SPORT

Smutné sportovní zprávy: HÁZENÁ STÁLA PŘED KRACHEM

12. února 2014, 06:25, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Smutné sportovní zprávy: HÁZENÁ STÁLA PŘED KRACHEM Šumperk - Šumperská házená sehrála před několika dny jeden z nejtěžších zápasů v klubové historii. Skromně vystupující oddíl plný vlastních odchovanců, který se může pochlubit velmi dobrými výsledky na ligové úrovni, stál před ekonomickým krachem. Víc než kdy jindy mu hrozil existenční bankrot! "Bylo to opravdu vážné. A vlastně ještě pořád je," potvrdil exkluzivně TÝDNU kapitán mužského týmu PETR KOREC.

Co se přesně stalo?

"Mimo jiné jsme museli vrátit peníze, které jsme dostali od města."

Z jakého důvodu?

"Na základě smlouvy o sponzorech. Bylo v ní zaneseno, že je od nich potřeba získat sto procent částky, jakou nám dalo město."

A to se zřejmě nepodařilo.

"Ale podařilo. Od sponzorů jsme měli nasmlouvaný a přislíbený balík peněz, který by všechno vyřešil. Jenže na náš účet v potřebném termínu nedorazily. Proto jsme museli městu něco vracet."

Jak se k tomu postavilo vedení klubu?

"Dělalo, co mohlo. Všichni chápeme, že je to strašně těžké. Pan a paní Krobotovi chodili po firmách a doslova žebrali o každou korunu. Akutně hrozilo, že se do jarní části druhé ligy vůbec nepřihlásíme. Problémy jsou všude, ty naše jsou ale docela zásadní. Proto budeme moc vděční všem, kteří by nám v nelehkém období byli ochotni pomoci."

Za daných okolností se dá očekávat, že najedete na úsporný režim. Co bude jeho součástí?

"Musíme se maximálně uskromnit a šetřit, kde se dá. Na tělocvičně, na cesťácích, na dopravě na zápasy. Prostě na všem. Hned jak to půjde a počasí nám to dovolí, se přesuneme na Tyršák na venkovní hřiště. Na utkání budeme jezdit několika auty, mikrobus nepřipadá v úvahu. Navíc budeme na chod oddílu přispívat ze svých soukromých peněz. To do teď nebývalo."

Může se to negativně projevit na fungování mužstva?

"Teprve se uvidí, jak k tomu kdo přistoupí. Rozehranou sezonu dokončíme, ale co bude dál? To fakt nevím. Podle mě se kritická situace jen tak nezlepší. I proto budou chtít manželé Krobotovi co nejdřív vědět, jak to každý z nás vidí do blízké budoucnosti. Pokud jde o mě, chtěl bych hrát dál. Už kvůli mladším klukům, které postupně zapracováváme do sestavy, a naší mládeži. Pod vedením Petra Člupného a Miroslava Adámka došlo k výraznému posunu. Je radost se dívat, jak to děcka baví a kolik jich chodí."

Aby toho nebylo málo, hrající trenér Tomáš Laštůvka bude muset na operaci. Jak je jeho zranění vážné?

"Před několika dny byl v Olomouci na magnetické resonanci a ta odhalila, že má v rameni cosi urvané. Zatím se s tím částečně hrát dá, ale operaci, která se pořád odkládala, se určitě nevyhne. Prostě je nutná. Zkusí zvládnout několik úvodních kol a když nahrajeme pár bodů k většímu klidu, půjde pod kudlu."Foto: Petr Fišer
Chybělo velmi málo a házenkáři Šumperka skončili na kolenou. Stále platí kritický stav, vyhráno ani zdaleka není.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).