KULTURA

Šokáček slaví jubileum. Divadelní přehlídku čeká 10. ročník

5. února 2017, 00:00, BH
Šokáček slaví jubileum. Divadelní přehlídku čeká 10. ročník Staré Město - Divadelní přehlídka Šokáček oslaví jubileum. Amatérští divadelníci se do horského Starého Města pod Sněžníkem sjedou podesáté. Tamní kulturní dům obsadí od 17. do 19. února. Milovníci divadelní tvorby se mají opět na co těšit, dramaturgie je lákavá a pobaví všechny generace diváků.

 „Je to celkem neuvěřitelné, jak může rychle v životě lidském uběhnout deset let. I v divadelním životě to „letí“. Důkazem je i adolescentní věk našeho souboru, který v loňském roce oslavil dvacáté narozeniny a letošní již desátý ročník divadelní přehlídky Šokáček,“ řekl vedoucí pořádajícího souboru Šok Rudolf Šmůla.
Letošní jubilejní ročník odstartuje v pátek 17. února ve 20 hodin známým muzikálem Rebelové v úpravě ochotníků z divadla Stodola Jiříkovice.
Foto: archiv

Staroměstská divadelní přehlídka šokáček odstartuje muzikálem Rebelové v podání divadla Stodola.


 V sobotu dopoledne v 10 hodin se na prknech sálu staroměstského kulturáku odehraje pohádka Čarodějův učen v interpretaci divadelního souboru J.K. Tyl z Brodku u Přerova. Po poledni ve 13 hodin se představí divadlo Dostavník z Přerova s mrazivou hudební komedií na závažné téma eutanázie nazvanou Honzo, vstávej. Inscenaci mísí několik žánrů od komedie přes grotesku, drama až po tragédii.
Přehlídka bude pokračovat dalšími dvěma kusy. Od 16 hodin se na jevišti uvede další „nováček“ zdejšího festivalu, a to studentské divadlo Škeble gymnázia z Lanškrouna s Lucernou od Aloise Jiráska. Večerní představení se podle vedoucího Šoku Rudolfa Šmůly stane „zlatým hřebem“ sobotního divadelního maratonu. „Na prkna, co znamenají svět, se postaví náš partnerský soubor z Václavova. Nejčastější účastník našich přehlídek – celkem si u nás zahrál šestkrát - a několikanásobný vítěz. Naposledy v loňském roce s Čechovovými anekdotami. Tentokrát si troufl u venkovského souboru na pořádnou kládu, a to na operetku Na tý louce zelený,“ uvedl Šmůla.
Nedělní festivalový den zahájí pohádka Kouzelné dudy od 10 hodin v podání souboru Q 10 Studia Divadla Drak z Hradce Králové. „Někteří oponenti mohou namítnout, že i toto divadlo se na našich přehlídkách již několikrát představilo. Pro mě je však stále zárukou kvality, zejména v kategorii inscenací pro děti,“ dodal Šmůla. Závěr přehlídky bude od 14 hodin patřit souboru Divadla Tří z Pardubic s detektivní zápletkou Queensland.
Přehlídka se i letos uskuteční v rámci spolupráce projektu podporující amatérské divadlo na venkově nazvaného Národní pohádky a pověsti – poklady národní identity a tradic, který na Šumpersku realizují Místní akční skupiny Šumperský venkov a Horní Pomoraví.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.2.2017 12:46
Titulek: Dík a obdiv všem
Autor: Franta
81
kteří tuto aktivitu provozují a podporují.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.