KULTURA

Slaví i šumperský Džemfest. Zveřejnil program jubilejního ročníku

9. října 2019, 21:00, bav
Šumperk – Šumperský festival Džemfest slaví dvacáté narozeniny. Jubileum si připomene v říjnu sérií akcí, které minulý týden uvedla kompilační výstava kontroverzních plakátů. Ty festival proslavily po celé republice. Nabitý hity bude i hlavní hudební program.

 „Chvíli jsme přemýšleli, že pozveme nějakou pecku ze zahraničí, abychom dali výročí lesk. Největším bohatstvím festivalu jsou ale jeho návštěvníci. To oni dělají z festivalu úžasnou událost. Proto jsme pozvali interprety, se kterými si lidi zazpívají užijí si narozeninový večírek,“ řekl za pořadatele Tomáš Drenka.

Oslavy vypuknou již příští pátek

Hlavní program nabídne v pátek 18. října v šumperském Domě kultury koncerty kapel Mandrage a Trocha klidu. Vystoupí také zpěváci Marek Ztracený a Peter Aristone. „Koncert Marka Ztraceného bude zcela exkluzivní! Půjde o jeho jediný letošní sálový koncert před tím, než v únoru vystoupí v pražské o2 aréně,“ uvedl Drenka.

Doplní je filmová scéna nebo večírek Pontisu

Kromě hlavního večera nabídne Džemfest nabitý doprovodný program. Třeba filmovou scénu 14. a 15. října nebo 24. října speciální narozeninový večer ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Pontis, která stejně jako Džemfest slaví 20. narozeniny.
Vstupenky na festival, který je držitelem prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, jsou již v prodeji v pokladně DK Šumperk nebo online na dzemfest.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.