ZPRAVODAJSTVÍ

SONS hledá v Šumperku nové dobrovolníky

6. března 2018, 13:00, hap
Šumperk - Šumperská pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) hledá alespoň deset dobrovolníků, kteří by pomohli s doprovodem zrakově postižených lidí na úřady, při nákupech nebo volnočasových aktivitách.

 „Dobrovolník by měl být hlavně zodpovědný člověk, který má sociální cítění a chce pomáhat ostatním lidem. Na věku ani vzdělání nezáleží,“ přibližuje základní požadavky, které SONS na dobrovolníky má, koordinátorka dobrovolníků Libuše Skálová. Jejím cílem je získat pro dobrovolnictví nadšence, kteří budou pomáhat zrakově postiženým pravidelně, třeba jednou měsíčně. „Ideální je, když dobrovolníci navážou kontakt s našimi klienty při nějaké aktivitě, například v tvořivé dílně. Jde o to, aby získali důvěru nevidomých nebo slabozrakých lidí,“ vysvětluje vedoucí šumperské pobočky SONS Renata Jandrtová.
Po proškolení se s dobrovolníky počítá právě při nejrůznějších tvořivých činnostech, které se neobejdou bez asistentů. Zrakově postižení často uvítají doprovod na úřady, při nákupu nebo asistenci při výletech. Dopomoc je často žádaná v dopoledních hodinách. Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit na adrese skalova@sons.cz nebo na telefonním čísle 778 768 387.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.