ZPRÁVY

Školáci vyšli protestovat

16. června 2014, 17:42, Jaroslav Kropáč
Staré Město - Nečekaný směr dostal boj o místo nového ředitele staroměstské základky. Ve výběrovém řízení dali radní přednost Radovanu Šikulovi, který uspěl proti současné ředitelce Barboře Zelené. Žáci školy kvůli tomu založili hnutí a vyrazili do ulic. Radniční náměstí pomalovali nápisy, které Zelené vyjadřují podporu.

 „Nedá se říci, že by škola měla s radnicí špatnou komunikaci. Ona ta komunikace vlastně nebyla žádná. Veškeré věci muselo město řešit z vlastní iniciativy. To je hlavní důvod toho, proč nakonec rada vybrala na funkci nového člověka,“ řekla Týdnu starostka Starého Města Vlasta Pichová. Komise, která vybírala z několika vhodných uchazečů, nakonec radním doporučila právě Šikulu a Zelenou. „Já jsem z postupu města dosti zklamaná. Myslím si, že tady sehrály roli spíše osobní důvody, něž nějaká objektivní fakta. S radnicí jsem normálně komunikovala a dění na škole s paní starostkou konzultovala,“ oponuje ředitelka Zelená.

Děti založily hnutí

Kvůli výběrovému řízení a hlavně okolnostem, které jej provází, založili žáci staroměstské základky vlastní hnutí. Jeho cíl je jasný, podpořit dosavadní ředitelku. „Hnutí sdružuje nejen současné a bývalé školáky, ale i rodiče. Všichni se připojili dobrovolně a nikdo nebyl ke vstupu přesvědčován ani nucen,“ uvedl člen skupiny Ondřej Haluza. Vedení města považuje spolek za neobjektivní a děti, které křídami namalovaly hesla na podporu Zelené, za zneužité a zmanipulované.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.6.2014 07:52
Titulek: Zneužité děti?
Autor: Dana
203
165
Proč by měly být děti zneužité, když vyjadřují svůj názor?
Reagovat
Datum: 18.6.2014 08:33
Titulek: Re: Zneužité děti?
Autor: občan z brna
167
152
situaci ve Starém městě znám pouze jako chalupář, ale zajímavé by bylo vědět, kam se paní starostka chystá v případě, že neuspěje ve volbách. Nestane se čistě náhodou hospodářkou v místní škole????
Reagovat
Datum: 17.6.2014 11:15
Titulek: Starostka vs Zelená vs Šikula
Autor: Vojtěch z Prahy
193
149
Porovnejte si prosím práci, kterou za svou dobu působnosti ve svých funkcích dokázali odvést výše zmínění a poté si uděláte jasný názor. Škola ve Starém Městě prošla od začátku působení paní Zelené obrvskými změnami, které z ní udělaly krásnou školu plnou aktivit pro děti i dospělé. Je zbytečné se tady rozepisovat více (informace jsou dohledatelné), ale opravdu nechápu, proč se paní starostce nelíbí rozkvět vlastního města. A už vůbec nechápu, jak může pan Šikula mít žaludek na to nastoupit do funkce, kde očividně není dětmi ani jejich rodiči chtěn. Je mi Vás upřímně líto, žáci ZŠ Staré Město, protože schopní lidé nad takovou situací mávnou rukou a budu se realizovat v místech, kde je jejich práce uznávána. Zato ti, kterým jde o platové přilepšní, se rádi chytnou "koryta" a nevěřte, že ho opustí jen proto, že veřejnost nesouhlasí. Ostatně vidíte to i ve vládě...
Nezbývá mi, než popřát Vám úspěšnou volbu nové starostky/starosty a pevné nervy!
Reagovat
Datum: 18.6.2014 21:01
Titulek: Re: Starostka vs Zelená vs Šikula
Autor: Anonym
200
159
Měla jsem tu čest s paní ředitelkou několikrát osobně jednat ohledně mateřské školky, tedy mám osobní zkušenost. Z jejího jednání jsem dodnes roztrpčená, vše byl problém. Pracovat na různých projektech je sice krásné, ale paní ředitelka jaksi nemá zájem řešit, zda za pár let bude mít tyto projekty pro koho dělat. Já s jednáním obce souhlasím.
Reagovat
Datum: 26.6.2014 11:19
Titulek: Re: Starostka vs Zelená vs Šikula
Autor: Broňa
163
157
Proč píšete jako anonym?
Já naopak znám paní ředitelku a nemohu s vámi souhlasit Určitě řeší budoucnost školy, plány má velkolepé a co více, daří se jí je naplňovat.
Reagovat
Datum: 29.6.2014 10:24
Titulek: Re: Starostka vs Zelená vs Šikula
Autor: Tereza
162
155
Ohledně mateřské školy? Takže za anonymem stojí například paní Zimová a nebo Šimová? Pokud jste jedna z nich, tak se vážně chytněte za nos, neboť a)Zimová..To, že Vás paní ředitelka nechce přeložit do MŠ je správnej tah, neboť vy jste tak špatná uklízečka, že to snad ani není možné, nynější paní uklízečka se k dětem chová tak, jak by se k malým dětem chovat měla, ne že dětem budete nadávat, jen když projdou chodbou. Neumíte se k dětem chovat, nemáte ve školství co dělat.
b) pokud jste paní Šimová, tak se chytněte za nos ještě víc, protože jste nebyla vyhozena jen díky paní Zelené
Reagovat
Datum: 2.7.2014 22:49
Titulek: Re: Starostka vs Zelená vs Šikula
Autor: Anonym
164
168
Naštěstí uklízečka ze školky ani učitelka nejsem. Mateřskou školu snad nepotřebuje jen paní Šimová nebo paní Zimová!!! Jsem zaměstnaný rodič dítěte, který potřeboval alespoň na pár hodin měsíčně dát dítě do školky, ikdyž v té době mému dítěti chybělo pár týdnů do dovršení 3. roku. Chtěla jsem jen využít zákonnou možnost, místo ve školce bylo. U paní ředitelky jsem ale neuspěla, navíc jsem získala dojem, že paní ředitelku obtěžuji. A důvody odmítnutí? Neštovice ve školce (však je to dětská nemoc!!), ucelený kolektiv čtyřletých dětí (které jsou věčně nemocné nebo chodí jen na dopoledne a teprve se učí být v kolektivu). Asi má ve školce/škole dětí dost a nemusí řešit problém malých měst a vesnic s odlivem dětí. Čekala jsem, že bude ráda za každé dítě, které "získá" a ukáže chlebodárci - podívej, jaký je zájem o naší školu/školku... No, spletla jsem se. Ale na druhou stranu děkuji paní ředitelce za to, že jsem pochopila jednu věc. Proč se snažit a pracovat (a platit daně), kdybych seděla doma a čekala na sociální dávky, tak bych v té době školku nepotřebovala a paní ředitelka by byla i v mých očích skvělá ve všech směrech. Doufám ale, že v tomto duchu nevychovává i děti ve škole, ráda bych šla někdy do důchodu, tak aby byl někdo, kdo mi ten důchod bude platit. Jinak proti paní ředitelce nic nemám, jen vyjadřuji svoji osobní zkušenost a zklamání.
Reagovat
Datum: 7.7.2014 07:58
Titulek: Re: Starostka vs Zelená vs Šikula
Autor: Broňa
163
194
Vaše zklamán jistě nebyl důvod k odvolání ředitelky, ale chápu Vás, to byla složitá situace. ... a vlastní zkušenost? Dvouleté děti opravdu do MŠ nepatří, je to těžké pro ně i pro učitelku. Ti, co píší zákony, by měli být blíže realitě, aby pochopili, že dětem je nejlépe s maminkou a ty by potom na mateřské dovolené neměly "živořit".
Reagovat
Datum: 7.7.2014 09:17
Titulek: Re: Starostka vs Zelená vs Šikula
Autor: aNONYM
159
166
Zkuste se i vy přiblížit realitě a zjistíte, že podmínky v ČR patří v tomto směru k nejlepším na světě. Ale chápu, brečet se musí..
http://www.finance.cz/zpravy/finance/232979-eu-kde-je-rodicovska-dovolena-nejdelsi-a-nejvyssi/
http://www.finance.cz/zpravy/finance/227322-kde-je-penezita-pomoc-v-materstvi-nejvyssi-a-nejdelsi/
Reagovat
Datum: 17.6.2014 12:51
Titulek: Bez titulku
Autor: taky z prahy
193
170
Nevím, kdo zná poměry ve Staré Městě a je z Prahy, pokud budete mít třeba informace ze školy budete stát za školou, ovšem jestli si vyslechnete informace od radních budete mluvit třeba jinak. Stejně je pravda někde uprostřed!!!
Reagovat
Datum: 17.6.2014 15:20
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Vojtěch z Prahy
221
167
Pokud píšete, že jste také z Prahy, tak si lehce protiřečíte, protože musíte vědět, že Vy sám(a) jste z Prahy a víte, na co regujete, tudíž jste se vziklou situací obeznámen(a). Proti Vaší odpovědi nemám jediné námitky, jen mi vadí výše zmíněné.
A věřte, že i do Prahy se tato informace donesla a cítil jsem potřebu se ke vzniklé situaci vyjádřit. Pořád ještě věřím, že dobro vítězí ať už ho hodnotíte ze školní nebo radní strany. Ono ten, kdo má pravdu, bude pokojně spát dál a obávám se, že v této situaci je to jen jeden. Život není o tom, kdo Vám kolik zaplatí, ale o tom, jestli jste s vykonanou prací spokojen a Vaše okolí Vám to dá najevo.
Reagovat
Datum: 17.6.2014 15:11
Titulek: Bez titulku
Autor: děti??
171
171
když nás někdo vyzve ať jsme proti tomu nebo proti tomu je nám to jedno, hlavně že se něco děje a nevadí nám, že s námi manipulují stojí to za to. Svůj názor si uděláme o každém, kdo nás chce někam dostat.
Reagovat
Datum: 17.6.2014 19:03
Titulek: jen k tem detem
Autor: Jozka
176
167
Nemyslim si ze se mladi lide v puberte nechaji k necemu zmanipulovat, zname to z domu, delaji si, co se jim chce a moc si do toho mluvit nenechaji

abyste vedeli jako to vzpadalo
https://www.facebook.com/pages/BZ-Movement/241957449334896?sk=photos_stream

a tohle video mluvi taky za vsechno - je taky z malovani
https://www.youtube.com/watch?v=IJueJNpwy8Y&feature=youtu.be
Reagovat
Datum: 27.6.2014 07:21
Titulek: Konec školního roku
Autor: Broňa
168
160
Je konec školního roku a tak se sluší poděkovat paní ředitelce za všechno, co letos (a nejen letos) pro školu udělala. A také všem učitelům, kteří se obětavě věnovali staroměstským dětem. Moc mě mrzí, že paní ředitelka v této škole končí. Ona si najde jinou práci a bude své úsilí směřovat jinam a přeji jí, aby jí nová práce přinesla hodně radosti a ať si s sebou nenese ani zlomeček hořkosti. To, že odchází je spíše škoda pro školu, kterou opouští, než pro ni....
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.