ZPRAVODAJSTVÍ

Sociálka na nohou. Muž zapomněl děti v hospodě

11. července 2017, 10:30, bav
Zábřeh - Tři děti zapomenuté v restauraci řešili před nedávnem strážníci v Zábřeze. Ubrečení svěřenci nakonec strávili noc u tety, kterou se podařilo vypátrat na jednom z místních sídlišť.

 „Jsme nejen ochránci veřejného pořádku, ale také tak trochu taxikáři a detektivové,“ okomentoval pátrací akci, která se s blížícím večerem kvůli zapomenutým dětem rozjela, velitel zábřežských strážníků Václav Doubrava.
Děti ve věku 13, 10 a 2 roky zapomněl v restauraci jejich strejda, který hospodu opustil v devět hodin večer. Se strážníky pak nezletilci sjezdili půl města, než se jich ujali další příbuzní. Rodiče dětí, na něž se strážníci přes opakované pokusy nedozvonili, budou mít co vysvětlovat na sociálním odboru, kam byla věc předána k došetření.
„Příbuzné nalezených osob dohledáváme třikrát až čtyřikrát do měsíce,“ hodnotí velitel strážníků situace, za nimiž stojí většinou alkohol. „Naposledy jsme hledali desetileté dítě, které nakonec samo přijelo domů taxíkem,“ uzavírá Doubrava.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.7.2017 12:31
Titulek: OSPOD
Autor: Máma
16
dělá co? Kdyby pracoval jak má a zajímal se o děti v obci, tak není možné, aby MP vyjíždělo až 4x do měsíce řešit takové případy. Zrovna tak škola. O jednom takovém případu vím a když se to řešilo, škola dala najevo, že o neradostné situaci v rodině ví. Tak kde mají tyhle děti zastání, když nekonají ti, co by měli a mohli?
Reagovat
Datum: 12.7.2017 11:59
Titulek: Re: OSPOD
Autor: Hi HI
22
Hlavně že se tam nekouřilo.
Reagovat
Datum: 13.7.2017 11:44
Titulek: Bez titulku
Autor: Tomáš
Moc se mi nechce věřit že by strážníci museli s plačícími dětmi "sjezdit půl města".. Spíš jeli domů, tam nikdo nebyl tak jeli na druhou adresu. Třináctiletý dítě už jim asi dávalo relevantnější informace, než kdyby mu bylo třeba šest.
Reagovat
Datum: 17.7.2017 09:04
Titulek: Zábřežská sociálka je k ničemu
Autor: Občan
Zábřežská sociálka je vyhlášená svojí nekompetentností. Takových individuí po Zábřehu běhá neurékom. Jedna taková dokonce prý bydlí v podnájmu u místostarosty Crhonka. Každý děcko s jiným, věčně nalitá a cigáro nedá z huby.
Reagovat