ZPRAVODAJSTVÍ

Soud se táhne a možná nikdy neskončí, bojí se ve Starém Městě

25. června 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Staré Město – Zatím marně se staroměstská radnice snaží vysoudit více než milión korun pro firmě, která pro ni před zhruba pěti lety zařizovala dotaci na opravu silnice. Společnost při vypisování výběrového řízení na dodavatele stavby chybovala a Staré Město pak kvůli tomu muselo část přiznané dotace vrátit. Právě o tyto peníze se soudí.

„Celé se to táhne už roky a zatím to ani nevypadá, že by se celá událost mohla uzavřít. Město kvůli chybě společnosti přišlo zhruba o 1,2 miliónu korun,“ uvedl starosta Starého Města Jiří Kamp.

Ve zmiňovaném výběrovém řízení šlo o zakázku z roku 2015, která řešila opravu silnice do Hynčic pod Sušinou. Na chybu ve výběrovém řízení přišel Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Město za ni kromě krácení dotace dostalo stotisícovou pokutu.

„Zatím poslední zpráva je, že soud s naší žalobou o náhradu škody se odkládá na neurčito z důvodu pracovní neschopnosti soudkyně,“ uvedl Kamp.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.6.2019 09:54
Titulek: promarněná dotace
Autor: laďa
No a tak to vypadá i na jiných místech. Úředníci si najímají firmy na práce, které by měli dělat sami.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.