ZPRAVODAJSTVÍ

SONS hledá v Šumperku nové dobrovolníky

6. března 2018, 13:00, hap
Šumperk - Šumperská pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) hledá alespoň deset dobrovolníků, kteří by pomohli s doprovodem zrakově postižených lidí na úřady, při nákupech nebo volnočasových aktivitách.

 „Dobrovolník by měl být hlavně zodpovědný člověk, který má sociální cítění a chce pomáhat ostatním lidem. Na věku ani vzdělání nezáleží,“ přibližuje základní požadavky, které SONS na dobrovolníky má, koordinátorka dobrovolníků Libuše Skálová. Jejím cílem je získat pro dobrovolnictví nadšence, kteří budou pomáhat zrakově postiženým pravidelně, třeba jednou měsíčně. „Ideální je, když dobrovolníci navážou kontakt s našimi klienty při nějaké aktivitě, například v tvořivé dílně. Jde o to, aby získali důvěru nevidomých nebo slabozrakých lidí,“ vysvětluje vedoucí šumperské pobočky SONS Renata Jandrtová.
Po proškolení se s dobrovolníky počítá právě při nejrůznějších tvořivých činnostech, které se neobejdou bez asistentů. Zrakově postižení často uvítají doprovod na úřady, při nákupu nebo asistenci při výletech. Dopomoc je často žádaná v dopoledních hodinách. Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit na adrese skalova@sons.cz nebo na telefonním čísle 778 768 387.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.