ZPRAVODAJSTVÍ

Soud potvrdil vinu ředitele

4. července 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Bývalý ředitel Podniků města Šumperka (PMŠ) Luděk Šperlich neuspěl s odvoláním proti rozhodnutí okresního soudu, který ho vloni v prosinci uznal vinným z porušení povinností při správě cizího majetku. Šperlich celých osm let nevymáhal pohledávky po firmě Jirdos, která nakonec zkrachovala a městské společnosti tím vznikla škoda za zhruba patnáct miliónů korun. Na případ „zapinkané“ pohledávky upozornil před lety jako první právě Týden na severu.

 „Proti rozhodnutí odvolacího soudu je sice přípustný mimořádný opravný prostředek, a to dovolání, ale potvrzený rozsudek okresního soudu bez ohledu na eventuální podání dovolání nabude právní moci,“ upozornil mluvčí Krajského soudu v Olomouci Michal Renda.
Šperlich vloni „vyfasoval“ dva roky odnětí svobody s podmínkou na třicet měsíců. Aktuálním rozhodnutím soudu nabyl tento rozsudek právní moci. Lhůta trestu začne běžet dnem doručení rozsudku odvolacího soudu.
Bývalý ředitel PMŠ se proti rozhodnutí okresního soudu odvolal letos na jaře, požadoval úplné zproštění viny.

Ostrouhá město?

Proti prvotnímu rozsudku se v březnu odvolalo také nové vedení PMŠ, které chtělo, aby odvolací soud nařídil Šperlichovi uhradit způsobenou škodu. To ale krajský soud odmítl s tím, že vymáhání mají Podniky řešit samostatnou žalobou. „Musíme se chovat jako řádní hospodáři, takže si necháme zpracovat právní rozbor, a pak se rozhodneme, jak postupovat dál a v jaké výši budeme způsobenou škodu po panu Šperlichovi vymáhat,“ uvedl předseda představenstva PMŠ Tomáš Spurný.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.7.2017 09:00
Titulek: Trest - netrest ...
Autor: Anonym
233
Co vlastně soudili? Kdyby při správě cizího majetku nevznikla škoda, tak by se snad nikdo nesoudil!
Ale toto? Je vinný, ale pro náhradu je potřeba nová žaloba!? Co to je, proč?
Soudce je kompetentní? Nebo žalobce "to musel" zažalovat takhle divně?
Reagovat
Datum: 4.7.2017 21:57
Titulek: Re: Trest - netrest ...
Autor: Anon
179
152
Trestní soudy zpravidla nerozhodují o náhradě škody, aby se trestní řízení neprotahovalo hádáním se o to, kolik je kdo povinen uhradit. Lidově řečeno, soud pošle obžalovaného do tepláků co nejdřív a tím, jestli se má zaplatit milion či dva se zabývá až potom. Trestní řízení se tak neprotahuje např. hádkami o tom, zda došlo či nedošlo k promlčení povinnosti k náhradě části způsobené škody.
Reagovat
Datum: 4.7.2017 22:45
Titulek: bordel
Autor: jan
278
Ředitel je neviný!Nejsou žádné přímé důkazy!Soud To byla jen Šaráda!Potřebovali jen obětního Beránka!
Reagovat
Datum: 5.7.2017 08:25
Titulek: Re: bordel
Autor: Blanka Vydlabaná
265
Nebo ten nevinnej cikán v Záběhlicích, co se vloupal do toho hokynářskýho krámu na Boží hod vánoční v noci. Zapřísáh se, že se šel vohřát, ale nic mu to nepomohlo. Jak už něco soud vezme do ruky, je zle. Ale to zle musí bejt. Třebas všichni lidi nejsou takoví darebáci, jak se to o nich dá předpokládat; ale jak poznáš dneska toho hodnýho od toho lumpa, zejména dnes, v takový vážný době,kdy pustili na svobodu nájemnýho vraha.

Kristus Pán byl taky nevinnej a taky ho ukřižovali. Nikde nikdy nikomu na nějakým nevinným člověku nezáleželo. Maul halten und weiter dienen!, jako říkávali nám na vojně. To je to nejlepší a nejkrásnější.
Reagovat
Datum: 11.7.2017 07:41
Titulek: Re: bordel
Autor: Karla
217
Jak nevinný??? Za ředitelský plat je snad odpovědný za pohledávky a závazky společnosti!!!
Reagovat
Datum: 7.7.2017 10:31
Titulek: Bez titulku
Autor: Bookmaker
62
125
Kolik dáváte procent tomu, že se starosta omluví za svoji neschopnost předsedy představenstva PMŠ, neznalost a za své absurdní alibistické prohlášení, že ztracených 14.000.000 v PMŠ je jen "VIRTUÁLNÍ POHLEDÁVKA"?
Reagovat
Datum: 7.7.2017 10:48
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
231
Dnes už není doba jako za rady Vacátka, kdy se pobertové a podvodníci přiznali. Dnes platí, že i když jsou důkazy neschopnosti starosty a jeho kumpánů naprosto jasné, on vám do očí bude tvrdit, že on za nic nemůže. Prostě dozorčí orgány, které nedozírají pro něj nejsou špatné orgány. Drzost dnešních politiků je na maximu. A šumperský lid mlčí, to je ta největší chyba.
Reagovat
Datum: 7.7.2017 10:48
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jako svině
47
124
omluva = přiznání viny = přiznání nedbalosti = katr = 0
Reagovat
Datum: 7.7.2017 12:25
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: anonym
203
Jaká NEDBALOST! Vždyť je Mgr. a Bc. ekonomie. Vede a střeží pokladnu města s 30.000 obyvateli. Takový člověk neví, že nájemci platí nájem, elektriku, plyn...a že když neplatí, musí pronajímatel tyto platby vymáhat? Není to náhodou úmysl?
Reagovat
Datum: 7.7.2017 14:43
Titulek: chudák
Autor: jan
211
Anonyme To-Ho nezájímá!Proto-že svý kapsy a koryto má jisté!A v Tu ránu nosi rypák na hoře!Možná-že jse narodil v nějaké chudé oboře!
Reagovat
Datum: 10.7.2017 18:37
Titulek: Re:
Autor: lisca
56
Brož magistr tělocvikářství
Reagovat