KULTURA

Slavné skladby The Beatles zazní v netradiční podobě

10. října 2018, 10:00, ok
Šumperk – Písně nejslavnější kapely všech dob, The Beatles, v aranžích, jak je neznáte. Takový zážitek slibují pořadatelé koncertu smyčcového Yolo kvartetu, který vystoupí v Domě kultury Šumperk ve středu 10. října.

Speciální turné smyčcového tělesa s repertoárem britské legendy je jediné svého druhu v Evropě. Smyslem projektu je, aby se posluchači seznámili s hudbou The Beatles i trochu jinak, než jen formou různých revivalů. Recitál uvede známé hity tak, jak by byly hrány v minulých stoletích, zároveň však v kontrastu se současností.

Jak by hrál Beatles Vivaldi?

Yolo kvartet vznikl jako projekt mladých profesionálních hudebníků se vztahem nejenom ke klasické hudbě, ale i k žánrům, které nejsou obvykle se smyčcovým kvartetem spojovány.
„Posluchači si mohou vychutnat skladby All You Need Is Love, Hey Jude, Yesterday nebo Here Comes, jako by je složili skladatelé Vivaldi, Händel a Corelli,“ uvedla produkční Domu kultury Michaela Horáková.
Koncert „beatlesáckých“ melodií se uskuteční ve středu 10. října od sedmi večer ve velkém sále DK.
Vstupné k sezení stojí v předprodeji 190 korun. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.