SPORT

Souboj titánů nadchl, aplaudovalo se vestoje

19. března 2020, 12:00, Petr Fišer
Souboj titánů nadchl, aplaudovalo se vestoje Štíty – Kde je vůle, tam je cesta. Stolní tenisté ze Štítů nezůstali jen u slov. Jakmile důkladně přiložili ruku k dílu, zajistili sportovním fajnšmekrům jedinečný večer, na nějž se hned tak nezapomene. Malé moravské město ležící dvacet kilometrů od Šumperka si mohlo naplno užít nadstandardní zápas dvou špičkových extraligových klubů.

 Všechno si parádně sedlo. Všechno šlapalo jako švýcarské hodinky. „Nejen z našeho pohledu se akce povedla až nad očekávání dobře. Jsme za to rádi. Jinými slovy, spokojeni byli hráči obou mužstev, diváci, sponzoři a v neposlední řadě představitelé města v čele se starostou Jiřím Vogelem. Dlouhodobé podpory si moc vážíme a jsme za ní vděční,“ vzkazoval děkovně na radnici Petr Altman, muž několika oddílových funkcí.

Štítecká sokolovna praskala ve švech. Hlediště zaplnilo 130 příznivců. „Ještěže nám to vyšlo před zákazem státu pořádat veřejné akce s účastí nad sto lidí. Kdyby přišli další diváci, pomalu bychom je neměli kam posadit. Na konci odměnili aktéry utkání dvouminutovým aplausem vestoje. Zpětná vazba byla fantastická,“ pochvaloval si Altman.

Rozhodně se netleskalo jen ze slušnosti. Ostře sledovaná řežba mezi ostravským TTC a elitním pražským výběrem El Niňo zvedala ze sedadel i nejnáročnější kritiky. „Povedený večer byl podpořený špičkovou kvalitou. Oba týmy nasadily kompletní sestavy a vysoká úroveň zápasu tomu odpovídala. I když konečný výsledek mohl svádět k domnění, že to byla jednoznačná záležitost, opak byl pravdou. V podstatě rozhodovaly tři míčky. Pokud by v dramatických koncovkách vyzněly příznivěji pro Ostravu, bylo by to 3:2 v neprospěch Pražanů a hrálo by se dál. Napětí se dalo krájet,“ kvitoval potěšeně dramatický průběh Petr Altman.

Souboj titánů nadchl po všech stránkách. Nemalým dílem k tomu přispívaly zahraniční akvizice zdatně operující za zelenými stoly – chilský reprezentant Felipe Olivares a počeštělý ukrajinský bomber Dmitrij Prokopcov. „Uděláme maximum pro to, aby to nebyla poslední akce tohoto druhu ve Štítech,“ slibovali ping-pongoví nadšenci z dvoutisícového města zasazeného do západní části šumperského okresu.
Kde je vůle, tam je cesta…


Foto: Pavel Jelínek

Ve Štítech byl k vidění špičkový stolní tenis.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.