ZPRAVODAJSTVÍ

Smrt pod Sněžníkem. Na zemi ležel mrtvý myslivec i s jelenem

3. října 2017, 09:00, Jaroslav Kropáč
Staré Město - Smrt myslivce v masivu Králického Sněžníku šokovala minulý týden nimrody na Staroměstsku. Lovci našli svého kolegu bez známek života v noci na pondělí 25. září. Vedle těla šestašedesátiletého muže ležel zastřelený jelen.

 „Ke zjištění příčin úmrtí muže byla nařízena pitva,“ uvedla mluvčí policie Tereza Neubauerová. Z prvotního ohledání přímo na místě činu se policistům nepodařilo nalézt stopy, které by naznačovaly, že by se na úmrtí lovce mohl podílet někdo jiný. Jako nejpravděpodobnější se jeví smrt následkem srdečního selhání.

Tělo našel vrtulník

V osudný den se na čekanou do Králického Sněžníku vydalo několik myslivců. Ti svého přítele začali hledat poté, co nedorazil na smluvené místo. Mrtvolu v těžko přístupném terénu se však podařilo objevit až policistům ve vrtulníku s termovizní, pomáhala i horská služba. „Nalezený muž neměl žádné viditelné poranění, kromě lehce odřené tváře. Když pak na místo dorazil lékař, konstatoval smrt,“ řekl náčelník horské služby Jeseníky Michal Klimeš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).