ZPRAVODAJSTVÍ

Smrt pod Sněžníkem. Na zemi ležel mrtvý myslivec i s jelenem

3. října 2017, 09:00, Jaroslav Kropáč
Staré Město - Smrt myslivce v masivu Králického Sněžníku šokovala minulý týden nimrody na Staroměstsku. Lovci našli svého kolegu bez známek života v noci na pondělí 25. září. Vedle těla šestašedesátiletého muže ležel zastřelený jelen.

 „Ke zjištění příčin úmrtí muže byla nařízena pitva,“ uvedla mluvčí policie Tereza Neubauerová. Z prvotního ohledání přímo na místě činu se policistům nepodařilo nalézt stopy, které by naznačovaly, že by se na úmrtí lovce mohl podílet někdo jiný. Jako nejpravděpodobnější se jeví smrt následkem srdečního selhání.

Tělo našel vrtulník

V osudný den se na čekanou do Králického Sněžníku vydalo několik myslivců. Ti svého přítele začali hledat poté, co nedorazil na smluvené místo. Mrtvolu v těžko přístupném terénu se však podařilo objevit až policistům ve vrtulníku s termovizní, pomáhala i horská služba. „Nalezený muž neměl žádné viditelné poranění, kromě lehce odřené tváře. Když pak na místo dorazil lékař, konstatoval smrt,“ řekl náčelník horské služby Jeseníky Michal Klimeš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).