ZPRÁVY

Skupina O5 a Radeček vydává novou desku

19. září 2012, 14:38, redakce, mošo
Skupina O5 a Radeček vydává novou desku Šumperk – S novým albem s názvem Pozdrav z Opičích hor přichází skupina O5 and Radeček, pocházející ze Šumperka. Pro své fanoušky připravila čtrnáct nových písní včetně aktuálního hitu Ripápá, který produkoval v Los Angeles Carmen Rizzo, spolupracující s kapelou Coldplay či zpěvákem Sealem.

Nové album vznikalo od podzimu 2011 do léta 2012 ve studiích v Českých Budějovicích, Lanškrouně, Šumperku a v Los Angeles. Přichází po třech letech a je v pořadí již pátou deskou kapely. U příležitosti jejího vydání se „Radečci“ rozhodli vrátit na střechu šumperského divadla, kde před deseti pravidelně koncertovali. Na střeše odehráli v polovině září vyprodaný koncert, na němž nové album představili.

Během uplynulého roku O5 a Radeček odehráli zhruba stovku koncertů. Kapela uspěla především díky baladám Praha (Jedna holka...), Kristián nebo Máš mě na svědomí – jedné z nejhranějších českých písní v roce 2009 jak v rádiích tak i na TV Óčko a české MTV. V roce 2010 kapela bodovala díky svižnému duetu s Klárou Vytiskovou s názvem Zůstaň.

V posledních letech kapela tvoří také hudbu k řadě televizních pořadů a kampaní.

O5 a Radeček působí ve stejné sestavě od roku 1994. Od roku 1995 úzce spolupracují s Nadací Terezy Maxové. V roce 1997 založili členové kapely známý časopis pro dětské domovy Zámeček.

Více informací lze najít na stránkách www.o5.cz.foto: archiv kapely


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).