ZPRÁVY

Skupina O5 a Radeček vydává novou desku

19. září 2012, 14:38, redakce, mošo
Skupina O5 a Radeček vydává novou desku Šumperk – S novým albem s názvem Pozdrav z Opičích hor přichází skupina O5 and Radeček, pocházející ze Šumperka. Pro své fanoušky připravila čtrnáct nových písní včetně aktuálního hitu Ripápá, který produkoval v Los Angeles Carmen Rizzo, spolupracující s kapelou Coldplay či zpěvákem Sealem.

Nové album vznikalo od podzimu 2011 do léta 2012 ve studiích v Českých Budějovicích, Lanškrouně, Šumperku a v Los Angeles. Přichází po třech letech a je v pořadí již pátou deskou kapely. U příležitosti jejího vydání se „Radečci“ rozhodli vrátit na střechu šumperského divadla, kde před deseti pravidelně koncertovali. Na střeše odehráli v polovině září vyprodaný koncert, na němž nové album představili.

Během uplynulého roku O5 a Radeček odehráli zhruba stovku koncertů. Kapela uspěla především díky baladám Praha (Jedna holka...), Kristián nebo Máš mě na svědomí – jedné z nejhranějších českých písní v roce 2009 jak v rádiích tak i na TV Óčko a české MTV. V roce 2010 kapela bodovala díky svižnému duetu s Klárou Vytiskovou s názvem Zůstaň.

V posledních letech kapela tvoří také hudbu k řadě televizních pořadů a kampaní.

O5 a Radeček působí ve stejné sestavě od roku 1994. Od roku 1995 úzce spolupracují s Nadací Terezy Maxové. V roce 1997 založili členové kapely známý časopis pro dětské domovy Zámeček.

Více informací lze najít na stránkách www.o5.cz.foto: archiv kapely


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).