ZPRAVODAJSTVÍ

Smrt pod Sněžníkem. Na zemi ležel mrtvý myslivec i s jelenem

3. října 2017, 09:00, Jaroslav Kropáč
Staré Město - Smrt myslivce v masivu Králického Sněžníku šokovala minulý týden nimrody na Staroměstsku. Lovci našli svého kolegu bez známek života v noci na pondělí 25. září. Vedle těla šestašedesátiletého muže ležel zastřelený jelen.

 „Ke zjištění příčin úmrtí muže byla nařízena pitva,“ uvedla mluvčí policie Tereza Neubauerová. Z prvotního ohledání přímo na místě činu se policistům nepodařilo nalézt stopy, které by naznačovaly, že by se na úmrtí lovce mohl podílet někdo jiný. Jako nejpravděpodobnější se jeví smrt následkem srdečního selhání.

Tělo našel vrtulník

V osudný den se na čekanou do Králického Sněžníku vydalo několik myslivců. Ti svého přítele začali hledat poté, co nedorazil na smluvené místo. Mrtvolu v těžko přístupném terénu se však podařilo objevit až policistům ve vrtulníku s termovizní, pomáhala i horská služba. „Nalezený muž neměl žádné viditelné poranění, kromě lehce odřené tváře. Když pak na místo dorazil lékař, konstatoval smrt,“ řekl náčelník horské služby Jeseníky Michal Klimeš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.