ZPRAVODAJSTVÍ

Sociálka na nohou. Muž zapomněl děti v hospodě

11. července 2017, 10:30, bav
Zábřeh - Tři děti zapomenuté v restauraci řešili před nedávnem strážníci v Zábřeze. Ubrečení svěřenci nakonec strávili noc u tety, kterou se podařilo vypátrat na jednom z místních sídlišť.

 „Jsme nejen ochránci veřejného pořádku, ale také tak trochu taxikáři a detektivové,“ okomentoval pátrací akci, která se s blížícím večerem kvůli zapomenutým dětem rozjela, velitel zábřežských strážníků Václav Doubrava.
Děti ve věku 13, 10 a 2 roky zapomněl v restauraci jejich strejda, který hospodu opustil v devět hodin večer. Se strážníky pak nezletilci sjezdili půl města, než se jich ujali další příbuzní. Rodiče dětí, na něž se strážníci přes opakované pokusy nedozvonili, budou mít co vysvětlovat na sociálním odboru, kam byla věc předána k došetření.
„Příbuzné nalezených osob dohledáváme třikrát až čtyřikrát do měsíce,“ hodnotí velitel strážníků situace, za nimiž stojí většinou alkohol. „Naposledy jsme hledali desetileté dítě, které nakonec samo přijelo domů taxíkem,“ uzavírá Doubrava.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.7.2017 12:31
Titulek: OSPOD
Autor: Máma
56
dělá co? Kdyby pracoval jak má a zajímal se o děti v obci, tak není možné, aby MP vyjíždělo až 4x do měsíce řešit takové případy. Zrovna tak škola. O jednom takovém případu vím a když se to řešilo, škola dala najevo, že o neradostné situaci v rodině ví. Tak kde mají tyhle děti zastání, když nekonají ti, co by měli a mohli?
Reagovat
Datum: 12.7.2017 11:59
Titulek: Re: OSPOD
Autor: Hi HI
94
Hlavně že se tam nekouřilo.
Reagovat
Datum: 13.7.2017 11:44
Titulek: Bez titulku
Autor: Tomáš
79
Moc se mi nechce věřit že by strážníci museli s plačícími dětmi "sjezdit půl města".. Spíš jeli domů, tam nikdo nebyl tak jeli na druhou adresu. Třináctiletý dítě už jim asi dávalo relevantnější informace, než kdyby mu bylo třeba šest.
Reagovat
Datum: 17.7.2017 09:04
Titulek: Zábřežská sociálka je k ničemu
Autor: Občan
55
Zábřežská sociálka je vyhlášená svojí nekompetentností. Takových individuí po Zábřehu běhá neurékom. Jedna taková dokonce prý bydlí v podnájmu u místostarosty Crhonka. Každý děcko s jiným, věčně nalitá a cigáro nedá z huby.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).