KULTURA

Slza: „Zahrajeme poprvé nové písně.“ROZHOVOR

8. listopadu 2017, 10:00, Vratislav Jarmar, Ondřej Polák
Slza: „Zahrajeme poprvé nové písně.“ Zábřeh - Lahůdku v podobě koncertu skupiny Slza ještě před jejím připravovaným turné v halách bude servírovat zábřežský kulturní dům ve čtvrtek 9. listopadu. Kapela, považovaná za jeden z největších hudebních objevů současnosti, zahájí koncert po 18. hodině. Pár dnů před příjezdem do Zábřeha poskytli exkluzivně naší redakci rozhovor dva hlavní protagonisté kapely PETR LEXA a LUKÁŠ BUNDIL.

 Jste fenoménem poslední doby, čím si vysvětlujete obrovský úspěch vašich písní a zájem fanoušků?
Lukáš: Přízeň fanoušků nás velmi těší, je ale těžké odpovědět, čím to je. Pravděpodobně se propojilo několik věcí. Rok a půl před tím, než jsme vyšli ven s prvním singlem, jsme pracovali na celé myšlence tak, aby vše, hudbou počínaje a image konče, tvořilo jasný celek.
Petr: Chtěli jsme propojit melodické písničky, české texty a současný popový zvuk. Máme také velmi osobní přístup k fanouškům, trávíme s nimi mnoho času, pořád pro ně vymýšlíme nové aktivity, po každém koncertu máme autogramiádu a jsme na ní do té doby, než uspokojíme i toho posledního fanouška.

Kde čerpáte energii, abyste takové nasazení vydrželi?
Petr: I když jsme po koncertě nebo dlouhé cestě unavení, fanoušci nás okamžitě nabijí a díky tomu máme energie spousty.

Na jakém nejzajímavějším místě jste hráli?
Petr: Každý koncertní prostor je něčím zajímavý, pokud bych ale měl některé prostředí vypíchnout, tak pro mě mají specifické kouzlo amfiteátry.
Lukáš: Zajímavé byly naše začátky. Pořadatelé si často mysleli, že na koncerty jezdíme jen my dva a budeme hrát na halfplayback. My samozřejmě koncertujeme s dalšími třemi muzikanty, což na začátku málokdo věděl, a často se tak stávalo, že jsme se vůbec na pódium nevešli nebo během koncertu vypadával proud (smích).

Slza má za sebou další velmi úspěšný rok. Jak ho hodnotíte?
Petr: Odehráli jsme letos spousty koncertů, zároveň byl ve znamení skládání a natáčení naší nové desky Holomráz, která vychází v pátek 3. listopadu.
Lukáš: Také jsme založili oficiální fanklub a kromě klasických autogramiádách a online sítí jsme v každodenním spojení s fanoušky i takto.
Petr: A samozřejmě připravujeme Holomráz tour 2018 po halách, která vypukne koncem února.


Jaké vůbec byly vaše muzikantské začátky?
Lukáš: Mě na kytaru přihlásili rodiče jako malého a vůbec mě to nebavilo. Hudba mě chytla až v 18 letech, a to jsem potom cvičil od rána do noci. Zajímala mě hlavně hra na kytaru jako taková, psaní vlastních písniček jsem se začal věnovat až o několik let později. Jinak jsem dostudoval vysokou školu, tam mě rodiče směrovali.
Petr: Já jsem se od 6 let věnoval herectví a táhlo mě to spíše k divadlu a filmu. S muzikou jsem začal ve 14 letech jako samouk na bicí a o dva roky později jsem se dal na zpěv. Do té doby jsem neměl ambice stát se muzikantem. Táta pracuje ve stavebnictví a máma v realitách, takže ani doma mě nikdo přirozeně nevedli uměleckým směrem. Chodil jsem na střední i vysokou jazykovou školu, a tak se nejspíš očekávalo, že se budu věnovat překladatelství nebo něčemu podobnému.

Těsně před koncertem v Zábřeze vydáte novou, dlouho očekávanou desku s názvem Holomráz. Zahrajete z ní na koncertě nové písně?
Petr: Určitě. Lidé v Zábřeze budou vlastně úplně první, kdo písně z nové desky uslyší naživo. I to je dobrý důvod na akci dorazit.

V Zábřeze jste loni odehráli vyprodaný koncert, v čem bude chystané vystoupení odlišné?

Petr: Fanoušci se mohou těšit na upravený playlist, do kterého právě zařazujeme naše nové singly. Určitě nebude chybět zpívání s fanoušky na pódiu a tradiční autogramiáda.
Lukáš: Moc se k vám těšíme!

 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.