ZPRÁVY

Skupina O5 a Radeček vydává novou desku

19. září 2012, 14:38, redakce, mošo
Skupina O5 a Radeček vydává novou desku Šumperk – S novým albem s názvem Pozdrav z Opičích hor přichází skupina O5 and Radeček, pocházející ze Šumperka. Pro své fanoušky připravila čtrnáct nových písní včetně aktuálního hitu Ripápá, který produkoval v Los Angeles Carmen Rizzo, spolupracující s kapelou Coldplay či zpěvákem Sealem.

Nové album vznikalo od podzimu 2011 do léta 2012 ve studiích v Českých Budějovicích, Lanškrouně, Šumperku a v Los Angeles. Přichází po třech letech a je v pořadí již pátou deskou kapely. U příležitosti jejího vydání se „Radečci“ rozhodli vrátit na střechu šumperského divadla, kde před deseti pravidelně koncertovali. Na střeše odehráli v polovině září vyprodaný koncert, na němž nové album představili.

Během uplynulého roku O5 a Radeček odehráli zhruba stovku koncertů. Kapela uspěla především díky baladám Praha (Jedna holka...), Kristián nebo Máš mě na svědomí – jedné z nejhranějších českých písní v roce 2009 jak v rádiích tak i na TV Óčko a české MTV. V roce 2010 kapela bodovala díky svižnému duetu s Klárou Vytiskovou s názvem Zůstaň.

V posledních letech kapela tvoří také hudbu k řadě televizních pořadů a kampaní.

O5 a Radeček působí ve stejné sestavě od roku 1994. Od roku 1995 úzce spolupracují s Nadací Terezy Maxové. V roce 1997 založili členové kapely známý časopis pro dětské domovy Zámeček.

Více informací lze najít na stránkách www.o5.cz.foto: archiv kapely


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).