ZPRÁVY

Slavnostní předávání ocenění nejlepším žákům školy

23. června 2015, 10:15, redakce, placená reklama
Slavnostní předávání ocenění nejlepším žákům  školy Naše škola, Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk, dlouhodobě usiluje o systematické posilování kladného sebevědomí našich žáků. V naší společnosti je v posledních letech čím dál obtížnější najít plně fungující rodinu, která poskytuje motivační zázemí pro své děti. Mladí lidé, vzdělávající se v naší škole, častokrát vynikají v oblastech, které většinou mají negativní společenský dopad. Každoročně se však také objevují žáci, mistři svého oboru, kteří získávají v krajských i celostátních soutěžích zručnosti skvělá umístění. Chybí jim však náležitý pocit hrdosti a za své úspěchy se v kolektivu vrstevníků i stydí.

 Právě pro tyto mladé lidi jsme s pomocí zaměstnavatelů – sponzorů připravili akci v šumperském divadle. Usilovali jsme o to, aby to byl program, který pobaví mladé, nepohorší dospělé. Naší m cílem bylo, aby pro oceněné to byl den, na který nezapomenou, aby byl velkolepý, důstojný a zábavný zároveň. Z každého studijního oboru, který má celkem 30 a více žáků, byl vybrán 1 nejlepší. Představení proběhlo 15. 6. a celkem bylo odměněno sponzorským darem 5 000Kč devět žáků. Sponzory byly významné šumperské a regionální firmy, které zaměstnávají naše žáky na praxi a po absolvování jim nabízejí další uplatnění. V programu vystoupil rapper Lipo, lyrický rappera a básník
a jeho formace. Moderování se skvěle zhostili Hanny Firla, nositel Thálie pro mladé a naše speciální pedagožka Zuzana Stonová. Oslovení zaměstnavatelé, ředitelé firem, akci přijali s nadšením. S každým z nich jsem osobně jednala a z našich rozhovorů vyplynulo i přání.Majitelé strojařských firem spokojeně konstatovali, že krize je za námi, jejich výroba se rozvíjí, silně expandují. I s tímto kvantitativním a kvalitativním růstem jsou však spojené problémy, nedostatek kvalifikované pracovní síly. Na toto téma - rozvoj regionu, odborného technického školství diskutovali i s představiteli obce, kraje, odborníkem z Národního ústavu pro vzdělávání a zástupci z úřadu práce.


Vydařená akce, reakce žáků ať odměněných, či v hledišti, všestranná podpora i slova uznání ze strany zaměstnavatelů jsou pro nás zadostiučiněním, že svou práci děláme dobře. Jsou pro nás však také pokynem, možná i závazkem pro příští měsíce – naše spolupráce musí být ještě užší, naše činnost ještě koordinovanější a realizace našich společných nápadů více mediálně podpořena. 
Už dnes se mohou naši žáci těšit na další propagační program školy a jednotlivých oborů. V září během Dnů evropského kulturního dědictví uskutečníme ve spolupráci s PARS nova a. s. a za podpory města Šumperka Řemeslný jarmark.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru