ZPRÁVY

Skupina O5 a Radeček vydává novou desku

19. září 2012, 14:38, redakce, mošo
Skupina O5 a Radeček vydává novou desku Šumperk – S novým albem s názvem Pozdrav z Opičích hor přichází skupina O5 and Radeček, pocházející ze Šumperka. Pro své fanoušky připravila čtrnáct nových písní včetně aktuálního hitu Ripápá, který produkoval v Los Angeles Carmen Rizzo, spolupracující s kapelou Coldplay či zpěvákem Sealem.

Nové album vznikalo od podzimu 2011 do léta 2012 ve studiích v Českých Budějovicích, Lanškrouně, Šumperku a v Los Angeles. Přichází po třech letech a je v pořadí již pátou deskou kapely. U příležitosti jejího vydání se „Radečci“ rozhodli vrátit na střechu šumperského divadla, kde před deseti pravidelně koncertovali. Na střeše odehráli v polovině září vyprodaný koncert, na němž nové album představili.

Během uplynulého roku O5 a Radeček odehráli zhruba stovku koncertů. Kapela uspěla především díky baladám Praha (Jedna holka...), Kristián nebo Máš mě na svědomí – jedné z nejhranějších českých písní v roce 2009 jak v rádiích tak i na TV Óčko a české MTV. V roce 2010 kapela bodovala díky svižnému duetu s Klárou Vytiskovou s názvem Zůstaň.

V posledních letech kapela tvoří také hudbu k řadě televizních pořadů a kampaní.

O5 a Radeček působí ve stejné sestavě od roku 1994. Od roku 1995 úzce spolupracují s Nadací Terezy Maxové. V roce 1997 založili členové kapely známý časopis pro dětské domovy Zámeček.

Více informací lze najít na stránkách www.o5.cz.foto: archiv kapely


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.