KULTURA

Slza: „Zahrajeme poprvé nové písně.“ROZHOVOR

8. listopadu 2017, 10:00, Vratislav Jarmar, Ondřej Polák
Slza: „Zahrajeme poprvé nové písně.“ Zábřeh - Lahůdku v podobě koncertu skupiny Slza ještě před jejím připravovaným turné v halách bude servírovat zábřežský kulturní dům ve čtvrtek 9. listopadu. Kapela, považovaná za jeden z největších hudebních objevů současnosti, zahájí koncert po 18. hodině. Pár dnů před příjezdem do Zábřeha poskytli exkluzivně naší redakci rozhovor dva hlavní protagonisté kapely PETR LEXA a LUKÁŠ BUNDIL.

 Jste fenoménem poslední doby, čím si vysvětlujete obrovský úspěch vašich písní a zájem fanoušků?
Lukáš: Přízeň fanoušků nás velmi těší, je ale těžké odpovědět, čím to je. Pravděpodobně se propojilo několik věcí. Rok a půl před tím, než jsme vyšli ven s prvním singlem, jsme pracovali na celé myšlence tak, aby vše, hudbou počínaje a image konče, tvořilo jasný celek.
Petr: Chtěli jsme propojit melodické písničky, české texty a současný popový zvuk. Máme také velmi osobní přístup k fanouškům, trávíme s nimi mnoho času, pořád pro ně vymýšlíme nové aktivity, po každém koncertu máme autogramiádu a jsme na ní do té doby, než uspokojíme i toho posledního fanouška.

Kde čerpáte energii, abyste takové nasazení vydrželi?
Petr: I když jsme po koncertě nebo dlouhé cestě unavení, fanoušci nás okamžitě nabijí a díky tomu máme energie spousty.

Na jakém nejzajímavějším místě jste hráli?
Petr: Každý koncertní prostor je něčím zajímavý, pokud bych ale měl některé prostředí vypíchnout, tak pro mě mají specifické kouzlo amfiteátry.
Lukáš: Zajímavé byly naše začátky. Pořadatelé si často mysleli, že na koncerty jezdíme jen my dva a budeme hrát na halfplayback. My samozřejmě koncertujeme s dalšími třemi muzikanty, což na začátku málokdo věděl, a často se tak stávalo, že jsme se vůbec na pódium nevešli nebo během koncertu vypadával proud (smích).

Slza má za sebou další velmi úspěšný rok. Jak ho hodnotíte?
Petr: Odehráli jsme letos spousty koncertů, zároveň byl ve znamení skládání a natáčení naší nové desky Holomráz, která vychází v pátek 3. listopadu.
Lukáš: Také jsme založili oficiální fanklub a kromě klasických autogramiádách a online sítí jsme v každodenním spojení s fanoušky i takto.
Petr: A samozřejmě připravujeme Holomráz tour 2018 po halách, která vypukne koncem února.


Jaké vůbec byly vaše muzikantské začátky?
Lukáš: Mě na kytaru přihlásili rodiče jako malého a vůbec mě to nebavilo. Hudba mě chytla až v 18 letech, a to jsem potom cvičil od rána do noci. Zajímala mě hlavně hra na kytaru jako taková, psaní vlastních písniček jsem se začal věnovat až o několik let později. Jinak jsem dostudoval vysokou školu, tam mě rodiče směrovali.
Petr: Já jsem se od 6 let věnoval herectví a táhlo mě to spíše k divadlu a filmu. S muzikou jsem začal ve 14 letech jako samouk na bicí a o dva roky později jsem se dal na zpěv. Do té doby jsem neměl ambice stát se muzikantem. Táta pracuje ve stavebnictví a máma v realitách, takže ani doma mě nikdo přirozeně nevedli uměleckým směrem. Chodil jsem na střední i vysokou jazykovou školu, a tak se nejspíš očekávalo, že se budu věnovat překladatelství nebo něčemu podobnému.

Těsně před koncertem v Zábřeze vydáte novou, dlouho očekávanou desku s názvem Holomráz. Zahrajete z ní na koncertě nové písně?
Petr: Určitě. Lidé v Zábřeze budou vlastně úplně první, kdo písně z nové desky uslyší naživo. I to je dobrý důvod na akci dorazit.

V Zábřeze jste loni odehráli vyprodaný koncert, v čem bude chystané vystoupení odlišné?

Petr: Fanoušci se mohou těšit na upravený playlist, do kterého právě zařazujeme naše nové singly. Určitě nebude chybět zpívání s fanoušky na pódiu a tradiční autogramiáda.
Lukáš: Moc se k vám těšíme!

 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).