SPORT

Spanilá jízda dokončena: fotbalový pohár ukořistil hrabišínský trpaslík

18. října 2017, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Spanilá jízda dokončena: fotbalový pohár ukořistil hrabišínský trpaslík Hrabišín - Spanilá jízda hrabišínských fotbalistů okresní fází Českého poháru měla senzační vyvrcholení. Mužstvo trenéra Netopila, které se v minulém ročníku nedokázalo udržet v I. B třídě, vyřídilo ve středečním finálovém duelu dalšího sebevědomého soka z vyšší soutěže. Pohár pro šampióny má nečekaného majitele.

HRABIŠÍN - MALETÍN
4:1 (1:1)
ČESKÝ POHÁR


Staré Město 7:0, Lesnice 5:1, Zábřeh 2:1 po penaltách, Maletín 4:1. O tom, že Hrabišín triumfoval zaslouženě, není pochyb. „Soupeři nás asi podcenili, ale to nám může být jedno. Makali jsme naplno a vyplatilo se nám to. Zahrajeme si krajské finále, což je pro celý klub docela úspěch. Podle mě jsou z toho všichni překvapení,“ hlásil hrdě kapitán vítězů Lukáš Zugar.
Zatímco v poháru jeho tým září, v okresním přeboru to taková sláva není. „Líp se nám hraje proti silnějším mančaftům, které drží míč a jde proti nim uplatňovat taktika založená na rychlých brejcích. Máme na ni vhodné typy hráčů. Jakmile musíme zápas kontrolovat a bušit do plných, tolik se nám nedaří,“ zamyslel se nad příčinami rozdílných výsledků Zugar.
O účinnosti bleskových kontrů v podání Baláže a spol. se na vlastní kůži přesvědčil i Maletín. Za nerozhodného stavu 1:1 lehkovážně pohrdl několika velkými šancemi a do otevřenější obrany sám inkasoval. A to hned třikrát za sebou! „Připadalo mi, jako by si mysleli, že se jim nemůže nic stát. Takhle ublížené a ubrečené mužstvo jsem dlouho neviděl,“ pronesl nekompromisně kapitánský vůdce Hrabišína.
Domácí premiérově vedli od 23. minuty, kdy se poprvé v utkání trefil Jakub Fiala. Hosté srovnali o chvíli později. Součástí povedené křídelní akce byla kolmice na Martina Chudáčka, jenž zahrál brankáři Effenbergerovi na housle. „Věděli jsme, v čem je hlavní síla Maletína. Vražednému útoku jsme chtěli čelit vyztužením středu pole, kam jsme nasadili jednoho defenzivního záložníka navíc. Zpočátku s tím měli problémy. Jejich pověstné kombinaci nesvědčilo ani rozbité hřiště. I když v některých fázích přebírali otěže a nepříjemně nás mačkali, dokázali jsme to ustát,“ oddechl si Lukáš Zugar.
Finálovému souboji hrozilo, že se nedočká zahajovacího hvizdu. V čase oficiálního výkopu pobývalo v Hrabišíně jen šest maletínských fotbalistů, zbývající část výpravy byla teprve na cestě. „Rozhodčí si stáli za svým. Že v poháru žádná čekačka není a že za problémy Maletína nemůžou. Nejspíš měli obavy z toho, aby k případným penaltám nedošlo za tmy. Museli jsme je přemlouvat a ukecávat. Získat pohár s pomocí kontumačního vítězství, to by nás netěšilo. Chtěli jsme hrát za každou cenu,“ ujišťoval Zugar.

BRANKY

23. a 70. Fiala, 78. D. Hejl, 83. Baláž – 26. Chudáček.

HRABIŠÍN
Effenberger – Fuhrmann, A. Hejl, D. Hejl, Žižka, Fuchs, Zugar, Fiala, Baláž, Šindler, J. Žalman. Střídali: 55. Fidra, 75. L. Tomaj, 76. P. Faltýnek, 83. T. Horák, 86. Pastyřík.

MALETÍN

Šikl – Hlaváč, A. Heidenreich, D. Beran, L. Michalčák, Mičker, M. Beran, Kloss, Chudáček, Gronych, Pagáč. Střídal: Kotrlý.


 „Bílý balet“ s nádechem fotbalové senzace vyřadil ze hry čtyři soupeře z vyšších soutěží včetně Zábřeha a Maletína. S pohárem pro vítěze s chutí zapózovala trojice Baláž, Tomaj, Zugar.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.10.2017 10:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
27
Ten pobochané Maletín pláče vždycky když prohraje!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.