KULTURA

Slavnosti města zahájili trubači

1. června 2007, 11:08, MěÚ Šumperk
Šumperk - Letní turistickou sezonu, oslavu mezinárodního dne dětí a zejména SLAVNOSTI MĚSTA ŠUMPERKA v pátek 1. června v 9:00 hodin zahájili trubači na radniční věži. Pátek a sobota 1. - 2. června 2007 se v Šumperku ponese ve slavnostním duchu, v těchto dnech probíhá již desátý ročník Slavností města Šumperka.

 

Pátek 1. června 2007 – náměstí Míru

V průběhu celého pátku se mohou občané i návštěvníci města Šumperka rozhlédnout z radniční věže, zdarma budou mít vstup ti, kteří přijdou v historickém kostýmu. Od 19:00 hodin bude prostor kolem radnice patřit dětem – vystoupí zde děti z kroužků z Domu dětí a mládeže U radnice – uvidíte břišní tanečnice, aerobic pod vedením paní Věry Formánkové, zahraje dechový orchestr ZUŠ Šumperk pod vedením pana Ivana Zely a další. Od 20:30 hodin uslyšíte historické písničky a ve 21:00 proběhne slavnostní ceremonie přijetí stavů. Ceremonie se zúčastní zástupci města Šumperka – starosta, místostarostové i někteří zastupitelé. Pozvání přijali také zástupci z partnerských města – z polské Nysy, slovenské Prievidzy, německého Bad Hersfeldu i českého Mikulova. Náměstí Míru ožije rejděním rytířů, kejklířů, hudebních vystoupení a ohňovou show. O půl desáté se průvod osvícený loučemi a lampiony odebere do Sadů 1. máje, kde bude „u koně“ připraveno ohněstrůjné představení.

 

Sobota 2. června 2007 – Sady 1. máje, podium letního divadla Vily Doris

Vila Doris

Již od 7:00 hodin budou pro návštěvníky připraveni jarmarečníci se svými tradičními výrobky. Od devíti hodin se na podiu letního divadla Vily Doris představí děti s tanečními, hudebními i sportovními představeními. Účinkovat bude Dechový orchestr ZUŠ Šumperk pod vedením pana Ivana Zely, hudební uskupení Flower Power (Pavel Kováč, Lukáš Mlček, Matěj Pavlů, Vojtěch Šeliga), Four mistakes (Monika Brandejská, Romana Dvořáková, Vendula Pukyšová, Tomáš Brandejský), mažoretky ZŠ Postřelmov pod vedením Hany Kukulové, Tornádo (taneční skupina DDM U radnice) pod vedením Ing. Zdeňky Brandejské. Vystoupení budou proložena představením sárongů, které váže Petra Ungrová. Celým pořadem bude diváky provázet Robert Poch.

Rytířský tábor

Od 10:00 do 18:00 budou v Sadech 1. máje probíhat hry a soutěže s rytířskou tématikou, šermířská vystoupení, pohádky pro malé a nejmenší, ukázky letů a výcviku dravců, rytířské dovednosti jezdce a jeho koně, rytířský turnaj o královnu slavností, bujaré tance gotických krčem a veselic. Vystoupí fakíři, orientální tanečnice, plivači a polykači ohně. Pro veřejnost bude organizována zábavná soutěž šumperská klání – přetahování lana. K vidění bude i školička starých řemesel – děti a dospělí z DDM U radnice předvádí pod vedením Milady Sobkové a Petry Ungrové. 

 

 

 


 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.6.2007 08:59
Titulek: Časový harmonogram nebyl dodržen
Autor: Anonym
24
Měla jsem návštěvu z Ostravy a schválně jsme jeli na ohňovou šou a průvod s ohňostrojem. Nedočkali jsme se, došla nám trpělivost, protože nevím proč, se všechno hrozně zpozdilo. Mohlo to být pěkné a mohla jsem návštěvě připravit pěkný zážitek, ale bohužel ne mou vinou se to nepovedlo. Dle mého názoru, toto muselo vadit i více lidem.
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny WOHNOUT, která představí speciální akustický program v DK Šumperk v pátek 7. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí kytaristy skupiny Wohnout?

a) otec a syn
b) bratranci
c) bratři

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny PRIESSNITZ, která představí své nové a zároveň poslední album Beztíže v DK Šumperk v pátek 24. března, vyhráli Dušan Indra ze Šumperka, Vladěna Daňková ze Šumperka, Jana Hýžďalová ze Starého Města, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Šinkovský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.