SPORT

Sobota ve jménu basketbalového vítězství

8. února 2012, 15:02, téma BASKETBAL, Veronika Dominiková
V sobotu 4. února si Muži A opět zahráli na domácí půdě. Tentokrát proti Karviné a předvedli bojovný, ale především vítězný zápas.


Zápas byl zahájen rozskokem o míč, který sice naše družstvo nevybojovalo, ale zato dokázalo vyhrát první čtvrtinu. Ta se odehrávala spíše v duchu trestných hodů. Našim se nedařila střelba a body neustále narůstaly soupeřům. Již ve 4. minutě šumperské družstvo prohrávalo 2:10. Ale naštěstí jsou zápasy hojně navštěvované a fanoušci umí udělat pořádný kotel. Skandování fanoušků vyburcovalo k akci Jakuba Pajera. Střelil koš za dva body a snížil náskok Karviné, i když ne o mnoho. Trenér se tedy rozhodl vzít ,,time“ pro domácí, a to se vyplatilo. Po opětovném zahájení hry začal šumperským hráčům padat jeden koš za druhým. Stav otočili na krásných 15:13.

Druhá čtvrtina byla zahájena trestným hodem, který proměnil M. Müller. V této čtvrtině hosté podnikali rychlé akce a navíc jim ,,jako na potvoru“ padly do koše snad všechny trojky. Domácí družstvo se naštěstí nenechalo rozladit a za úspěšnou akcí se opět vydal Pajer. Tentokrát byl jeho koš oceněn třemi cennými body. Skóre se neustále přelívalo z jedné paluby na druhou. Na konci čtvrtiny se však naši netopili. Dokázali si udělat čtyřbodový náskok.

Následující dvě čtvrtiny naši předvedli ocelovou obranu. Znepříjemnit hostům hru dokázali Martin Kuchtík s Josefem Poštulkou. Z obrany získali nejeden míč, a tak trochu Karviné zatopili pod kotlem. Všichni hráči družstva se divákům předvedli ve skvělém světle, zejména pak Marek Müller, Jakub Pajer a Z. Wiesner. Zde bych jen zmínila, jak nejmenší hráč družstva Müller dokáže svou nevýhodu přeměnit v obrovskou výhodu. Umí skvěle rozehrát hru a na hřišti snad není místa, kde by během zápasu nebyl. Využíval své rychlosti a svého smyslu pro hru, což mohlo družstvu jedině pomoci. Mistrovskými kousky dotáhli Muži A body až ke konečnému stavu 90:68.


TJ Šumperk - Sokol Karviná 90:68

(15:13, 20:16, 31:9, 24:30)
Body: Müller 20, Pajer 16, Poštulka 16, Wiesner 16, Sitař 11, Vláčel 6, Václavek 3, Kuchtík 2.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.2.2012 10:59
Titulek: Bez titulku
Autor: Chuťomil Vypečený
151
jako pozitivní beru, že se zde KONEČNĚ začalo psát i o jiných ligových sportech v našem městě než je hokej :D
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).