KULTURA

SLZA: „Fanoušci jsou to nejdůležitější.“ROZHOVOR

21. října 2015, 14:00, Roman Tyčka
SLZA: „Fanoušci jsou to nejdůležitější.“ Šumperk - Možná neznáte skupina SLZA, ale určitě znáte její dva obrovské hity, které tento rok ovládly česká rádia a televize. Mladá kapela z Prahy už tento pátek zahraje v programu festivalu DŽEMFEST v domě kultury v Šumperku. Jak se kapela na koncert těší a jaké vzpomínky má na Šumperk prozradil naší redakci kytarista LUKÁŠ BUNDIL.

 V současné době válcujete rádiové žebříčky písní Celibát, předtím jste se ale proslavili svým prvním hitem Lhůta záruční. Která z písní má na koncertech větší úspěch?
Lhůta záruční je náš první singl, je to písnička, která představila Slzu. Těžko říct, který z našich dvou hitů má na koncertě větší úspěch, ale myslím si, že když se řekne Slza, lidem se vybaví jako první Lhůta záruční.

Bylo pro vás těžké navázat na úspěch prvního singlu Lhůta záruční a složit další, stejně úspěšnou pecku?
V této souvislosti prozradíme zajímavost, že Celibát je vlastně starší písnička než Lhůta záruční. K tomu se váže historka - s naším producentem Daliborem Cidlinským jr. máme přísný metr na to, jaká písnička projde, a jaká ne. To ve výsledku znamená, že spoustu písniček zahodíme. Podobný příběh měla i Lhůta záruční – stále jsme s ní nebyli spokojeni a řekli jsme si tehdy – dáme jí ještě jeden den a buď se to podaří, nebo půjde do koše. Naštěstí se to podařilo.

Rádia a televize jsou nyní plná vašich singlů, kdy se ale fanoušci dočkají celé desky?
Před pár dny jsme vypustili náš v pořadí třetí singl Katarze. Singl je zároveň průvodní písní nového TV seriálu Přístav a v těchto dnech k ní dokončujeme videoklip. A pak se hned vrhneme na vydání debutové desky, která by měla být na světě v pátek 13. listopadu.

Když se řekne “festival“. Co se ti vybaví jako první?
Spousta lidí, slunce, zápach toi toi
(smích).

Vystoupení na festivalu Džemfest definitivně zakončí vaši letošní festivalovou sezónu. Jaká byla?
Neuvěřitelná – stejně jako celý uplynulý rok. Odehráli jsme desítky koncertů po celé republice a byli v bezprostředním kontaktu s našimi fanoušky. Trávíme s nimi mnoho času, denně spolu komunikujeme prostřednictvím sociálních sítí, po většině koncertů následují dlouhé autogramiády, kde se každému věnujeme – fanoušci jsou pro nás to nejdůležitější!

Na Džemfestu zahraje kapela Slza poprvé, ale ty, Lukáši, už jsi na festivalu hrál, tehdy jako kytarista kapely One Night Band. Vzpomínáš si, jaké tehdy bylo šumperské publikum?
V Šumperku jsme v té době hráli dokonce dvakrát a publikum bylo vždy fantastické! Stejně tak vzpomínám na pokoncertní večírky s kamarády ze šumperské kapely O5 a Radeček. Moc se k vám těšíme!


PROGRAM DŽEMFESTU

DŽEMFEST
23. 10. 2015

DK Šumperk

Mňága a Žďorp
Michal Hrůza
Slza, Munroe
Light & Love
Trocha klidu
 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.