ZPRAVODAJSTVÍ

Soud se táhne a možná nikdy neskončí, bojí se ve Starém Městě

25. června 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Staré Město – Zatím marně se staroměstská radnice snaží vysoudit více než milión korun pro firmě, která pro ni před zhruba pěti lety zařizovala dotaci na opravu silnice. Společnost při vypisování výběrového řízení na dodavatele stavby chybovala a Staré Město pak kvůli tomu muselo část přiznané dotace vrátit. Právě o tyto peníze se soudí.

„Celé se to táhne už roky a zatím to ani nevypadá, že by se celá událost mohla uzavřít. Město kvůli chybě společnosti přišlo zhruba o 1,2 miliónu korun,“ uvedl starosta Starého Města Jiří Kamp.

Ve zmiňovaném výběrovém řízení šlo o zakázku z roku 2015, která řešila opravu silnice do Hynčic pod Sušinou. Na chybu ve výběrovém řízení přišel Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Město za ni kromě krácení dotace dostalo stotisícovou pokutu.

„Zatím poslední zpráva je, že soud s naší žalobou o náhradu škody se odkládá na neurčito z důvodu pracovní neschopnosti soudkyně,“ uvedl Kamp.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.6.2019 09:54
Titulek: promarněná dotace
Autor: laďa
13
No a tak to vypadá i na jiných místech. Úředníci si najímají firmy na práce, které by měli dělat sami.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.