ZPRÁVY

Slavnostní předávání ocenění nejlepším žákům školy

23. června 2015, 10:15, redakce, placená reklama
Slavnostní předávání ocenění nejlepším žákům  školy Naše škola, Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk, dlouhodobě usiluje o systematické posilování kladného sebevědomí našich žáků. V naší společnosti je v posledních letech čím dál obtížnější najít plně fungující rodinu, která poskytuje motivační zázemí pro své děti. Mladí lidé, vzdělávající se v naší škole, častokrát vynikají v oblastech, které většinou mají negativní společenský dopad. Každoročně se však také objevují žáci, mistři svého oboru, kteří získávají v krajských i celostátních soutěžích zručnosti skvělá umístění. Chybí jim však náležitý pocit hrdosti a za své úspěchy se v kolektivu vrstevníků i stydí.

 Právě pro tyto mladé lidi jsme s pomocí zaměstnavatelů – sponzorů připravili akci v šumperském divadle. Usilovali jsme o to, aby to byl program, který pobaví mladé, nepohorší dospělé. Naší m cílem bylo, aby pro oceněné to byl den, na který nezapomenou, aby byl velkolepý, důstojný a zábavný zároveň. Z každého studijního oboru, který má celkem 30 a více žáků, byl vybrán 1 nejlepší. Představení proběhlo 15. 6. a celkem bylo odměněno sponzorským darem 5 000Kč devět žáků. Sponzory byly významné šumperské a regionální firmy, které zaměstnávají naše žáky na praxi a po absolvování jim nabízejí další uplatnění. V programu vystoupil rapper Lipo, lyrický rappera a básník
a jeho formace. Moderování se skvěle zhostili Hanny Firla, nositel Thálie pro mladé a naše speciální pedagožka Zuzana Stonová. Oslovení zaměstnavatelé, ředitelé firem, akci přijali s nadšením. S každým z nich jsem osobně jednala a z našich rozhovorů vyplynulo i přání.Majitelé strojařských firem spokojeně konstatovali, že krize je za námi, jejich výroba se rozvíjí, silně expandují. I s tímto kvantitativním a kvalitativním růstem jsou však spojené problémy, nedostatek kvalifikované pracovní síly. Na toto téma - rozvoj regionu, odborného technického školství diskutovali i s představiteli obce, kraje, odborníkem z Národního ústavu pro vzdělávání a zástupci z úřadu práce.


Vydařená akce, reakce žáků ať odměněných, či v hledišti, všestranná podpora i slova uznání ze strany zaměstnavatelů jsou pro nás zadostiučiněním, že svou práci děláme dobře. Jsou pro nás však také pokynem, možná i závazkem pro příští měsíce – naše spolupráce musí být ještě užší, naše činnost ještě koordinovanější a realizace našich společných nápadů více mediálně podpořena. 
Už dnes se mohou naši žáci těšit na další propagační program školy a jednotlivých oborů. V září během Dnů evropského kulturního dědictví uskutečníme ve spolupráci s PARS nova a. s. a za podpory města Šumperka Řemeslný jarmark.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).