KULTURA

Skyline: "Každý koncert naplno"

27. října 2008, 02:04, rejdakce
Skyline: "Každý koncert naplno" Šumperk - Jednou z největších hvězd letošní festivalové sezony v Česku byla skupina Skyline hrající elektronický rockpop. Osobité seskupení brzy vystoupí na festivalu Džemfest a představí se tak vůbec poprvé šumperským fanouškům.
Je pravda, že v Šumperku vystoupíte zcela poprvé nebo zde Skyline někdy již hráli?
Je to zvláštní, ale v Šumperku jsme nikdy nehráli. Člověk má pocit, že už jsme v Česku hráli za ty roky všude a přitom pořád existují místa, kam ještě tenisky Skyline nevkročily. O to víc se ale do Šumperka těšíme!

Přestože festivalová sezona již skončila a kapely se přesouvají do klubů, tak v Šumperku zahrajete v rámci festivalu Džemfest. Vnímáte zásadní rozdíl mezi festivalovým a klubovým koncertem či publikem?

Určitě rozdíly cítíme, ale obojí má svoje plusy a minusy. V klubech je víc času na přípravu a užší kontakt s publikem, festivaly jsou zase na čerstvém vzduchu a máte možnost oslovit i posluchače, kteří vás dosud neznali. Jinak ale ten rozdíl neřešíme, těšíme se na každý koncert a každý koncert hrajeme na plno!

V posledních letech jste si vybudovali solidní základnu fanoušků. Jak byste ale Skyline vy  sami popsali těm, kteří o vás třeba nikdy neslyšeli...
Nadiktovali bychom jim webovou adresu myspace.com/skylinecz - tam jsou naše skladby k poslechu... Chcete-li slovní definici, tak něco mezi urban popem, post-punkem a nu-ravem. Maximální energie na koncertech, spousta hitů, tři vokalisti, pojítko mezi Klaxons a Technotronic či U2 středoevropské taneční scény.

Co "skylinovsky" tradičního mohou posluchači od koncertu v Šumperku čekat a naopak, jaké novinky nebo zajímavosti pro ně chystáte?

Tak tradičně mohou čekat po hlavě odehraný koncert. A co se týče novinek, od léta máme novou zpěvačku, což je Marka Rybin, která dříve zpívala v kapele Gaia Mesiah. Marka je skvělá a díky ní jsou teď naše koncerty ještě větší jízda. Taky možná dojde na nějaké zbrusu nové skladby, které jsme napsali už s Markou.

Máte nějaký vzkaz pro posluchače před šumperským koncertem?

Ano, určitě přijďte, nebudete litovat!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).