj, Zugar.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.10.2017 10:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
38
Ten pobochané Maletín pláče vždycky když prohraje!
Reagovat