SPORT

Soupeřem Draků Šternberk, junioři sestupují

15. března 2009, 10:26, Michal Šíma
Soupeřem Draků Šternberk, junioři sestupují Brno, Vsetín - Ani jednu mládežnickou neuvidí diváci v Šumperku v příští sezoně. Naopak se mohou těšit na vyřazovací boje mužů, které začínají v úterý.
Šumperští junioři stejně jako dorostenci neudrželi extraligovou příslušnost pro další ročník. Po smolném pádu do prolínací soutěže postihla mužstvo trenéra Rutara málo vídaná herní krize, která vyvrcholila debaklem 2:7 ve Vsetíně, jenž rozhodl o vyřazení Mladých Draků z extraligy.
Muži měli naopak v poslední době klid. Po postupu do play-off z prvního místa mohli jen z povzdálí sledovat, koho jim předkolo určí za soupeře. Svěřence Jiřího Režnara bude čekat tradiční čtvrtfinálový soupeř, Šternberk. Tento tým v rozhodujícím zápase předkola zdolal na brněnském ledě tamní Techniku. Snad každěmu uvízla v paměti série z doby před dvěma lety a invaze šumperských fans na šternberský stadion a poté krasojízda Radka Kučery završená rozhodující brankou Ohnutka v poslední minutě.
Kádr Draků prodělal před play-off také pár změn. Šumperku již nepomůže kvůli administrativní chybě Jiří Hašek, což je velká ztráta, nebot' právě ve vyřazovacích bojích by byl tento silový forvard velkým přínosem. Do města v podhůří Jeseníků naopak přišel a jeden zápas již odehrál zadák Alexandr Hegegy a nově se připojil k týmu také útočník Martin Domian z Poruby.
Čtvrtfinálové série se hrají pouze na dva vítězné zápasy a první utkání uvidí šumperské ochozy v úterý 17.3. Odveta bude na programu ve čtvrtek ve Šternberku. Semifinále a finále se bude hrát na tři vítězné duely.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.