ZPRÁVY

Konference o svazkovém školství se zúčastnily čtyři kraje

15. listopadu 2012, 09:37, redakce, MB
Rapotín – Konference o svazkovém školství v České republice, jejímž cílem bylo seznámit širší veřejnost s praktickými zkušenostmi a výhodami organizačního uspořádání těchto škol, se uskutečnila 12. listopadu v Rapotíně. Zúčastnili se jí zástupci školských úřadů z Libereckého, Pardubického, Zlínského a Olomouckého kraje, starostové obcí i zástupci městských úřadů.

Program konference zahájila náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová. Vrchní ředitelka sekce financování školství Zuzana Matušková společně s ředitelkou odboru souhrnného rozpočtu Pavlou Katzovou připravily pro devadesátku účastníků vystoupení o pohledu státu na svazkové školství. Vedoucí odboru školství Olomouckého kraje Miroslav Gajdůšek pro změnu přiblížil finanční stránku tohoto typu vzdělávacích zařízení.

O praktické zkušenosti s vedením svazkových škol se podělili ředitelka místní svazkové školy Eva Bicanová a předseda Svazku obcí údolí Desné Pavel Žerníček. ZŠ a MŠ Údolí Desné, pod niž spadají základní škola v Petrově nad Desnou, tři mateřské školy v obcích Rapotín, Sobotín a Petrov nad Desnou a dvě školní kuchyně, vznikla v roce 2008 ve snaze vyřešit problémy školství v mikroregionu. Vzniku této svazkové školy předcházelo zrušení čtyř samostatných příspěvkových organizací, jejímiž zřizovateli byly obce Rapotín a obec Sobotín. Myšlenka svazkové školy byla podnícena zejména snahou reorganizovat a zefektivnit místní školství. Své poznatky o této problematice připojila i Jiřina Klírová, ředitelka svazkové školy z regionu Karlovarský venkov.

Celou konferenci zakončila prohlídka jednotlivých zařízení ZŠ a MŠ Údolí Desné. Účastníci se tak mohli seznámit s jednotlivými pracovišti svazkové školy a s řízením celé organizace. Spoluorganizátorem konference pod názvem Školy zřizované svazkem obcí … aneb Jak dělat správné věci správně byl Krajský úřad Olomouckého kraje.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).