ZPRÁVY

Konference o svazkovém školství se zúčastnily čtyři kraje

15. listopadu 2012, 09:37, redakce, MB
Rapotín – Konference o svazkovém školství v České republice, jejímž cílem bylo seznámit širší veřejnost s praktickými zkušenostmi a výhodami organizačního uspořádání těchto škol, se uskutečnila 12. listopadu v Rapotíně. Zúčastnili se jí zástupci školských úřadů z Libereckého, Pardubického, Zlínského a Olomouckého kraje, starostové obcí i zástupci městských úřadů.

Program konference zahájila náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová. Vrchní ředitelka sekce financování školství Zuzana Matušková společně s ředitelkou odboru souhrnného rozpočtu Pavlou Katzovou připravily pro devadesátku účastníků vystoupení o pohledu státu na svazkové školství. Vedoucí odboru školství Olomouckého kraje Miroslav Gajdůšek pro změnu přiblížil finanční stránku tohoto typu vzdělávacích zařízení.

O praktické zkušenosti s vedením svazkových škol se podělili ředitelka místní svazkové školy Eva Bicanová a předseda Svazku obcí údolí Desné Pavel Žerníček. ZŠ a MŠ Údolí Desné, pod niž spadají základní škola v Petrově nad Desnou, tři mateřské školy v obcích Rapotín, Sobotín a Petrov nad Desnou a dvě školní kuchyně, vznikla v roce 2008 ve snaze vyřešit problémy školství v mikroregionu. Vzniku této svazkové školy předcházelo zrušení čtyř samostatných příspěvkových organizací, jejímiž zřizovateli byly obce Rapotín a obec Sobotín. Myšlenka svazkové školy byla podnícena zejména snahou reorganizovat a zefektivnit místní školství. Své poznatky o této problematice připojila i Jiřina Klírová, ředitelka svazkové školy z regionu Karlovarský venkov.

Celou konferenci zakončila prohlídka jednotlivých zařízení ZŠ a MŠ Údolí Desné. Účastníci se tak mohli seznámit s jednotlivými pracovišti svazkové školy a s řízením celé organizace. Spoluorganizátorem konference pod názvem Školy zřizované svazkem obcí … aneb Jak dělat správné věci správně byl Krajský úřad Olomouckého kraje.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.