KULTURA

Slavnosti města zahájili trubači

1. června 2007, 11:08, MěÚ Šumperk
Šumperk - Letní turistickou sezonu, oslavu mezinárodního dne dětí a zejména SLAVNOSTI MĚSTA ŠUMPERKA v pátek 1. června v 9:00 hodin zahájili trubači na radniční věži. Pátek a sobota 1. - 2. června 2007 se v Šumperku ponese ve slavnostním duchu, v těchto dnech probíhá již desátý ročník Slavností města Šumperka.

 

Pátek 1. června 2007 – náměstí Míru

V průběhu celého pátku se mohou občané i návštěvníci města Šumperka rozhlédnout z radniční věže, zdarma budou mít vstup ti, kteří přijdou v historickém kostýmu. Od 19:00 hodin bude prostor kolem radnice patřit dětem – vystoupí zde děti z kroužků z Domu dětí a mládeže U radnice – uvidíte břišní tanečnice, aerobic pod vedením paní Věry Formánkové, zahraje dechový orchestr ZUŠ Šumperk pod vedením pana Ivana Zely a další. Od 20:30 hodin uslyšíte historické písničky a ve 21:00 proběhne slavnostní ceremonie přijetí stavů. Ceremonie se zúčastní zástupci města Šumperka – starosta, místostarostové i někteří zastupitelé. Pozvání přijali také zástupci z partnerských města – z polské Nysy, slovenské Prievidzy, německého Bad Hersfeldu i českého Mikulova. Náměstí Míru ožije rejděním rytířů, kejklířů, hudebních vystoupení a ohňovou show. O půl desáté se průvod osvícený loučemi a lampiony odebere do Sadů 1. máje, kde bude „u koně“ připraveno ohněstrůjné představení.

 

Sobota 2. června 2007 – Sady 1. máje, podium letního divadla Vily Doris

Vila Doris

Již od 7:00 hodin budou pro návštěvníky připraveni jarmarečníci se svými tradičními výrobky. Od devíti hodin se na podiu letního divadla Vily Doris představí děti s tanečními, hudebními i sportovními představeními. Účinkovat bude Dechový orchestr ZUŠ Šumperk pod vedením pana Ivana Zely, hudební uskupení Flower Power (Pavel Kováč, Lukáš Mlček, Matěj Pavlů, Vojtěch Šeliga), Four mistakes (Monika Brandejská, Romana Dvořáková, Vendula Pukyšová, Tomáš Brandejský), mažoretky ZŠ Postřelmov pod vedením Hany Kukulové, Tornádo (taneční skupina DDM U radnice) pod vedením Ing. Zdeňky Brandejské. Vystoupení budou proložena představením sárongů, které váže Petra Ungrová. Celým pořadem bude diváky provázet Robert Poch.

Rytířský tábor

Od 10:00 do 18:00 budou v Sadech 1. máje probíhat hry a soutěže s rytířskou tématikou, šermířská vystoupení, pohádky pro malé a nejmenší, ukázky letů a výcviku dravců, rytířské dovednosti jezdce a jeho koně, rytířský turnaj o královnu slavností, bujaré tance gotických krčem a veselic. Vystoupí fakíři, orientální tanečnice, plivači a polykači ohně. Pro veřejnost bude organizována zábavná soutěž šumperská klání – přetahování lana. K vidění bude i školička starých řemesel – děti a dospělí z DDM U radnice předvádí pod vedením Milady Sobkové a Petry Ungrové. 

 

 

 


 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.6.2007 08:59
Titulek: Časový harmonogram nebyl dodržen
Autor: Anonym
121
100
Měla jsem návštěvu z Ostravy a schválně jsme jeli na ohňovou šou a průvod s ohňostrojem. Nedočkali jsme se, došla nám trpělivost, protože nevím proč, se všechno hrozně zpozdilo. Mohlo to být pěkné a mohla jsem návštěvě připravit pěkný zážitek, ale bohužel ne mou vinou se to nepovedlo. Dle mého názoru, toto muselo vadit i více lidem.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.