ZPRÁVY

Šmejdi mají novou fintu

19. srpna 2014, 07:07, jak
Okres - Sdružení na ochranu spotřebitelů bije na poplach. Šmejdi, tedy nepoctiví obchodníci na předváděcích akcích, přišli na další fintu, jak připravit seniory o peníze. A vše nasvědčuje tomu, že jsou úspěšní. Šmejdi se začali převlékat za marketingové pracovníky a útočí před supermarkety a obchodními centry.

 „Za účast v krátké anketě přislíbí seniorům zapojení do soutěže o hodnotné ceny, stačí jen odpovědět na pár otázek a uvést telefonní číslo pro případ výhry. Dotyčnému člověku pak skutečně zavolají že vyhrál a pro cenu si má přijít na předem určené místo, kterým je obvykle typická předváděcí akce,“ vysvětluje novou kličku šmejdů Sdružení na ochranu spotřebitelů.

Zákon nefunguje

Ačkoli se praktiky šmejdů snažila zakázat poslanecká sněmovna speciálně vytvořeným zákonem, dokázali podvodníci najít finty, jak se případnému postihu vyhnout. „Důležité je nepodepisovat bez rozmyslu žádné smlouvy a vše si raději doma v klidu prostudovat. Pokud to prodejce neumožní, je rozhodně lepší od koupě upustit,“ radí Jiří Makoň ze šumperského Sdružení na ochranu spotřebitelů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.8.2014 00:42
Titulek: Mladší generace nebude mít problém
Autor: Degenerant2014
143
114
Nebude se umět ani podepsat.
Reagovat
Datum: 21.8.2014 09:34
Titulek: Bez titulku
Autor: malu
31
ŽE BY AŽ TAK?
Reagovat
Datum: 21.8.2014 21:25
Titulek: Šmejdi mají novou fintu
Autor: Ruža
35
187
Je to tak. Už před časem mě zastavila paní a ptala se mne na názor, kam by bylo dobré postavit nový market. S poukazem na to, že na tak malé město je u nás marketů dost, snad jen v jedné lokalitě mohl být jeden ze tří, které jsou téměř vedle sebe , praktičtěji umístěn jsem na další otázky neodpovídala. Pozvala mne do restaurace, kde prý dostanu nějaký kupon na slevu při běžném nákupu ve stávajícím marketu. Odmítla jsem. Později jsem se dověděla, že to byla akce, ale snad tam byly jen nějaké drobnější výrobky k zakoupení a malé pohoštění.Chovali se prý slušně. Stejně jsem ale nelitovala, že jsem tam nešla.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).