KULTURA

Snad se fousáčů tentokrát dočkáme, těší se v Zábřeze

1. srpna 2018, 07:00, Ondřej Polák
Snad se fousáčů tentokrát dočkáme, těší se v Zábřeze Zábřeh – Také v srpnu nabídnou čtvrteční večery v amfiteátru na zábřežském Masarykově náměstí pohodovou muziku a také dvě filmové projekce pod širým nebem.

 Ve čtvrtek 2. srpna rozezní náměstí největší hity americké hardrockové kapely ZZ Top, jejíž členové jsou pověstní svými dlouhými vousy. Litovelský revival, vystupující ve stylových kostýmech a se stylovými rekvizitami, zahraje průřez tvorbou této texaské hudební legendy. „Loni jsme museli stejný koncert pro nepřízeň počasí zrušit, doufáme, že letos nám bude počasí nakloněno a legendárních hitů ZZ Top se dočkáme,“ poznamenal Zdeněk David z kulturního domu.
O týden později, 9. srpna, nabídne program festivalu Léto u zámku koncertní set tvořený hity Věry Špinarové. „Kapela Věra Špinarová Tribute Rock Band se věnuje odkazu české hudební legendy na vysoké muzikantské úrovni, má v repertoáru několik desítek jejích písniček a především disponuje skvělým vokálem v podání zpěvačky Jiřiny Švecové,“ pochválil hudebníky ředitel zábřežského kulturáku.
Kino pod otevřeným nebem se před zámek vrátí 16. srpna, aby promítlo napínavou a zábavnou jízdu režiséra Jiřího Vejdělka Tátova volha se skvělými hereckými výkony Elišky Balzerové, Tatiany Vilhelmové, Evy Holubové a dalších populárních herců.
Léto u zámku uzavře 23. srpna projekce německé komedie Fakjů pane učiteli 3, která naváže na u diváků veleúspěšné předchozí díly série. Ve „trojce“ přichází na řadu další novátorské pedagogické postupy Zekiho Müllera, zahrnující i nelegální podkožní čipování studentů, aby se mu netoulali za školou.
Všechny akce před zámkem odstartují ve 20 hodin, areál ale bude otevřen už o půl hodiny dříve. V případě nepřízně počasí se filmová představení přesunou do kina Retro. Více informací lze získat na webových stránkách Kulturak.info.


Foto: archiv

Kapela ZZ Top revival z Litovle vystupuje ve stylových kostýmech a se stylovými rekvizitami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.