ZPRAVODAJSTVÍ

SONS hledá v Šumperku nové dobrovolníky

6. března 2018, 13:00, hap
Šumperk - Šumperská pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) hledá alespoň deset dobrovolníků, kteří by pomohli s doprovodem zrakově postižených lidí na úřady, při nákupech nebo volnočasových aktivitách.

 „Dobrovolník by měl být hlavně zodpovědný člověk, který má sociální cítění a chce pomáhat ostatním lidem. Na věku ani vzdělání nezáleží,“ přibližuje základní požadavky, které SONS na dobrovolníky má, koordinátorka dobrovolníků Libuše Skálová. Jejím cílem je získat pro dobrovolnictví nadšence, kteří budou pomáhat zrakově postiženým pravidelně, třeba jednou měsíčně. „Ideální je, když dobrovolníci navážou kontakt s našimi klienty při nějaké aktivitě, například v tvořivé dílně. Jde o to, aby získali důvěru nevidomých nebo slabozrakých lidí,“ vysvětluje vedoucí šumperské pobočky SONS Renata Jandrtová.
Po proškolení se s dobrovolníky počítá právě při nejrůznějších tvořivých činnostech, které se neobejdou bez asistentů. Zrakově postižení často uvítají doprovod na úřady, při nákupu nebo asistenci při výletech. Dopomoc je často žádaná v dopoledních hodinách. Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit na adrese skalova@sons.cz nebo na telefonním čísle 778 768 387.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.