SPORT

SOUSEDSKÉ DERBY: Ani v jednom týmu nejsou extra magoři, tvrdí o rivalitě mezi Leštinou a Lesnicí zkušený obránce Jiří Hobler. V neděli se čeká „plný dům“

18. dubna 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
SOUSEDSKÉ DERBY: Ani v jednom týmu nejsou extra magoři, tvrdí o rivalitě mezi Leštinou a Lesnicí zkušený obránce Jiří Hobler. V neděli se čeká „plný dům“ Leština – Je to pravé sousedské derby se vším všudy. Jakmile se v předsezónním období odhalí termínová listina a program zápasů jednotlivých kol, fotbalové souboje mezi Lesnicí a Leštinou patří k nejvyhledávanějším položkám. Na druhou řežbu dvou odvěkých rivalů v rámci probíhajícího ročníku I. B třídy dojde už v neděli. A znovu se dá očekávat nelítostná přetahovaná o každý milimetr travnatého hřiště.

 „Vždycky je to natěšené a mírně vyhrocenější než obvykle. Místní kluci se dobře znají, takže se mezi sebou hecují. Podle toho, jak to dopadne, si to potom dávají vzájemně sežrat. Zároveň si nemyslím, že by to byly zápasy se zákeřnými zákroky a hrané takzvaně na smrt. Ani v jednom mančaftu nejsou extra magoři, kteří by to přehnaně hrotili. Nebývají to utkání, která by v tvrdosti vybočovala z řady,“ nechal nahlédnout pod pokličku jednoho z nejostřeji sledovaných duelů celého roku leštinský obránce JIŘÍ HOBLER.

Ač se bývalý skvělý tenista narodil v Zábřeze a odmalička žije v Šumperku, velké rivalitě rozumí. „Z Leštiny pocházejí rodiče a žijí tam obě babičky,“ odhalil jeden z důvodů, proč jeho fotbalové srdce bije řadu let pro klub, v němž mimo jiné započal svoji úspěšnou kariéru Jiří Balcárek.
Důsledný bek oplývající nebezpečnou levačkou se v předešlé sezóně řadil ke spolehlivým stálicím týmu, jenž se probil až k mistrovskému titulu. Byl o to slastnější, že ho za vteřinu dvanáct vyfoukl právě Lesnici. „Jestli se nepletu, tak jsme u nich hráli v předposledním kole. Všechno bylo umocněné tím, o co šlo a co bylo v sázce. Přišlo hodně diváků, zápas měl tempo a obrovský náboj. Byl to zážitek,“ zavzpomínal na bezgólovou bitvu, kterou rozhodovaly až dodatečné exekuce prováděné z penaltového puntíku.

Zatímco Leština v okupování nejvyšších tabulkových příček pokračuje i nadále, lesnický konkurent po špatném jarním nakročení začal vyklízet pole. „Minulý víkend jsem se na ně byl podívat, když hráli doma proti Zlatým Horám, a moc se jim to nepovedlo. Bylo to od nich špatné. I když jsou jejich výsledky docela překvapivé, neznamená to, že nás tam v neděli odpoledne čeká něco snadného a lehkého. Právě naopak! Začátek jim sice nevyšel, ale stále platí, že mají kvalitní a dobře trénované mužstvo,“ zdvihl Hobler varovný prst.
Při vynucených absencích stoperů Martínka, Žváčka a Neumanna musel zaskakovat na postu stopera. Citelné ztrátě se rovná i zranění tvořivého záložníka Jedelského, jenž zatím marně zápolí s artrózou v kotníku. „S ohledem na to, kolik nám chybí hráčů, musíme být spokojeni. Domácí utkání se Sudkovem jsme zvládli a dva body z těžkého zápasu v Bludově je potřeba brát všemi deseti. Herně byl lepší a obzvláště ve druhé půlce nás docela slušně mačkal,“ uznal Jiří Hobler.
Na nevšední drama u bludovského zámku jen tak nezapomene. Když se v 89. minutě nechal školácky vyloučit Jan Majstršin, Petr Minář vyřešil krizovou situaci na gólmanském postu tím, že nasměroval trenérský prst přímo na něj. „Houkl na mě, tak jsem si půjčil rukavice a postavil se do brány. Popravdě netuším, co ho k tomu vedlo. Na trénincích jsem se chytání nikdy nebránil, a pokud bylo potřeba, kluci si na mě občas zastříleli. Ale to je tak všechno,“ popisoval s úsměvem na tváři.

První výzva ho čekala jen pár vteřin poté, co se vykartovaná jednička Majstršin odporoučela mimo zelený pažit. „Přiznávám, že mi při trestňáku Bludova nebylo moc příjemně. Jak jsem si stavěl zeď, hlavou mi problesklo, že jestli při tom udělám něco špatně a třeba mě kvůli mojí chybě obstřelí ze druhé strany, bude zle a prohrajeme. Nevím, co by se stalo, kdyby zasáhli branku,“ pokračoval bez obalu. „Penalty? Ty už byly vyloženě o štěstí. Jednou minuli, jednou mě trefili. Stačilo, abych skočil na druhou stranu a všechno bylo jinak,“ odmítal s tradiční skromností roli oslavovaného hrdiny.


Foto: Petr Fišer

Jiří Hobler si na konci zápasu v Bludově prožil pořádně krušné chvilky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.4.2018 08:07
Titulek: Bez titulku
Autor: Jarda
12
Bludov hold mel smůlu na řesění v zakonocování a při par nájezdech na gólmana se toto proste musí trestat. A díky temer jednoznačné druhe půle ani tak nebyli schopni trefit mezeru . Ale Bludov docela nastarotval jaro. Tak uvidíme
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.