KULTURA

Skyline: "Každý koncert naplno"

27. října 2008, 02:04, rejdakce
Skyline: "Každý koncert naplno" Šumperk - Jednou z největších hvězd letošní festivalové sezony v Česku byla skupina Skyline hrající elektronický rockpop. Osobité seskupení brzy vystoupí na festivalu Džemfest a představí se tak vůbec poprvé šumperským fanouškům.
Je pravda, že v Šumperku vystoupíte zcela poprvé nebo zde Skyline někdy již hráli?
Je to zvláštní, ale v Šumperku jsme nikdy nehráli. Člověk má pocit, že už jsme v Česku hráli za ty roky všude a přitom pořád existují místa, kam ještě tenisky Skyline nevkročily. O to víc se ale do Šumperka těšíme!

Přestože festivalová sezona již skončila a kapely se přesouvají do klubů, tak v Šumperku zahrajete v rámci festivalu Džemfest. Vnímáte zásadní rozdíl mezi festivalovým a klubovým koncertem či publikem?

Určitě rozdíly cítíme, ale obojí má svoje plusy a minusy. V klubech je víc času na přípravu a užší kontakt s publikem, festivaly jsou zase na čerstvém vzduchu a máte možnost oslovit i posluchače, kteří vás dosud neznali. Jinak ale ten rozdíl neřešíme, těšíme se na každý koncert a každý koncert hrajeme na plno!

V posledních letech jste si vybudovali solidní základnu fanoušků. Jak byste ale Skyline vy  sami popsali těm, kteří o vás třeba nikdy neslyšeli...
Nadiktovali bychom jim webovou adresu myspace.com/skylinecz - tam jsou naše skladby k poslechu... Chcete-li slovní definici, tak něco mezi urban popem, post-punkem a nu-ravem. Maximální energie na koncertech, spousta hitů, tři vokalisti, pojítko mezi Klaxons a Technotronic či U2 středoevropské taneční scény.

Co "skylinovsky" tradičního mohou posluchači od koncertu v Šumperku čekat a naopak, jaké novinky nebo zajímavosti pro ně chystáte?

Tak tradičně mohou čekat po hlavě odehraný koncert. A co se týče novinek, od léta máme novou zpěvačku, což je Marka Rybin, která dříve zpívala v kapele Gaia Mesiah. Marka je skvělá a díky ní jsou teď naše koncerty ještě větší jízda. Taky možná dojde na nějaké zbrusu nové skladby, které jsme napsali už s Markou.

Máte nějaký vzkaz pro posluchače před šumperským koncertem?

Ano, určitě přijďte, nebudete litovat!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.