ZPRÁVY

Šmejdi mají novou fintu

19. srpna 2014, 07:07, jak
Okres - Sdružení na ochranu spotřebitelů bije na poplach. Šmejdi, tedy nepoctiví obchodníci na předváděcích akcích, přišli na další fintu, jak připravit seniory o peníze. A vše nasvědčuje tomu, že jsou úspěšní. Šmejdi se začali převlékat za marketingové pracovníky a útočí před supermarkety a obchodními centry.

 „Za účast v krátké anketě přislíbí seniorům zapojení do soutěže o hodnotné ceny, stačí jen odpovědět na pár otázek a uvést telefonní číslo pro případ výhry. Dotyčnému člověku pak skutečně zavolají že vyhrál a pro cenu si má přijít na předem určené místo, kterým je obvykle typická předváděcí akce,“ vysvětluje novou kličku šmejdů Sdružení na ochranu spotřebitelů.

Zákon nefunguje

Ačkoli se praktiky šmejdů snažila zakázat poslanecká sněmovna speciálně vytvořeným zákonem, dokázali podvodníci najít finty, jak se případnému postihu vyhnout. „Důležité je nepodepisovat bez rozmyslu žádné smlouvy a vše si raději doma v klidu prostudovat. Pokud to prodejce neumožní, je rozhodně lepší od koupě upustit,“ radí Jiří Makoň ze šumperského Sdružení na ochranu spotřebitelů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.8.2014 00:42
Titulek: Mladší generace nebude mít problém
Autor: Degenerant2014
souhlas
170
nesouhlas
140
Nebude se umět ani podepsat.
Reagovat
Datum: 21.8.2014 09:34
Titulek: Bez titulku
Autor: malu
32
ŽE BY AŽ TAK?
Reagovat
Datum: 21.8.2014 21:25
Titulek: Šmejdi mají novou fintu
Autor: Ruža
41
222
Je to tak. Už před časem mě zastavila paní a ptala se mne na názor, kam by bylo dobré postavit nový market. S poukazem na to, že na tak malé město je u nás marketů dost, snad jen v jedné lokalitě mohl být jeden ze tří, které jsou téměř vedle sebe , praktičtěji umístěn jsem na další otázky neodpovídala. Pozvala mne do restaurace, kde prý dostanu nějaký kupon na slevu při běžném nákupu ve stávajícím marketu. Odmítla jsem. Později jsem se dověděla, že to byla akce, ale snad tam byly jen nějaké drobnější výrobky k zakoupení a malé pohoštění.Chovali se prý slušně. Stejně jsem ale nelitovala, že jsem tam nešla.
Reagovat