KULTURA

Snad se fousáčů tentokrát dočkáme, těší se v Zábřeze

1. srpna 2018, 07:00, Ondřej Polák
Snad se fousáčů tentokrát dočkáme, těší se v Zábřeze Zábřeh – Také v srpnu nabídnou čtvrteční večery v amfiteátru na zábřežském Masarykově náměstí pohodovou muziku a také dvě filmové projekce pod širým nebem.

 Ve čtvrtek 2. srpna rozezní náměstí největší hity americké hardrockové kapely ZZ Top, jejíž členové jsou pověstní svými dlouhými vousy. Litovelský revival, vystupující ve stylových kostýmech a se stylovými rekvizitami, zahraje průřez tvorbou této texaské hudební legendy. „Loni jsme museli stejný koncert pro nepřízeň počasí zrušit, doufáme, že letos nám bude počasí nakloněno a legendárních hitů ZZ Top se dočkáme,“ poznamenal Zdeněk David z kulturního domu.
O týden později, 9. srpna, nabídne program festivalu Léto u zámku koncertní set tvořený hity Věry Špinarové. „Kapela Věra Špinarová Tribute Rock Band se věnuje odkazu české hudební legendy na vysoké muzikantské úrovni, má v repertoáru několik desítek jejích písniček a především disponuje skvělým vokálem v podání zpěvačky Jiřiny Švecové,“ pochválil hudebníky ředitel zábřežského kulturáku.
Kino pod otevřeným nebem se před zámek vrátí 16. srpna, aby promítlo napínavou a zábavnou jízdu režiséra Jiřího Vejdělka Tátova volha se skvělými hereckými výkony Elišky Balzerové, Tatiany Vilhelmové, Evy Holubové a dalších populárních herců.
Léto u zámku uzavře 23. srpna projekce německé komedie Fakjů pane učiteli 3, která naváže na u diváků veleúspěšné předchozí díly série. Ve „trojce“ přichází na řadu další novátorské pedagogické postupy Zekiho Müllera, zahrnující i nelegální podkožní čipování studentů, aby se mu netoulali za školou.
Všechny akce před zámkem odstartují ve 20 hodin, areál ale bude otevřen už o půl hodiny dříve. V případě nepřízně počasí se filmová představení přesunou do kina Retro. Více informací lze získat na webových stránkách Kulturak.info.


Foto: archiv

Kapela ZZ Top revival z Litovle vystupuje ve stylových kostýmech a se stylovými rekvizitami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.