KULTURA

Slavné skladby The Beatles zazní v netradiční podobě

10. října 2018, 10:00, ok
Šumperk – Písně nejslavnější kapely všech dob, The Beatles, v aranžích, jak je neznáte. Takový zážitek slibují pořadatelé koncertu smyčcového Yolo kvartetu, který vystoupí v Domě kultury Šumperk ve středu 10. října.

Speciální turné smyčcového tělesa s repertoárem britské legendy je jediné svého druhu v Evropě. Smyslem projektu je, aby se posluchači seznámili s hudbou The Beatles i trochu jinak, než jen formou různých revivalů. Recitál uvede známé hity tak, jak by byly hrány v minulých stoletích, zároveň však v kontrastu se současností.

Jak by hrál Beatles Vivaldi?

Yolo kvartet vznikl jako projekt mladých profesionálních hudebníků se vztahem nejenom ke klasické hudbě, ale i k žánrům, které nejsou obvykle se smyčcovým kvartetem spojovány.
„Posluchači si mohou vychutnat skladby All You Need Is Love, Hey Jude, Yesterday nebo Here Comes, jako by je složili skladatelé Vivaldi, Händel a Corelli,“ uvedla produkční Domu kultury Michaela Horáková.
Koncert „beatlesáckých“ melodií se uskuteční ve středu 10. října od sedmi večer ve velkém sále DK.
Vstupné k sezení stojí v předprodeji 190 korun. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.