ZPRÁVY

Šmejdi mají novou fintu

19. srpna 2014, 07:07, jak
Okres - Sdružení na ochranu spotřebitelů bije na poplach. Šmejdi, tedy nepoctiví obchodníci na předváděcích akcích, přišli na další fintu, jak připravit seniory o peníze. A vše nasvědčuje tomu, že jsou úspěšní. Šmejdi se začali převlékat za marketingové pracovníky a útočí před supermarkety a obchodními centry.

 „Za účast v krátké anketě přislíbí seniorům zapojení do soutěže o hodnotné ceny, stačí jen odpovědět na pár otázek a uvést telefonní číslo pro případ výhry. Dotyčnému člověku pak skutečně zavolají že vyhrál a pro cenu si má přijít na předem určené místo, kterým je obvykle typická předváděcí akce,“ vysvětluje novou kličku šmejdů Sdružení na ochranu spotřebitelů.

Zákon nefunguje

Ačkoli se praktiky šmejdů snažila zakázat poslanecká sněmovna speciálně vytvořeným zákonem, dokázali podvodníci najít finty, jak se případnému postihu vyhnout. „Důležité je nepodepisovat bez rozmyslu žádné smlouvy a vše si raději doma v klidu prostudovat. Pokud to prodejce neumožní, je rozhodně lepší od koupě upustit,“ radí Jiří Makoň ze šumperského Sdružení na ochranu spotřebitelů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 21.8.2014 09:34
Titulek: Bez titulku
Autor: malu
ŽE BY AŽ TAK?
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.